Ekspozycja modelu

wszystko o fotografowaniu i prezentacji modeli

Moderatorzy: kartonwork, Bartosz B.

Kuba G.
Posty: 164
Rejestracja: śr cze 09 2004, 22:30
Lokalizacja: TRN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuba G. »

Podobno gablotki z plexi tzn jej ścianki strasznie łatwo zarysować.
Łatwiej od szkła, to chyba ich jedyna wada. :-?

Czy to prawda :?: :?:
Obrazek
My name is Button, James Button...
Awatar użytkownika
Alan
Posty: 121
Rejestracja: śr lis 26 2003, 23:31
Lokalizacja: Poznań - WLKP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alan »

Prawda częściowa. Od dotykania a nawet "drapania" paznokciem nic sie nie stanie. Szorowanie po twardej powierzchni (np. blat stołu) pozostawi nieusuwalne (teoretycznie) rysy. Plexi jak kupujesz, to zawsze jest z dwóch stron oklejona przezroczystą folią właśnie po to, żeby przy cięciu nie porysować głaciutkiej powierzchni. Po wycięciu elementów dopiero przed samym klejeniem odrywasz tą folię (jak z szybek nowych zegarków).
W sumie gablotkę sklejasz i stawiasz na półkę do podziwiania; nie rypiesz więc nią po ścianach, dłutkiem, papierem ściernym itp. więc nie ma się o co martwić :) .
Pozdrawiam - AlaN
Awatar użytkownika
bone
Posty: 70
Rejestracja: czw maja 27 2004, 18:55
Lokalizacja: kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bone »

witam plexi można dostać w dużych marketach np. Castorama, Brico Marche.
Awatar użytkownika
Waldemar
Posty: 159
Rejestracja: wt gru 21 2004, 21:30
Lokalizacja: Szczecinek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waldemar »

Witam
Z racii doświadczenia podpowiem Wam mości ponowie jest jedna lampa która niszczy plexę, a nazywa się lampa bakteriobójcza. Znają ten problem pielęgniarki, dlatego gdy włanczają lampę przykrywają naprzykład inkubatory prześcieradłami. Chyba że ostatnimi laty coś się zmieniło, tego to już nie wiem.

Pozdrowienia
Waldek
Pozdrawiam
Waldek
http://www.szczecinek.org/forum/viewtopic.php?t=26
............................
Modele z zapałek.
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Właśnie zdobyłem kawałek plexi o grubości 5 mm. Poszedłem do firmy, która zajmuje się wykonywaniem plansz, tablic reklamowych, kasetonów, itp. i za jedyne 2 zł dostałem kawałek płyty(rozmiar A4). Mają tam różniaste płyty. Przeźroczyste, kolorowe, o różnych grubościach. Płyta kosztuje (zależnie od grubości) w granicach 40-60 zł za m2. Jednak są one dość duże np. 2x3 m i są sprzedawane na "metry". Zatem można kupić 0,5 metra płyty i będzie ona miała wymiary 0,5x2m. Jednak dowiedziałem się tam czegoś naprawdę rewelacyjnego. Otóż są też w sprzedaży rury z PCV! I to o różnych średnicach, np. 50 cm czy nawet 1 m. Jeżeli ktoś robi długi model - niszczyciel- to mogłoby fajnie wyglądać-włożony do rury. Niestety z wrażenia zapomniałem zapytać ile taka rura kosztuje ale pewnie z 80 zł za metr.
Moje modele: archiwum
Awatar użytkownika
Waldemar
Posty: 159
Rejestracja: wt gru 21 2004, 21:30
Lokalizacja: Szczecinek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waldemar »

Nie zły pomysł a i gablota wyglądała by dość ciekawie.

Podrowienia
Waldek
Pozdrawiam
Waldek
http://www.szczecinek.org/forum/viewtopic.php?t=26
............................
Modele z zapałek.
Awatar użytkownika
Alan
Posty: 121
Rejestracja: śr lis 26 2003, 23:31
Lokalizacja: Poznań - WLKP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alan »

Syzyf, patrz, a ja właśnie myślałem nad wstawieniem modelu właśnie w taka połówke rury z plexi - tylko nie wiedziałem że takie można dostać! Rewelka! Dzięki za podpowiedź; będę następnego czegoś takiego szukał.
Pozdrawiam - AlaN
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Rura o kolistym przekroju na gablotkę wydaje się być złym pomysłem. Wszystko będzie widać zniekształcone. Dlatego właśnie nie robi się kulistych akwariów.
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Czy aby na pewno? W akwarium zniekształcenie obrazu powstaje przez to, że jest w nim woda, która ma inny współczynnik odbicia, czy przenikania światła. Jednak do rury z niszczycielem w środku nie naleję wody. Chociaż ktoś, kto robi modele okrętów podwodnych... ;-)
Przecież są modele statków umieszczane w butelkach.
Moje modele: archiwum
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

okret w rurze... brzmi ciekawie :D:D:D
a ja mam pytanko natury technicznej... czym najlepiej ciąc taką plexe?? wzialem jakis stary kawalek plexi z piwnicy i chcialem z nim "cos" zrobic... ale pilka do metalu tnie bardoz brzydko..strasznie szarpie (a wrecz łąmie) brzgi.... jakies pomysly?? [a moze ta pilka juz sie stepila...musze sprawdzic :P]
pozdrawiam :)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
ODPOWIEDZ