Ekspozycja modelu

wszystko o fotografowaniu i prezentacji modeli

Moderatorzy: kartonwork, Bartosz B.

Awatar użytkownika
Waldemar
Posty: 159
Rejestracja: wt gru 21 2004, 21:30
Lokalizacja: Szczecinek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waldemar »

Ciąć drobną piłką powoli bez pośpiechu a później polerka i leciutkie podgrzanie dmuchawką. Chyba że masz palnik jubilerski.
Każde szkło załamuje światło znaleźć idealną butelkę graniczy z cudem, Ja wsadzałem modele do żarówek lub butelek laboratoryjnych.

Jeśli chodzi o rury z plexi nie zauważyłam żadnych załamań światła.

Pozdrawiam
Waldek
Pozdrawiam
Waldek
http://www.szczecinek.org/forum/viewtopic.php?t=26
............................
Modele z zapałek.
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Mozesz tez ciac laserem. Najlepiej mieczem swietlnym rycerzy Jedi.

Co do zalamywania swiatla. Zauwazcie, ze w profesjonalnych skanerach slajdy nakleja sie na prezroczysta rure wlasnie, wiec nie moze byc mowy o zadnych zalamaniach swiatla. Pod warunkiem ze rura jest wykonana starannie, bez znieksztalcen powierzchni.
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

w meiczu swietlnym mi sie baterie wyczerpaly wiec du*a z tego bedzie ;>
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Dzisiaj właśnie wycinałem 2 kawałki z plexi (5 mm grubości). Dobrze tnie się zwykłą piłką do metalu. Tylko trzeba ciąć nie trzymając piłkę prostopadle do plexi, lecz pod kątem. Na zdjęciu (skanie) jest pasek z krawędzią zaraz po przecięciu (ozn. czerwoną kreską) i "przeszlifowany" nożykiem i papierem ściernym (z zieloną).
Obrazek
Moje modele: archiwum
Awatar użytkownika
Alan
Posty: 121
Rejestracja: śr lis 26 2003, 23:31
Lokalizacja: Poznań - WLKP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alan »

Cięcie plexi najlepiej robić piłą tarczową z tarczą gr. 1-1,5mm (warsztaty ślusarskie takimi piłamie często dysponują). Tarczę wysuwa się na wysokość półtorej grubości płyty plexi (przy 5mm plexi = ~7,5mm tarczy). Jak tarcze wysunie się wyżej, zęby w pile zaczną wyłupywać drobinki plexi z dolnej powierzchni. Plexi polewać w miejscu cięcia chłodziwem tokarskim (takie białe "mleko") ew. wodą; polewać tarczę żeby sie nie rozgrzała bo zacznie topić tworzywo. Przesuwać materiał powoli z jednakową szybkością - szybszy posuw wyłamie plexi na spodniej stronie - to kwestia wprawy. Im tarcza będzie ostrzejsza, tym krawędź cięcia gładasza.
Jeśli nie mamy w dyspozycji takiej piły, pozostaje cięcie piłą ręczną z jak najdrobniejszymi ząbkami - tu najlepsza by była piła do metalu. Dobrze, gdyby brzeszczot był nieużywany; musi byc bardzo ostry. Można do plexi przykręcić jakąś listwę stalową i po krawędzi tej listwy prowadzić brzeszczot - wówczas mamy równiutką linię cięcia. Miejsce cięcia oczywiście też nawilżać np. wodą, żeby brzeszczot "szedł" po mokrym.

Dołączam odręczny rysunek.
Pozdrawiam - AlaN
Awatar użytkownika
tornado
Posty: 5
Rejestracja: pt lip 30 2004, 22:03
Lokalizacja: Wałbrzych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tornado »

Ja zamawiałem gabloty 90x75x25 cm. u szklarza , tylna ściana ma lustro. na gotowo kosztowała mnie każda po 250 zł.
ODPOWIEDZ