Fotosik - wstawianie zdjęć bez reklam [opis]

wszystko o fotografowaniu i prezentacji modeli

Moderatorzy: kartonwork, Bartosz B.

Awatar użytkownika
PiterATS
Posty: 435
Rejestracja: pn lip 24 2006, 20:25
Lokalizacja: Opole
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PiterATS »

A ja tam wolę Photobucket'a. Przy otwieraniu zdjęć nie pojawiają się żadne linki, odnośniki czy reklamy, tylko to co jest najważniejsze- czyli zdjęcie. Dzięki temu obrazy są szybko wczytywane, znacznie szybciej niż z Fotosika. To ogromna przewaga. W mojej opinii Photobucket jest o wiele lepszy od Fotosika.
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2050
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Już jakiś czas temu miałem poruszyć ten temat, ale myślałem że to tylko u mnie się tak dzieje, bo nie mam czegośtam poinstalowanego. Nie chciałem wyjść na durnia i siedziałem cicho, ale kiedy oglądam relację, której autor używa Fotosika to naprawdę rzadko kiedy daję się skusić na kliknięcie miniaturki, bo wiem że zanim się otworzy (o ile w ogóle to nastąpi) będę musiał ścigać się z krzyżykiem do wyłączania banera.
Teraz widze że problem dotyczy nie tylko mnie.
Generalnie irytuje mnie ten host.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Sprawdzając szybkość otwierania się tego samego zdjęcia w przypadku trzech różnych hostingów na Photobucket otwierało się ono najdłużej . Sprawdziłem to na czterech różnych komputerach i trzech przeglądarkach ( IE 7 , Firefoksie i Operze ) . Najszybszy był Fotosik . Nie zauważyłem problemów z jakimiś reklamami w dotychczas przeprowadzonych swoich relacjach .

Sposób na reklamy mam niezmiennie ten sam . Wykorzystuję Kartonworkowy mechanizm stronnicowania ( 10 wpisów na stronę ) . Wystarczy że zadba się o to by na jednej stronie relacji nie umieszczać więcej niż 20 "góra" 30 zdjęć w maksymalnych rozmiarach , zdjęć o objętości zmniejszonej przez kompresję do 40 - 70 kb ( nawet 800 x 600 pikseli ) ... i wszystko działa co najmniej poprawnie .

Nie stosuję umieszczania dziesiątków miniaturek w jednym poście pokazujących ten sam element w "stupięćdziesięciu" ujęciach zmieniając kąt ujęcia co 5 stopni . Zazwyczaj robię ok. 20 zdjęć z których wybieram jedno - to najładniejsze . Zauważam jednak że rekordziści mają na jednej stronie relacji prawie około setki miniaturek . Miniaturki trzeba i tak jedną po drugiej otwierać aby się coś o modelu dowiedzieć . Ta miniaturyzacja ma niby coś poprawiać lub usprawniać ?

Reasumując ... tak drażniący innych problem reklam jest mi obcy i dbam o to aby innych nim nie denerwować . Staram się , znaczy się starałem się , by relacja była czysta , prosta , i klarowna .

Pozdrowienia . Wujek .
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Te reklamy są faktycznie wkurzające, już przestałem klikać na miniaturki. Sposób Syzyfa jest dobrym rozwiązaniem tego problemu ale jako leniwiec za 36 PLN na rok wykupiłem sobie konto WWW ze 100 MB miejsca i limitem transferu 10 GB miesięcznie bez limitu godzinowego i nie martwię się reklamami.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Moją intencją jako autora tej prostej porady było uświadomienie niektórym użytkownikom Fotosika, że nie są zdani jedynie na linkowe gotowce, które serwis im oferuje.
O ile „ubranie” zdjęcia w otoczkę z reklam jestem w stanie tolerować, to pojawiające się ostatnio nachalne, pełzające bannery plus zabawa w ustrzelenie pełzającego po ekranie X wyczerpuje moją cierpliwość.
Dlatego pomyślałem, że być może część osób korzystających z Fotosika w ogóle nie wie o możliwości wstawiania zdjęć bez reklam – stąd ta porada. Jeśli komuś zależy na uprzyjemnieniu odbioru swojej relacji, to z niej skorzysta.

Nie namawiam przecież ani do (nie)używania tego serwisu, stosowania miniaturek ani do zamieszczania zdjęć w pełnym formacie, jak to ze smakiem czyni Wujek.
Tak na margiesie: Wujek - w przypadku zamieszczania przez autora 20 zdjęć tego samego elementu, sfotografowanego pod kilkunastoma kątami, o różnych porach dnia, zmianach wilgotności powietrza i ciśnienia atmosferycznego - powinien być za używaniem miniaturek. Inaczej w ogóle nie dało by się ogarnąć całości :lol: . Choć z drugiej strony rozumiem fakt, że autor jest tak zakochany ;-) w swoim modelu iż chciałby, aby oglądający nie przeoczył najmniejszego - jakże istotnego - szczegółu.

Jeden pewny wniosek wypływa z ostatnich wpisów: narażanie odbiorców swoich relacji na atak reklam nie jest mile widziane :kazanie: .
Moje modele: archiwum
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Bardzo dobrze że podzieliłeś się tą metoda, teraz wszystko zleży od autorów relacji którzy korzystają z fotosika. Albo dostosują się do tego, albo będą dalej nas lekceważyć i zmuszać do przedzierania przez starty badziewia. Naprawdę wiele świetnych relacji bardzo na tym traci.
Awatar użytkownika
HANS87
Posty: 84
Rejestracja: czw paź 04 2007, 21:20
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: HANS87 »

Origami a znasz jakąś wtyczkę na Operę bądż taką ogólna do Windowsa nie dedykowaną na FireFoxa która by blokowała reklamy w necie np. na interii ???????
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Nie wiem czy ktos zauwazyl ale fotosik wprowadzil limit tranferowy. Dla darmowego konta wynosi 1GB na miesiac.
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Aaaaaa ... już jakiś czas temu powiedziałem pa pa panom z Fotosika .
Jeśli zbliżasz się do limitu transferu przesyłają ci maila z obietnicą że jeśli nie zapłacisz to zaczną likwidować ci zdjęcia . Zwłaszcza te które generują największy ruch , pozostawiając możliwość uczynienia tego własnoręcznie .
Czas był najwyższy aby z takim "darmowym hostingiem" się rozstać ... jakoś bez żalu mi to przyszło .

Wujek .
Piotr Kobik

A Picassa nie ma limitów i reklam

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr Kobik »

Ale nie każdy lubi Google'a. Ja tam będę korzystał sobie z Picassy, czego przykłady będzie można zobaczyć w nowej relacji z budowy Kogi.

Pozdrawiam
Piotr Kobik
ODPOWIEDZ