Ekspozycja modelu

wszystko o fotografowaniu i prezentacji modeli

Moderatorzy: kartonwork, Bartosz B.

Awatar użytkownika
Romeks
Posty: 82
Rejestracja: pt wrz 03 2004, 10:47
Lokalizacja: Toruń

Ekspozycja modelu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Romeks »

Witam Szanownych Grupowiczow
Chcialbym ukonczony model weksponowac w gablotce.
I tu pytanie :
Czy zamowic u szklarza odpowiedni "pojemnik szklany" ?
czy moze samemu wykonac (z czego) ?

Ogolnie chce umiescic model (Towariszcz) na polce drewnianej a dla ochrony przed kurzem wykonac (zamowic) oslone.
Czy moze ktos z Kolegow mi doradzi jak wykonac "finisz".
Nadmieniam ze moja Druga Polowa zmienila zdanie o modelach kartonowych.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Grabciu
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 22 2004, 17:35
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabciu »

pojemnik ze szkła jest spoko jak ma sie go gdzie postawić :) najlepiej jak by sobie Pan zrobił dwie półeczki, zabił po bokach a od frontu dwa zawiaski...szybka u szklarza i gites
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Frytek
Posty: 252
Rejestracja: pt maja 02 2003, 14:39
Lokalizacja: Kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frytek »

Ja zamawiam gablotki ze szkła u szklarza. Ale widziałem niesamowite gablotki z plexi- przeźroczyste jak szkło , ale kilkakrotnie lżejsze...
RAV
Posty: 33
Rejestracja: pt wrz 10 2004, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: RAV »

Mniej więcej rok temu na wystawie modelarskiej we Wrocławiu widziałem stoisko jakiejś firmy (możliwe, że też z Wrocławia) produkującej gablotki. Wtedy spojrzałem tylko pobieżnie i nie zapamiętałem nazwy ani namiarów, ale teraz przydałaby mi się gablotka na Optego, którego zrobiłem na prezent i nie mam jak przewieźć. Może ktoś z Was zna taką firmę?
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
mr_tom
Posty: 125
Rejestracja: ndz wrz 19 2004, 14:05
Lokalizacja: Lesko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr_tom »

Gablotki z pleksy maja swoją zalete w postaci lekkości (w porównaniu ze szkłem). Nie wiem jak to porównanie wychodzi cenowo. Taką gablotkę można samemy też zmajstrować. Na ten temat nieco już było (tylko nie wiem gdzie o tym czytałem)
Jeśli idzie o szklaną gablotkę to można by chyba jeszcze zajrzeć do..... zoologicznego. Może uda się znaleźć akwarium o potrzebnych wymiarach. Wszystko jednak zależy od modelu (jego gabarytów).
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Modele które robiłem dla "lepszych klientów" (czyli lokomotywki) trafiają do takich gablotek. Podstawa drewniana, szyby boczne-szkło, od góry plexi. najtrudniej zrobić te słupki - tutaj są wykonane z metalu. Posiadają wyfrezowane rowki na szyby i wywiercony otwór od góry na śrubkę.
Podobne słupki kiedyś robiłem również z drewna.
Awatar użytkownika
Alan
Posty: 121
Rejestracja: śr lis 26 2003, 23:31
Lokalizacja: Poznań - WLKP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alan »

Moją pierwszą gablotkę zrobiłem z plexi.
Podstawa to deseczka z dodatkami, ścianki i góra to biała plexi 5mm. Kleję to klejem własnej produkcji: chloroform z rozpuszczonymi w nim wiórkami plexi - roztapia w miejscach klejenia, nie do rozerwania, idealnie przezroczysty, szybko klei. Jeden błąd jaki zrobiłem (ale to zauważyłem po sklejeniu): powinny być wypolerowane krawędzie a - niestety - jest mat. Następne będą polerowane :cool: .
Pozdrawiam - AlaN
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Alan, a skąd bierzesz plexi, i ile to kosztuje?
Awatar użytkownika
Alan
Posty: 121
Rejestracja: śr lis 26 2003, 23:31
Lokalizacja: Poznań - WLKP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alan »

Tu akurat z pleksą nie miałem kłopotu - z pracy, ścinki; takie "większe" ścinki. Czasem coś tam u mnie w plexi dłubią, a ja - jak chyba każdy kto lubi majsterkować - zbieram te kawałki i do szaf ładuję ;-) . Często coś się przyda. Mam w pracy piłę do precyzyjnego cięcia różnych materiałów, i jak tarczę dobrze się naostrzy (akurat jak cąłem to nie była super ostra), to na krawędziach nie ma sladu cięcia. Inaczej trzeba krawędzie polerować (czego ja tu nie zrobiłem).
Cen plexi niestety nie znam, ale raczej to nie jest tanie - no i sprzedają ponoć w dużych arkuszach.
Pozdrawiam - AlaN
ODPOWIEDZ