Linker - prosty program ułatwiający linkowanie zdjęć

wszystko o fotografowaniu i prezentacji modeli

Moderatorzy: kartonwork, Bartosz B.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

Linker - prosty program ułatwiający linkowanie zdjęć

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Linki do obrazków oferowane przez niektóre serwery, wstawione wprost do posta, często – po ich kliknięciu - wtłaczają na ekran reklamy i inne dodatkowe informacje. Przy odrobinie wprawy i chęci można te linki przerobić na taką postać, aby w efekcie wyświetlał się „goły” obrazek.
Jest to czasami trochę pracochłonne i nużące, czyli idealne zadanie dla komputera :razz: .

Napisałem więc program, który automatycznie przerabia linki oferowane przez 3 popularne serwery na postać, którą chyba wszyscy lubią najbardziej, czyli bez reklam, itp.
Program nazywa się Linker a jego obsługa jest bardzo prosta. Nie trzeba nawet dotykać klawiatury – wystarczy jedno kliknięcie myszką pomiędzy pobraniem kodu linku z serwera a wstawieniem go do swojego posta.
Wykorzystałem tu fakt, że i tak każdy musi najpierw skopiować kod linku do schowka (CTRL+C bądź automatycznie) a następnie wkleić go do posta (CTRL+V).

Jak to działa?
Uruchamiamy program Linker, wybieramy w nim serwer na którym są zdjęcia oraz rodzaj preferowanych obrazków: miniaturki albo pełny wymiar. Po pobraniu kodu z serwera, przechodzimy do okna Linkera, klikamy przycisk Start. Program pobiera dane ze schowka, przerabia je na odpowiedni format i ponownie wstawia do schowka. Nie ma więc potrzeby kopiowania czegoś, wstawiania itp.
Poniższą miniaturkę ze zrzutem ekranu wygenerował rzecz jasna sam Linker :lol: .
Obrazek

Oczywiście trzeba mu dać odpowiednią „pożywkę” bo nie każdy kod będzie w stanie przerobić.
W Fotosiku może to być każdy sekcji „Kody na forum dyskusyjne”. W Imageshack jedynie „Direct” natomiast w Photobucket „Direct” i „IMG Code”.
Photobucket co prawda oferuje również możliwość automatycznego wygenerowania kodów, ale zrobiłem tą funkcję „dla sportu”.

Program był testowany i wygląda na to, że działa poprawnie. Mimo wszystko każdy, kto go użyje robi na własną odpowiedzialność a ja nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne straty :czytaj: .
Gdyby były jakieś uwagi o zauważonych błędach, sugestie, itp. to zapraszam.
Mam nadzieję, że będzie przydatny a pobrać go można stąd.
:usmiech:
Moje modele: archiwum
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

:jupi: Niby proste, ale trzeba mieć głowę na karku, żeby coś takiego wymyślić. Dzięki Syzyfie za kolejny już pomysł na ułatwienie modelarskiego życia.
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Bardzo się cieszę, że program działa poprawnie a co najważniejsze jest przydatny :D
Może napiszę parę słów o tym, dlaczego nie wszystkie kody jest w stanie przerobić.
Działa on na takiej zasadzie, że w kodzie szuka ciągu".jpg", czyli końcówki adresu zdjęcia. Potem cofa się szukając ciągu"http://" czyli początku adresu zdjęcia. Następnie wyciąga ten adres i dalej operuje tylko na nim. Nie jest istotne czy jest to minaturka czy pełne zdjęcie, bo program to sprawdza i sprowadza adres zawsze najpierw do formatu pełnego zdjęcia a z niego robi adres miniaturki.
Dlatego do obróbki nadają się tylko takie kody, w których pierwszym adresem jest właściwy link do zdjęcia albo miniaturki.
Ponieważ operacje te są wykonywane na schowku, więc po kliknięciu Start zawartość schowka jest zmieniona. Można więc ponownie kliknąć Start - zmieniając po drodze i parametry Foto i serwera - aby otrzymać przeróbkę kodów na różnych serwerach. Może to być materiał edukacyjny dla porównań, jak zmienia się kod linku.
Moje modele: archiwum
Awatar użytkownika
Mazter
Posty: 37
Rejestracja: czw lut 03 2005, 19:22

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mazter »

Trochę odkopię temat...
Ostatnio napisałem programik do generowania kodów... i wtedy przy rozmowie z Kroolo sie dowiedziałem, że istnieje już takie coś :) (byłeś szybszy hehe...)
Więc zobaczyłem jak wygląda Linker Syzyfa i pomyślałem, że już mam gotowy kod generowania to czemu nie dokończyć. Więc rozbudowałem programik i tak powstał FotoGen który można pobrać tu:

http://www.sklejmy.com/dload.php?action=category&id=4

Podstawowa różnica to taka, że generuje kilka kodów na raz, nie trzeba wklejać kolejno linków tylko wystarczy umieścić wszystkie w odpowiednim polu i jednym kliknięciem przerobić. Pozwala to na szybką i bezpośrednią edycję z managera fotosika. Kolejny dodatek to możliwość rozmieszczania kilku linków w linii :)

Generuje tylko z fotosik.pl

Mam nadzieję, że się przyda :)


Screen

Pozdrawiam
Mazter
Obrazek
ODPOWIEDZ