Kolory Spita z MM'a

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

No, wuj to wuj. Jak powie, to ma ręce i nogi, a nie jakieś sfanzolone kokardy.

Uśmiech uśmiechów....
Awatar użytkownika
Piotti
Posty: 76
Rejestracja: sob lip 03 2004, 14:29
Lokalizacja: W-wa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotti »

Własnie szukając "czegoś tam" zauważyłem tego spita na okładce Lotnictwa z szachownicą nr 7 .....

Własnie dotarł do mnie sens ostatnich wypowiedzi wielkich tego forum. Mama mine uczyła zebym zył tak, by inni przezemnie nie płakali. Jezeli ktoś ma sprzątac te śmieci i płakać, to ja przepraszam ze tu wlazłem i obiecuje ze więcej nie będę. Jednoczesnie chciałbym sie pozegnać i jeszcze raz przeprosić za śmiecenie czego niejednokrotnie się dopusciłem.
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Młody człowiek lat 17 o nicku Grabarz w temacie tym ładnie się przywitał a następnie zadał pytanie :

"Czy zna ktoś może numery kolorów farbek Humbrola potrzebnych do retuszu nowego spita z Małego Modelarza ?"

Od Kolegów uzyskał odpowiedź :

Podaje za wzornikiem kolorów OldMana:
Pactra A29 - Humbrol 116 - Jungle Green
Pactra A30 - Humbrol 155 - Olive Drab
Pactra A101 - Humbrol 97 - Graublau

Za udzieloną odpowiedż podziękował ... a dalej jest chyba o czym innym .

Jak choćby o pożegnaniu i wychowaniu w ostatnim wpisie . O tym również co radziła Mama . Piotti przypominasz sobie coś takiego cytat /Jeta/:

"Piotti, twój post został usunięty. Mam gorącą prośbę by nie pojawił się podobny. Na tym forum, pod żadnym pozorem, nie są dopuszczalne inwektywy i próby oceny swoich adwersarzy. Tu rozmawiamy tylko i wyłącznie o modelach, a w tym dziale o okrętach. Każda wymiana zdań jest tu mile widziana ale bez prób obrażania innych. Ta zasada na tym forum nie podlega dyskusji. Albo ją akceptujemy i stosujemy się do niej, albo szukamy sobie innego forum. Innej alternatywy po prostu nie ma."

Sam już zresztą nie wiem co o tym wszystkim sądzić ...

Wujek .
Awatar użytkownika
Piotti
Posty: 76
Rejestracja: sob lip 03 2004, 14:29
Lokalizacja: W-wa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotti »

Ale czym było by zycie bez odrobiny złośliwości:) Więc może papierek do ogródka na zakończenie:)
Tak się składa Panie Andrzeju ze pamiętam. Pamiętam tez ze rozmowę tę prowadziłem z ludzmi którzy w późniejszym czasie zrezygnowali z pobytu na forum w bardzo "elegancki" sposób (ale im zdaje się wtedy było wolno wszystko). Podziwiam Pańską doskonałą pamięć. Doskonale Pan pamięta co i kiedy napisał Jeta pod moim adresem. Szkoda ze nie przytoczył Pan, prezentując trzeźwośc swego umysłu i doskonałą pamięć tych inwektywów które to podobno użyłem. No tak Panu nie przystoi... Ale jak sobie przypominam to nie ja, a mnie nawymyślano tu naubliżano miedzy innymi od faszystów, tego Pan sobie nie przypomina?
Pewnie nie, a skoro nie to domyślam się ze fakt taki nie miał miejsca:) Bo przecież administracja wie lepiej i jest nieomylna:) Dziwie się tylko ze taki zacny człowiek a tolerancja taka mała.
Zawsze mi się wydawało ze skoro ludzie coś piszą to temat ich interesuje.
Grabarz zapytał i otrzymał odpowiedz a ze temat wzbudził kontrowersje i ktoś chce wymienić spostrzezenia. Widocznie znalazł złe miejsce.
Tak więc grzecznie zegnam się z Państwem i prosze .... a własciwie to powiewa mi czy Pan to będzie komentował czy nie:)
Awatar użytkownika
piotter
Posty: 203
Rejestracja: ndz lis 20 2005, 14:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotter »

Witam wszystkich
Gorący moment jak widzę, ale warto chyba młodszemu koledze podpowiedzieć żeby jednak skupił sie na Pactrze. Są to świetne farbki , doskonale się nadają do retuszu. Tylko uważaj i nie pomaluj sobie nimi od razu większej powierzchni (to akryle, więc karton się od nich fałduje). Kup ich kilka razem z np czarną i białą, czerwoną itp. Maluje się nimi bez rozcieńczania, prosto ze słoiczka, pędzle radzę umyć potem denaturatem (do ew rozcieńczania też się nadaje). Zdecydowanie polecam dobranie odcienia doświadczalnie mimo "autentyków" w ofercie.
No i daj znać na koniec jak poszło. Pozdrowienia.
;-)
Awatar użytkownika
piotter
Posty: 203
Rejestracja: ndz lis 20 2005, 14:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotter »

Pactra jest tańsza od Humbroli i łatwiejsza do kupienia. Najlepiej maluje sieę nią podłoże zaimpregnowane wcześniej np Ponalem czy Wikolem rozcieńczonym z wodą(1:1). Pozdrawiam raz jeszcze.
ODPOWIEDZ