[relacja] MAS...

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Sebastian B.
Posty: 288
Rejestracja: czw gru 23 2004, 13:35
Lokalizacja: Tichau

[relacja] MAS...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebastian B. »

Pod nóż poszedł MałoModelarzowy kuter torpedowy Mas , miałem przy nim odetchąć ...
Obrazek

Chciałem go skleić w standarcie ale albo ja coś robie nie tak albo ten model... W każdym razie wyszły problemy ze spasowaniem części , przycinanie , pasowanie i nerwówka . Jedna zepsuta część i po standarcie zostało wspomnienie . Szkielet wymagał wzmocnienia , wykonałem to metodą prezentowaną przez Kojaka na Konradusie .
Kadłub wzmocniony i oklejony . Punktowo "pospawany" superglutem , czyli przygotowanie do pełnej waloryzacji . Teraz poleci po kolei superglut , szpachla , farba i tak do skutku . Na dzień dzisiejszy wygląda to tak ;
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W tym momencie opcja standart przestała wchodzić w grę
Obrazek
Teoretyk ostatnio...
Awatar użytkownika
Sebastian B.
Posty: 288
Rejestracja: czw gru 23 2004, 13:35
Lokalizacja: Tichau

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebastian B. »

W dniu dzisiejszym kadłub został poszpachlowany i wyszlifowany , teraz czas na wstępne malowanie które pokaze co trzeba będzie jeszcze poprawić

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Teoretyk ostatnio...
Awatar użytkownika
Schmmitt
Posty: 28
Rejestracja: sob wrz 17 2005, 21:41
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Schmmitt »

A wienc ktoś wzioł sie za ten model . Mam go zrobionego na biurku - istny obraz nedzy i rozpaczy . 3/4 czeńści w nim nie pasowało . Poprostu istna tragedia.
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Ssebitro, jakbyś przestawił balans bieli w swoim aparacie na oświetlenie sztuczne (symbol żarówki), to te zdjęcia nie byłyby takie żółte.
Schmitt, Ty tak specjalnie piszesz (wienc, wzioł, czeńści...), czy to Twoj naturalny styl pisania?
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Kierołffca
Posty: 11
Rejestracja: sob lis 05 2005, 17:45
Lokalizacja: Krzyż Wlkp.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kierołffca »

Takie są uroki klejenia modeli z początku 90 roku. Chociaż niektóre z nich naprawdę godne są uwagi.
Awatar użytkownika
Sebastian B.
Posty: 288
Rejestracja: czw gru 23 2004, 13:35
Lokalizacja: Tichau

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebastian B. »

Mam dokładnie te same odczucia do tego modelu co Schmmitt , jeszcze nic mi nie spasowało , ale to chyba moja wina . Dalsza budowa odbywa się już na podstawie planów .

Laszik była ustawiona taka opcja , to bardzo stary aparat , posiada matryce ledwo 0,3 Megapiksela . Robie co moge ale to już jego szczyt możliwości :-?
Teoretyk ostatnio...
Awatar użytkownika
Sebastian B.
Posty: 288
Rejestracja: czw gru 23 2004, 13:35
Lokalizacja: Tichau

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebastian B. »

Dziś kadłub otrzymał odbojnice , czy jak to się zwie . Elementy zostały wycięte z tektury 0,8 mm , przyklejone na swoje miejsce po czym obficie nasączone super glutem . Po wyschnięciu taki element obrabia się jak plastik . Teraz czas na szpachlowanie ubytków i malowanie całości .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Teoretyk ostatnio...
_Grzecho_
Posty: 324
Rejestracja: pn cze 06 2005, 21:09
Lokalizacja: Parczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _Grzecho_ »

Cześć. Taż kleję teraz kuter lecz Elco. Jaką szpachlą szpachlujesz :?:
Powodzenia w sklejaniu ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Sebastian B.
Posty: 288
Rejestracja: czw gru 23 2004, 13:35
Lokalizacja: Tichau

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebastian B. »

Hmmm... generalnie to szpachluje superglutem ;-) jedynie póżniej równam całość szpachlą akrylową na którą nakładam warstwe bezbarwnego nitro aby ją utwardzić dla pewności . Przy drobniejszych elementach , jak te odbojnice , staram się akrylu nie używać , jedynie sam superglut .
Teoretyk ostatnio...
Awatar użytkownika
Sebastian B.
Posty: 288
Rejestracja: czw gru 23 2004, 13:35
Lokalizacja: Tichau

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebastian B. »

Gotowy kadłub został wstępnie pomalowany , na zielono bo akurat tej farby mam w nadmiarze . Po wyschnięciu lakieru nawijam na kawałek twardego klocka papier ścierny i zaczyna się równanie powieszchni . Odrazu wychodzą wszelkie niedociągnięcia które należy zaszpachlować, wyszlifować , pomalować po czym znów szlifując drobnoziarnistym papierem ściernym sprawdzić czy efekt jest zadowalający . Proces żmudny ale uzyskane efekty będą doskonałe .

Obrazek

Obrazek
Teoretyk ostatnio...
ODPOWIEDZ