Czy trzeba impregnować kartony?

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Marvin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marvin »

Piterski to ja sie dolaczam jezeli istnieje taka mozliwosc.Jak sie cena takiego zestawu ksztaltuje?
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

To postaram się Wam dać w poniedziałek odpowiedź, sprawdzę czy są i po ile.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
grekab
Posty: 28
Rejestracja: pt gru 16 2005, 19:59
Lokalizacja: Racibórz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grekab »

Będę wdzięczny :)
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Mam dobre i złe wieści.
Dobre to takie, że jeden zestaw jeszcze jest. Złe że ktoś go rozpakował czyli wyjął z torebki foliowej matę i osobno zapakowane akcesoria. Sprawdziłem akcesoria (skalpel z dodatkowymi ostrzami, nóż rolkowy, linijka aluminiowa) są w osobnym opakowaniu nienaruszone, mata też cała nówka. Jest to zestaw powiększony ale maty są takie same A4. Cena 14,99 + jakieś 7zł za wysyłkę listem poleconym w kopercie z wypełniaczem. To jak panowie są chętni to kupię i wyślę. Szczegóły proponuje na PW.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
grekab
Posty: 28
Rejestracja: pt gru 16 2005, 19:59
Lokalizacja: Racibórz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grekab »

Panowie kupiłem sobie nożyk Olfy i bardzo fajnie się nim tnie. Ciołem karton zaimpregnowany i nie zaimpregnowany. Ten zaimpregnowany lepiej mi się obrabia tzn. szlifuje. Jeżeli chodzi o cięcie to jest raczej bez znaczenia.
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Grebak próbowałem się z Toba skontaktować na GG i e-mail, ale niestety beskutecznie. Tak więc matę z narzędziami kupiłem i wysłałem do Marvina.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Marvin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marvin »

NApisze jeszcze raz, bo widocznie moj ostatni posta nie dotarl.Przesylka dotarala. Nozyk rolkowy (jak sie stepi to do pizzy bedzie), skalpel z kilkoma ostrzami( i tak troche lepszy niz te po4 zl, bo caly metalowy) i najwazniejsze linijka alu 20 cm bardzo przydatna i MAta.

Kilka slow o macie... Mam w domu olfowska A4. mata jest dwustronna (1,5mmgrubosci)dobrze sie na niej tnie i wybija otworki,... ale! zaplacilem za nia prawie 40 zl.Mata z rosmana jest grubsza (3mm)i tez smialo mozna ciac z obu tron. Jedyna roznica jest w cenie i (minimalna w gietkosci ktora chyba zelezy od temp. w pokoju-im nizsza tym sztywniejsza)tnie sie tak samo na obu. Tak sobie mysle ze zakup zestawu z Rosmana za 15zl+moja przesylka to o wiele lepsze roziazanie niz sama olfa A4.Tam mam jeszcze nozyk rolkowy, skalpel, i linijke, wiec rachunek prosty...
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Dziękuje Marvin za porównanie mat.
Nosiłem się z zakupem maty Olfy ale ta cena powodowała że dotychczas ten zakup odkładałem i dzięki Twojej opinii odłożę na jeszcze przynajmniej jakiś czas.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
ODPOWIEDZ