Moja Pm2 (1:45)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Boro
Posty: 16
Rejestracja: ndz paź 23 2005, 8:45
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Boro »

kierownik pisze:No nareszcie ;-) Temat przeczyściłem i przesuwam go do właściwego działu. Model zapowiada się interesująco- czekam na ciąg dalszy.
Dzięki Kierownik :D
W końcu udało mi się rozwiązać kłopoty??? Będę informował o dalszym postępie prac.
Pozdrawiam
Tylko Pm2
Boro
Posty: 16
Rejestracja: ndz paź 23 2005, 8:45
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Boro »

Obrazek

Na razie wystarczy.
Tylko Pm2
Boro
Posty: 16
Rejestracja: ndz paź 23 2005, 8:45
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Boro »

kierownik pisze:No nareszcie ;-) Temat przeczyściłem i przesuwam go do właściwego działu. Model zapowiada się interesująco- czekam na ciąg dalszy. O ile dobrze widzę stosujesz blaszkę. Jak łączysz ją z papierem?
Tak stosuję blaszkę miedziana 0,1 mm. Poczciwy superglue radzi sobie z tym doskonale. Mam nadzieję, że po zastosowaniu jej do tendra i kotła, efekt po nałożeniu farby bedzie o niebo lepszy niz bezposrednio na papier. Blacha miedziana jest bardzo łatwa w obróbce i poddaje sie bez większego wysiłku. Mam zamiar użyć jeszcze blachy mosiężnej przy wykonaniu wiązarów.
Tylko Pm2
Boro
Posty: 16
Rejestracja: ndz paź 23 2005, 8:45
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Boro »

Witam.
Po całym dniu pracy udało mi się wykonać niemal w 100% prawy blok cylindra parowego. Właśnie został pomalowany i się suszy. Użyłem tym razem czarnej farby półmatowej (Budkę pomalowałem błyszczącą) Jeśli efekt będzie bardziej realistyczny, to półmatem pociągnę cały model za wyjatkiem dymnicy i wewnętrznej strony wiatrownic. Te elementy psiknę farbą matową.
Będę na bieżąco informował o przebiegu prac. Niedługo wkleję kilka fotek.
Pozdrawiam.
Tylko Pm2
ODPOWIEDZ