BM-13 "Katiusza" - 1:25 [fotorelacja]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

BM-13 "Katiusza" - 1:25 [fotorelacja]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Witam Wszystkich Serdecznie!

Postanowiłem skleić tę ciężarówkę za sprawą modelu i jakże ciekawej relacji kolegi jurgena. Drugim powodem było również to, iż chcę potraktować ten model jako wprawkę przed Krazem, którego mam w planach. A widząc co z Krazem niektórzy "wyprawiają" to strach go zaczynać, tym bardziej, że nigdy wcześniej nie sklejałem tego typu pojazdów... :)

Jak zapewne wiecie model "Katiuszy" jest opracowany w skali 1:25 i jest do pobrania z http://model.icegroup.ru/main_en.phtml?page=model_en
Jest dość specyficznie zaprojektowany, o czym więcej pisze jurgen w swojej relacji...

Ale wystarczy już tych literek, pora na trochę obrazków. Model powstaje już od jakiegoś czasu więc teraz będzie "szybciej" i "więcej", a później zobaczymy :eek:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Przepraszam za nienajlepszą jakość niektórych zdjęć. Obiecuję - kolejne będą lepsze.

Proszę o wszelkie uwagi i o... wyrozumiałość :D Na wszelkie ewentualne pytania z przyjemnością odpowiem.

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony ndz mar 06 2011, 18:21 przez wk82, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
jurgen
Posty: 321
Rejestracja: śr mar 31 2004, 1:06
Lokalizacja: Rzeszów
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jurgen »

Ładnie :) ładnie :)

Tak na wstępie dam Ci pare wskazówek - przypomniałem sobie o pewnych sprawach, o których nie pisałem w swojej relacji, a mianowicie:

- uważaj na przedni zderzak - może sie zdarzyc, ze bedzie on zbyt blisko przednich kol. Z tymze ja przykleilem przednie zawieszenie zgodnie z oznaczeniem na ramie i jak sie pozniej okazalo, albo zderzak jest za blisko opon, albo nalezy przykleic owe zawieszenie o ok.7-9 mm dalej.
- nie wiem czy u Ciebie rowniez wyskoczy ten problem, ale wydaje mi sie, ze "podstawka" pod silnik powinna byc przyklejona NA ramie a nie POD nia. U mnie w relacji pisałem o tym
- osie kół tylnego zawieszenia - tu rzecz dziwna - autor modelu zaprojektował je, aby sięgały na styk do kół, podczas gdy powinny być o wiele dłuższe. Ja musialem je przedluzac, co dodalo nieco roboty.

W kazdym razie zycze wytrwalosci i pieknego modelu na finiszu! W razie czego sluze pomoca!

Pozdrawiam!!!
Pozdrawiam,
Jerzy Janukowicz
------------------------------------
http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Cześć jurgen!

Tak właśnie coś przyuważyłem w Twojej relacji odnośnie przedniego zderzaka, że chyba nieco go oddaliłeś, miałem o to pytać, ale postanowiłem poczekać aż dojdę do tego problemu. Póki co jest na razie tak jak to autor zaprojektował.
A co do podstawki pod silnik chyba masz rację. Jak widać u mnie na razie jest pod spodem, ale jak położyłem na niej fragment silnika jaki do tej pory zdłubałem, to prawdę mówiąc nie wiele go widać - "utonął". Zobaczymy co będzie dalej... :)

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Witam ponownie!

Pora na drugi odcinek z serii Katiusza... :)
Tak więc bez zbędnych słów przechodzimy do ogladania:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam serdecznie i do kolejnego postu...
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Witajcie!

Dzisiaj tylko jeden, ale jakże ważny element... :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Krata oczywiście wykonana od podstaw.

Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie...
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
zary
Posty: 88
Rejestracja: wt paź 18 2005, 21:07
Lokalizacja: Nisko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zary »

wszystko ładnie :) ale tą krate śmiem twierdzić ze można by było wykonać z drutu.I fajnie by wyglądała w modelu.
To takie moje zdanie w sprawie tej kraty
Awatar użytkownika
Gimli
Posty: 49
Rejestracja: wt kwie 19 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gimli »

Tylko kratka w "uszach" powinna być z drutu. Reszta jest zrobiona całkiem przyzwoicie. Ja również robię ten model i przejrzałem dość dużo zdjęć. Na ich podstawie wykonałem kratkę i jestem bardzo zadowolony z efektów. Postaram się wrzucić zdjęcie, jak pożyczę aparat. Poza tym bardzo fajnie wychodzi Tobie ten model. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Cześć!

Oczywiście zgadzam się, że kratka z drutu byłaby o niebo lepsza i dużo naturalniej by wyglądała. Przyznam, że nie pomyślałem o takim rozwiązaniu, ale gdyby się nad tym zastanowić (i gdyby krata była oczywiście dużo lepiej wykonana niż moja) krata z kartonu jest chyba bardziej wartościowa przy modelu kartonowym niż wykonana z metalu. Tak mi się przynajmniej wydaje. Ale mam za krótki staż modelarski, żeby być tego pewnym... :)
Póki co zostanie już ta, która jest - po pierwszym malowaniu nie wygląda tak okropnie :D

Obrazek Obrazek

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Ps. Z niecierpliwością czekam Gimli na fotki Twojego modelu.
Pozdro
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Nieźle ci idzie, pewnie zainteresują cie te dwie galerie:
http://www.primeportal.net/artillery/yu ... _katyusha/
http://www.primeportal.net/artillery/yu ... k/bm-8-48/

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Witajcie!

Dzięki Kat za linki. Bardzo się przydadzą.

Co się dzieje przy modelu? Niestety niewiele. Zająłem się ponownym zbudowaniem tej kraty, a właściwie poprawieniem jej w 50%. Środek został "stary", a nowe dorobiłem "uszy" i to co w nich...

Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam Wszystkich Gorąco!
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
ODPOWIEDZ