Jelcz + naczepa

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
zary
Posty: 88
Rejestracja: wt paź 18 2005, 21:07
Lokalizacja: Nisko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zary »

a co do wykonania swiateł to postępowałem tak jak w instrukcji czyli: najpierw wyonałem zderzak i wyciołem wnim otwory pod lampy nastepnie go pomalowałem i wkleiłem lampy wczesniej obcinając szkrzydełka i tak mi te lampy wyszły :)
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

A co do wykonania świateł, to postępowałem tak jak w instrukcji - czyli: najpierw wykonałem zderzak i wyciąłem w nim otwory pod lampy. Następnie go pomalowałem i wkleiłem lampy, wcześniej obcinając szkrzydełka. I tak mi te lampy wyszły ;-)
Awatar użytkownika
zary
Posty: 88
Rejestracja: wt paź 18 2005, 21:07
Lokalizacja: Nisko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zary »

sory kierownik , ale to jest pisane tak na szybko , bo mam dzisiaj zabiegany dzień . Wybaczcie
kuba 16

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kuba 16 »

witam.mam prosbe moglbys podac linka do tej strony z planami tych naczep ??? :?:
Awatar użytkownika
zary
Posty: 88
Rejestracja: wt paź 18 2005, 21:07
Lokalizacja: Nisko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zary »

prace powoli posuwają sie do przodu, ostatnio wykonałem naczepe i okleiłem jedna burte na gotowo.
Prace przy samym ciągniku, zostały zawieszone z powodu braku rurek, z których mógł bym wykonać układ wydechowy. ;-)
Ale juz wiem gdzie takie rurki mode zdobyc :D

Obrazek[/code]
Awatar użytkownika
zary
Posty: 88
Rejestracja: wt paź 18 2005, 21:07
Lokalizacja: Nisko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zary »

no to ukonczylem ostatecznie,dolot do filtru powietrza i od filtra powietrza połaczenie z silnikiem, a wydech jes w stanie projektowania bedzie go ciezko go tam wepchnac, ale jakos sprboje go tam wsadzic :)

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zary
Posty: 88
Rejestracja: wt paź 18 2005, 21:07
Lokalizacja: Nisko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zary »

wiec ostatnio postanowiłem troszeczke jeszcze popracowac nad ciągnikiem i co stego wyszło to ja sam niewiem ale ogolnie sie ludziom co do mnie przychodza podoba ;] a i odrazu napisze ze te światła w rzeczywistosci sa zółte a nie pomarańczowe tylko aparat mi tak kolory powyciągał i niewiem czemu

Obrazek
Obrazek
Obrazek
i to bedzie koniec budowy tego jelcza :)
Ostatnio zmieniony wt sty 24 2006, 20:43 przez zary, łącznie zmieniany 1 raz.
mores
Posty: 136
Rejestracja: ndz wrz 18 2005, 17:25
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mores »

Jelcz super!
Diody są zasilane z "akumulatora" w ciągniku czy z zewnętrznego żródła prądu? Ze światłami wygląda naprawde fajnie.
Opony takie zostawiasz czy na czarno pomalujesz, z tym białym paskiem wyglądają ja w starych samochodach.
Awatar użytkownika
zary
Posty: 88
Rejestracja: wt paź 18 2005, 21:07
Lokalizacja: Nisko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zary »

diody zasilane są z bateryjki 12V schowanej w zbiorniku paliwa w ciagniku , a oponom dorobie jakiś bieżnik,a te paski narazie zostaną, moze kiedyś jak niebede mial żadnego modelu na biórku to cos sie pomysli
ODPOWIEDZ