rozdzielczość a jakość zdjęć.... pomoc potrzebna

wszystko o fotografowaniu i prezentacji modeli

Moderatorzy: kartonwork, Bartosz B.

stillman
Posty: 365
Rejestracja: wt sty 20 2004, 19:36
Lokalizacja: WMG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stillman »

Jerzy pisze: "The conversion from RGB to CMYK is a violent one-way trip. If your client asks for CMYK files – be worried. No “real” offset printer wants you to convert unless you do it to THEIR specs which means knowing the proper CMYK color space, the dot gain, the TAC (ink limit), sep type (CGR or UCR) etc."
To ja po polsku.
Trzeba zaznaczyć że zarówno konwersja RGB do CMYK, jak również konwersja odwrotna czyli CMYK do RGB, niesie ze sobą straty zwiazane z tym że przestrzenie te nie są jednakie, to znaczy ich obszary pokrywają się w pewnym zakresie barw.

Stillman!!!
Wreszcie cos sie dzieje i w tym "pokoju"...
Ano trochę rozruszaliśmy towarzystwo ;-)
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

stillman pisze:To ja po polsku.
Trzeba zaznaczyć że zarówno konwersja RGB do CMYK, jak również konwersja odwrotna czyli CMYK do RGB, niesie ze sobą straty zwiazane z tym że przestrzenie te nie są jednakie, to znaczy ich obszary pokrywają się w pewnym zakresie barw.
Bez przesady panowie. Dyskusja jakby to bylo forum poligraficzne, a nie jest przeciez.
Jezeli faktycznie RGB->CMYK czasem 'obetnie' troche tego pieknego blekitu, o tyle CMYK do RGB nie robi za chiny ludowe zadnej roznicy. A moze ja nie dowidze juz?
stillman
Posty: 365
Rejestracja: wt sty 20 2004, 19:36
Lokalizacja: WMG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stillman »

To ja przepraszam ;-) już nie będę ;-)
ODPOWIEDZ