prezentacja modeli samolotów - pomysly i sugestie

wszystko o fotografowaniu i prezentacji modeli

Moderatorzy: kartonwork, Bartosz B.

ODPOWIEDZ
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

prezentacja modeli samolotów - pomysly i sugestie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

witam

ostatnio przeglądałem to co mam na półkach, i doszedlem do wniosku ze kupe miejsca zajmują samolotyi rozne smiglowce z helikopterami... słowem mówiąc- sprzęt latająco-fruwający ;)

jedną z ciekawszych metod na prezentacje takich modeli jest moim zdaniem podwieszanie ich w roznyh "pozach" pod sufitem.... ale proste to raczej nie jest...

swego czasu rozpiąłem sieć żyłek przy suficie, ale pod ciężarem modeli ylki byly coraz nizej, razem z modelami..... nie jestem mega-dryblasem, raptem 186cm... ale o cięższe modele czasem zawadzałem glową, a jak wiadomo zaden model tego nie lubi....

jak wiecie kleje teraz an-2... a jako ze to krowa raczej duza, na zadnej polce mi sie nei zmiesci [moje polki maja 30 cm glebokosci, model ma ponad 40 dlugosci.... nie da rady ;P]

zwracam sięwobec tego o Was koledzy modelarze, z prośba o wpisywanie tutaj swoich pomysłów na podwieszanie modeli pod sufitem, tak aby bylo to w miare pewne pdowieszenie [nie chce drugi raz przezyc tego co przezylem gdy moj "apacz" w 1:48 spadl z 2 metrow i nie bylo w zasadzie co po nim zbierac. wynik dzialania braciszka :/ ] myslalem juzo tym zeby w sufit jakies haki powkrecac.... ale tak sobie sufit kaleczyc? no i te haki bedzie widac na kilometr... beda psuly cały efekt...

swego czasu zazdroscilem koledze podwieszanego sufitu, pozsczegolne pyty wielkosci 1x1m opieraly sie na plastikowych listwach... wystarczylo tylo przeples żylke i byl ocacy.. neistety u mnie to nie przejdzie.. raz ze mieszkanie nie wysokie [2,5m]... dwa ze kasy na nowy sufit :lol: nie mam :P
wiec jesli ktos ma pomysl, idee czy sugestie... niech pisze bezskrepowania.... mam nadzieje ze nie tylko mnie się to przyda :D
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

U mojego kumpla zauważyłem taki numer - wokół ścian - jakieś 3-5 cm od sufitu miał poprzykręcane listwy drewniane - w te listwy miał powkręcane małe haczyki co jakieś 30-50 cm - i poprzez ten system haczyków poprzeplatał grubszą żyłkę - dobre mocowanie listew do ściany pozwoliło mu dość dobrze napiąć całą tą sieć - do tej sieci bez problemu potem dopinał sobie jakie chciał modele :D
Oczywiście bez okrętów :D
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
pansnow

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pansnow »

witaj!
dobrym rozwiązaniem mogą być struny do fortepianu.nu,mer 0 - 2 kupujesz w sklepach muzycznych.nie są specjalnie drogie a można na nich dość dużo powiesić /ale to zabrzmiało!/.pozdrawiam
ODPOWIEDZ