Nowe zasady linkowania zdjęć (!)

wszystko o fotografowaniu i prezentacji modeli

Moderatorzy: kartonwork, Bartosz B.

Awatar użytkownika
Ceva
Posty: 108
Rejestracja: ndz gru 05 2004, 16:40
Lokalizacja: Sierpc
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ceva »

QN pisze: Teraz poćwiczyłem i wiem jak już to robić.
A podzieliłbyś się wiedzą w tym temacie :kazanie: ? Bo niektórym łatwiej jest zabraniać :nie: używania takiego czy innego hostingu niż coś mądrego powiedzieć :niepowiem: .

Co do miniaturek na forum to też jestem za bo zanim na tym forum otworzy się jakaś relację ( zresztą nie tylko relację bo cała strona chodzi błyskawicznie jak ów znienawidzony "X" ) ze zdjęciami w pełnym rozmiarze można iść i piwo wypić :drink: a na co niektórych i tak ... widać

A co do uciekającego "X" to warto na nim refleks poćwiczyć :mrgreen: zwłaszcza że umyka wyjątkowo szybko :haha: no i przy okazji wiadomo kiedy jest kumulacja :pice: .
Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

Było smaszno i jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały.
Peliczaple stały smutnocholijne,
A zbłąkinie rykoświstąkały...

GUZZISTI
Awatar użytkownika
Gienek
Posty: 397
Rejestracja: sob mar 20 2004, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gienek »

Ceva pisze: :kazanie: :nie: :niepowiem:

:drink:

:mrgreen: :haha: :pice:
Fotosik II ?
Obrazek
Awatar użytkownika
admin
Posty: 305
Rejestracja: sob mar 01 2003, 23:34

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: admin »

Ceva pisze:
QN pisze: A podzieliłbyś się wiedzą w tym temacie :kazanie: ? Bo niektórym łatwiej jest zabraniać :nie: używania takiego czy innego hostingu niż coś mądrego powiedzieć
Nie ma zakazu, jest prośba. Na forum jest kilka tematów objaśniających sposób linkowania zdjęć.

admin
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 123

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Sam tego nie wymysliłem, bo bym się podzielił. Wiedzę zaczerpnąłem z forum viewtopic.php?t=11716, drugi wpis na stronie, Łukasza K.

Albo inaczej, chyba prościej, też na forum viewtopic.php?t=10589.

Przyznam, że sam dopiero teraz do tego działu zajrzałem :oops: .
Awatar użytkownika
Ceva
Posty: 108
Rejestracja: ndz gru 05 2004, 16:40
Lokalizacja: Sierpc
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ceva »

Dzięki Qniu za podpowiedź.

No cóż jednak można coś mądrego powiedzieć a nie wyciągać tylko sztampowe "był już ten temat poruszany na forum" lub temu podobne.
Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

Było smaszno i jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały.
Peliczaple stały smutnocholijne,
A zbłąkinie rykoświstąkały...

GUZZISTI
Awatar użytkownika
admin
Posty: 305
Rejestracja: sob mar 01 2003, 23:34

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: admin »

Zapytam bez żadnej złośliwości.

Czy oprócz podpięcia postu w dziale "Tu się nauczysz jak się pochwalić" można zrobić coś więcej aby był on łatwiejszy do znalezienia dla doświadczonych, będących od lat na forum, użytkowników ?


admin
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Odpowiem bez żadnej złośliwości.

Trzeba wysłać wszystkim użytkownikom forum PW (prywatna wiadomość) oraz e-maila z tym tekstem. Najlepiej aby jakiś "automat" robił to codziennie z rana.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 123

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Nie można adminie. Tyle tylko, że rutyna zżera człowieka. Wysyłanie wszystkim maila też jest takim sobie pomysłem. Ale poruszenie tematu i zamieszczenie wątku z rzeczową dyskusją jak widać pomogło. Przyznam się szczerze, że ja się po prostu przyzwyczaiłem do tych zjeżdżających reklam, o ile miniaturka prowadziła bezpośrednio do zdjęcia w pełnym formacie.

Żeby nie przyczepienie tego wątku na szczycie w forum głównym, to chyba bym go nie zuważył, tak jak leżących odłogiem od kwietnia podpowiedzi w "Tu się nauczysz jak się pochwalić". Po prostu nie przeglądam całego forum, wszystkich wątków.

Myślę, że kluczem do rozwiązywania tego typu newralgicznych problemów jest zamieszczenie informacji i przyczepienie ich wyróżnionych na początku forum głównego - tam się zazwyczaj zawsze wchodzi i w moim przypadku poskutkowało.
Awatar użytkownika
Ceva
Posty: 108
Rejestracja: ndz gru 05 2004, 16:40
Lokalizacja: Sierpc
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ceva »

admin pisze:Zapytam bez żadnej złośliwości.

Czy oprócz podpięcia postu w dziale "Tu się nauczysz jak się pochwalić" można zrobić coś więcej aby był on łatwiejszy do znalezienia dla doświadczonych, będących od lat na forum, użytkowników ?


admin
A czy tak trudno było w tym temacie zamieścić następująco brzmiące zdanie:
Zaleca sie z korzystania z Photo... i Image... do zamieszczania zdjęć na forum, można też używać Foto... po uprzednim poprawieniu adresu obrazka ( w celu usunięcia reklam ) co może wyglądać tak ( i tu właściwy link )?

No ale cóż jak niektórzy dostają wysypki na samo słowo Fotosik to i przestają myśleć.
Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

Było smaszno i jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały.
Peliczaple stały smutnocholijne,
A zbłąkinie rykoświstąkały...

GUZZISTI
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Ceva, czy Ty na pewno przeczytałeś pierwszego posta w tym temacie?
Łukasz K. pisze:[...]

Przez naciśnięcie przycisku "cytuj" na tym poście można zobaczyć, jak wyglądają powyższe linki od strony tekstowej, czyli jak je w praktyce wpisywać (najważniejsza zasada: to, co jest po "url=", musi kończyć się na ".jpg"). Ponadto instrukcje wstawiania zdjęć bez reklam są tutaj i tutaj. Osobiście polecam korzystanie z serwera www.photobucket.com (jak to zrobić?), ponieważ on nie dodaje żadnych reklam i w związku z tym korzystający z Photobucketa nie muszą się omawianym problemem w ogóle przejmować. ;-)

[...]
ODPOWIEDZ