Pociąg pancerny PP-2 Śmiały- relacja.

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Pt-47
Posty: 183
Rejestracja: czw cze 02 2005, 10:33
Lokalizacja: Radom

Pociąg pancerny PP-2 Śmiały- relacja.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pt-47 »

Postanowiłem zbudować kartonowy model pociągu pancernego Śmiały , który został wydany przez wydawnictwo GPM nr.5/98.
Pociąg ten pochodził ze zdobytego w 1918r roku składu Austro- Węgierskiego najprawdopodobniej w Krakowie. Brał czynny udział w wojnie polsko-ukraińskiej i bolszewickiej. Walczył w obronie Przemyśla i Lwowa . Zamieszczam kilka archiwalnych zdjęć zdjęć tego pociągu z w/w okresu. Sam model nie sprawia trudności w sklejaniu. Instrukcja jest tu przedstawiona w postaci zdjęć co ma byc pewnym ułatwieniem choć nie zawsze. Trafiła się też błędna numeracja części. Na razie sklejam wagon artyleryjski. Fotografia ujawniła mi dopiero ,że lepiej powinienem zrobić retusz modelu.Ale postanowiłem wzorem kolegów z klubu trochę się też pochwalić.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Trochę zdjęć archiwalnych.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
HakenBush

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: HakenBush »

No ładnie, ładnie jak widzę że interesujesz się koleją masz może na sprzedasz jakieś pociągi pancerny z GPM bo zaczynam powoli zbierać je, a retuszem się nie przejmuj może być OKI. Ile on ma cm

Pozdrawiam HakenBush
Pt-47
Posty: 183
Rejestracja: czw cze 02 2005, 10:33
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pt-47 »

Witam.
Po krótkiej przerwie zamieszczam dalszą relację z budowy wagonu artyleryjskiego.Skleiłem koła, pług z przodu i praktycznie całe podwozie.
Pozostało mi go tylko uzbroić. Troche kiepsko wyglądają karabiny zaproponowane przez wydawcę ( są uproszczone) dlatego muszę poszukać dokładniejszych zdjęć czy rysunków. Przy tej skali powinne być lepsze.Może Koledzy coś by znależli?
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ