Nowe zasady linkowania zdjęć (!)

wszystko o fotografowaniu i prezentacji modeli

Moderatorzy: kartonwork, Bartosz B.

Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

Nowe zasady linkowania zdjęć (!)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

W związku z obkładaniem zdjęć reklamami, uprawianym przez niektóre fotoserwery, prosimy wszystkich użytkowników o wstawianie zdjęć wyłącznie w jeden z następujących sposobów:

1. Bezpośrednio na forum, np. tak:

Obrazek

2. Pośrednio za pomocą miniaturki prowadzącej do samego zdjęcia (samego, czyli bez reklam, ramek i innych przeszkadzajek), np. tak:

Obrazek

3. Pośrednio za pomocą linka tekstowego prowadzącego do samego zdjęcia (samego, czyli bez reklam, ramek i innych przeszkadzajek), np. tak:

Tu jest zdjęcie.

Przez naciśnięcie przycisku "cytuj" na tym poście można zobaczyć, jak wyglądają powyższe linki od strony tekstowej, czyli jak je w praktyce wpisywać (najważniejsza zasada: to, co jest po "url=", musi kończyć się na ".jpg"). Ponadto instrukcje wstawiania zdjęć bez reklam są tutaj i tutaj. Jeżeli ktoś nie chce lub nie umie tego zrobić ręcznie, niech skorzysta z napisanego i udostępnionego przez Syzyfa programu, który automatycznie tworzy prawidłowe linki. Osobiście polecam korzystanie z serwera www.photobucket.com (jak to zrobić?), ponieważ on nie dodaje żadnych reklam i w związku z tym korzystający z Photobucketa nie muszą się omawianym problemem w ogóle przejmować. ;-)

Niezastosowanie się do niniejszego apelu będzie karane śmiercią lub jeszcze czymś gorszym... No dobra, żartuję. ;-) Ale zwracajcie na to uwagę, proszę.
Ostatnio zmieniony sob sty 12 2008, 18:17 przez Łukasz K., łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2050
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

No w końcu się doczekałem!
Nie wiem czemu większość forumowiczów uparła się od jakiegoś czasu na używanie pewnego polskiego fotoserwera z nazwą na "f". Oglądanie relacji ze zdjęciami nieumiejętnie tam umieszczanymi jest uciążliwe i irytujące, szczególnie kiedy nie ma się dostępu do szybkiego łącza.
Mam nadzieję że ktoś potraktuje nowy regulamin poważnie.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Gienek
Posty: 397
Rejestracja: sob mar 20 2004, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gienek »

laszlik pisze:pewnego polskiego fotoserwera z nazwą na "f".
Powiedzmy to jasno:
"FOTOSIK" = reklamy,
a taki "Photubucket" (choć też darmowy) - NIE.
Fotosik od dawna do tego stopnia mnie irytuje, że gdy po najechaniu kursorem na miniaturkę w dolnym lewym rogu przeglądarki pojawia mi się link do ww serwera to nie klikam :cry:

Ogólnie dziękuję za wprowadzenie zmian w regulaminie :)
Obrazek
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

również jestem za!! z tymi reklamami jest tragedia!!!

aha, ale za to jestem miliarderem, już kolejny raz wygrałem milion złotych w konkursie na fotosiku!!! dziwne, ale za kazdym razem mi sie wyświetla, że jestem milionowym użytkownikiem, nawet jak wchodze kilka razy :)
irQ
Posty: 119
Rejestracja: czw gru 09 2004, 5:37
Lokalizacja: EPBC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irQ »

przestancie marudzic jak stare baby ;).... jak sie chce - a kazdemu NORMALNEMU Userowi POWINNO sie chcieć - to i z fotosika da sie linkowac zdjecia bez reklam.
Poza tym o jakich Wy reklamach wogóle mowicie???
Ja tam zadnych nie widze ;-)
--
Awatar użytkownika
Gienek
Posty: 397
Rejestracja: sob mar 20 2004, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gienek »

irQ pisze:Ja tam zadnych nie widze ;-)
w Fotosiku masz umowę o pracę czy tylko umowę - zlecenie ? :twisted:
Na poważnie: oczywiście się da ale wymaga kombinowania (według mnie za duże utrudnienie "na starcie" dla nowych userów) w przeciwieństwie do niektórych innych hostingów. Nie ma też gwarancji, że tak "inaczej" podlinkowane zdjęcia z czasem nie znikną (bo jak widać z założenia nie taka jest polityka tego usługodawcy).
Mając pełen szacunek dla polskiego hostingu uważam, że nie jest on zbyt dobry dla potrzeb forum.
Obrazek
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2050
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Mówimy o bannerach reklamowych pojawiających się razem z otwieranym zdjęciem. Doprowadza mnie to do szału i jak widzę w linku nazwę "fotosik", naogół zamykam nie otwarte jeszcze zdjęcie, bo nie mam czasu i cierpliwości na zamykanie tych pop...onych reklam.
Nie jest w moim interesie instalowanie sobie jakichś tam oprogramowań antybannerowych, ale w interesie prowadzącego relację powinno być udostępnianie przeglądania zdjęć w jak najprostszy i czytelny sposób, dlatego POPIERAM ŁUKASZA I PODPISUJĘ SIĘ POD TYM CO NAPISAŁ OBIEMA RĘCYMA I NOGIMA!!!
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Metalmic
Posty: 272
Rejestracja: sob mar 26 2005, 12:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Metalmic »

Nie tak dawno, a pamięć mnie jeszcze nie zawodzi, były poważne problemy za zniknięciem większości zdjęć z serwera forum i wielkie lamenty i dyskusje na ten temat. Teraz ponownie apeluje się do użytkowników o wstawianie zdjęć bezpośrednio na forum ( spodziewam się wkrótce reakcji typu proszę o linkowanie zdjęć bo serwer ledwo zipie).
Po prawdzie to nie przeszkadza mi reklama jeżeli JEST CO obejrzeć a o to chyba tu chodzi.
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Metalmic, czytaj proszę ze zrozumieniem... Gdzie Ty widzisz apel o wstawianie zdjęć na serwer forum? Możliwości wstawiania zdjęć na serwer forum nie ma od dwóch-trzech lat, a "bezpośrednio na forum" znaczy bez linku, na który trzeba klikać. Masz na górze przykład tak wstawionego zdjęcia z Photobucketa.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Metalmic - "bezpośrednio na forum" oznacza że zdjęcie będzie widoczne od razu w pełnym rozmiarze a nie jako miniaturka. Nie chodzi to o wstawianie zdjęć jako złączniki na serwer forum.

Mnie reklamy przeszkadzają i też często nie czekam na otwarcie się zdjęcia tylko rezygnuję. Inna sprawa to czasami kolosalny rozmiar tych zdjęć.

Jeśli kogoś stać na wydanie 3 złociszy na miesiąc to można sobie wykupić na przykład w onecie konto 100MB z limitem transferu 10GB misięcznie, bez limitu godzinowego i po kłopocie. Pewnie są też inne lepsze lub gorsze oferty ale nie szukałem bo od 3 lat używam tego co mam i jestem zadowolony.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
ODPOWIEDZ