Postarzanie zdjec

wszystko o fotografowaniu i prezentacji modeli

Moderatorzy: kartonwork, Bartosz B.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jerzy
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 03 2003, 10:38
Lokalizacja: Dublin

Postarzanie zdjec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jerzy »

Kolejna technika, ktora moze sie przydac (jedna z moich ulubionych). Ladnie "postarzone" zdjecie wyglada oryginalnie i jednoczesnie dynamicznie. Uzycie monochromatycznej (czarno-bialej) palety nie wyglada tak dobrze jak uzycie odcieni sephi.
Niestety nie dysponowalem oryginalem zdjecia, a jedynie kopia w rozdzielczosci webowej (oryginalne zdjecie modelu zamiescil Aviator). Nie przywiazujcie wiec wagi do jego ziarnistosci.
Sprobujcie uzyc tego pomyslu. Tego typu prezentacja staje sie coraz bardziej popularna.
Dla porownania zamieszczam rowniez zdjecie oryginalne. Bardzo dobrze zaprezentowany model, ale zupelnie inna sila wyrazu.
Drewal
Posty: 51
Rejestracja: pn mar 10 2003, 8:39
Lokalizacja: Tarnów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Drewal »

Niezly montaz, bardzo mi sie spodobal sam pomysl, a i wykonanie niczego sobie, troche jeszcze dynamiki i uwiezylbym, ze jest to oryginalne zdjecie.
Jezeli chodzi o ziarnistosc to jest jak najbardziej na miejscu, wykonywalem zdjecia w technice czarno bialej i powiem ze najlepsze efekty uzyskiwalem na filmach z duzym ziarnem, a co za tym idzie o duzej czulosci.
Aviator
Posty: 477
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:49
Lokalizacja: Warszawa,

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Aviator »

No nie Jerzyku. Dlaczego zatopiłeś mi Tobruka? :placz: Piękna technika. Dla realizmu brakuje jeszcze różnych śmieci w wodzie i wyrzuconych za burtę lin i drabinek.
Aviator
И смешно и вярно!!!
www.facebook.com/andrzej.maciejczak
Awatar użytkownika
Jerzy
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 03 2003, 10:38
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jerzy »

Nie jest to zdjecie przygotowywane na wystawe. Nie zalezalo mi na zrobieniu super montazu, a jedynie na pokazaniu kolejnej mozliwosci.
Przypraszam za ten wrak, ale chcialem by fotka "cos opowiedziala".
Powinienem bardziej wyeksponowac biale przebarwienia sugerujace wytarcie emulsji i "polamac" brzegi.
Jeszcze raz podkreslam, ze jest to tylko przyklad. Obrobka zdjecia 10 megapixelowego moze dac na prawde wspanialy rezultat.
Dla wszystkich, ktorzy zlepiaja okrety czy samoloty z np. II WS moze to stanowic jakas inspiracje.
Na stronach amerykanskich ten typ prezentacji spotyka sie bardzo czesto.
Widzialem bardzo ladny montaz Wildcata na pokladzie lotniskowca z pilotem w srodku (byl to autor jak sie domyslam).
Junior II
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 10 2003, 22:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Junior II »

Nie moge wstawic zdjecia, jest zeskalowane to 500 pix i wazy 54 kB i nie przyjmuje ?
Aviator
Posty: 477
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:49
Lokalizacja: Warszawa,

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Aviator »

No właśnie. Ja też często mam z tym kłopoty. Dopiero jak dolną podstawę zmniejszyłem do 400pix. Dziwne
Aviator
И смешно и вярно!!!
www.facebook.com/andrzej.maciejczak
Junior II
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 10 2003, 22:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Junior II »

Masz racje , moje bylo za wysokie , max.48o
Awatar użytkownika
Jerzy
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 03 2003, 10:38
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jerzy »

Format wklejanych zdjec ma pewne ograniczenia. Musielismy je przyjac nie tylko ze wzgledu na zasoby, ale przede wszystkim ze wzgledu na uzytkownikow uzywajacych modemow analogowych.
Ograniczenia:
szerokosc: 640pix
wysokosc: 480pix
wielkosc 128kB

PS.
Junior II czym pstrykasz? Jestem pod wrazeniem, doskonala ostrosc i prawie zadnej mojry. Czy robiles to z reki?
Junior II
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 10 2003, 22:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Junior II »

Z reki . :D Nie wiem dlaczego , ale to okreslenie z zargonu fotografow skojarzylo mi sie z niejaka Renia Raczkowska :D
Zdjecia robie Minolta Dimage 7i
Awatar użytkownika
Jerzy
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 03 2003, 10:38
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jerzy »

:D :D :D Prawie... :D :D :D
ODPOWIEDZ