Zamek Biskupi w Reszlu - fotorelacja

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Uzupełniłem zaginone fotki i dodałem jeszcze kilka :) Budowa powolutku posuwa się do przodu.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Hej, wreszcie model został skończony. Oto fotki :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
To by było na tyle w tej realcji. Jak dobrze pójdzie to autorka sie też wypowie na temat modelu. Mi się podoba :)
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Zameczek cacy, schludnie sklejony, czysto i poprawnie (no chyba, że zdjęcia kłamią). Taka jedna uwaga, na zdjęciu widoczne są dwie plamy (na dachu i koło okapu [wierza o kształcie prostokąta]) Czy to jakiś element waloryzacji wydawnictwa?, czy po prostu babol w postaci kleksa z farby?, ponieważ na wcześniejszych fotkach tego nie zauważyłem..

Ogólnie cacy, choć przydałby się fotki detali, i robione z lepszym światłem, bo tak jakoś mroczno... :kwas:
Awatar użytkownika
abi
Posty: 28
Rejestracja: pn wrz 27 2004, 9:07
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: abi »

Rzeczywiście, nie jest to ideał.
Na swoje usprawiedliwienie informuję, że jest to mój trzeci ukończony, a drugi rozpoczęty model w życiu, w związku z czym mogę popełniać (i popełniłam) błędy. Wcześniej na bramie wjazdowej nie było babola w postaci plamy, nie było również retuszu o ile pamiętam. Później zaczęłam eksperymentować z formami retuszowania krawędzi i stąd ta plama, ale nie pochodzi ona od pędzla, a od pastelowej, olejowej i niesamowicie niepraktycznej kredki. Szczególnie, kiedy retuszowanie odbywa się dopiero po sklejeniu większej części modelu.
Ten model ma wiele usterek, ale są one skutkiem ubocznym procesu poznawczego. Proces ten wymaga popełniania błędów, bo dzięki temu wiadomo, jaką drogę obrać, żeby ich uniknąć.
Jeżeli chodzi o jakość zdjęć - jaki aparat takie zdjęcia. Tego nie przeskoczę.

Podsumowując - jest lepiej (vide quasi relacja z budowy kościoła ze Strzelna).
Dziękuję za komentarz :)
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

abi pisze:jest to mój trzeci ukończony, a drugi rozpoczęty model w życiu
rozumiem, że ten trzeci został ukończony pomimo iż nigdy nie był rozpoczęty ?................. :D
Pt-47
Posty: 183
Rejestracja: czw cze 02 2005, 10:33
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pt-47 »

Gratuluję , model bardzo fajny , ale i trudny w budowie . Sam go też skleiłem po uprzednim obfotografowaniu orginału w Reszlu. Podczas budowy ściany boczne dodatkowo podklejałem aby nie było załamań podczas montażu. Sklejając dach też trzeba pogłówkować żeby spasować części. Wbrwew pozorom jak na modelarkę to wykonałaś ten model bardzo ładnie. Spróbuj Nidzicę albo Olsztyn. Ja mam taką małą kolekcję , a obecnie dłubię Malbork .
Pozdrawiam i życzę niemniej udanych modeli.
Awatar użytkownika
abi
Posty: 28
Rejestracja: pn wrz 27 2004, 9:07
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: abi »

Jeta pisze:rozumiem, że ten trzeci został ukończony pomimo iż nigdy nie był rozpoczęty ?................. :D
Reszel był rzeczywiście drugim modelem który zaczęłam kleić, ale w międzyczasie zaczęłam też kleić trzeci - Strzelno, z tym, że Strzelno skończyłam wcześniej (więc był drugim skończonym modelem). Tym sposobem Reszel okazał się trzecim skończonym.
Sama już się zamotałam.
Pt-47 pisze: Wbrwew pozorom jak na modelarkę to wykonałaś ten model bardzo ładnie
Noooo, jak na modelarkę - całkiem nieźle :twisted:
A co do meritum - model był całkiem sympatyczny w klejeniu, czasami okazywało się, że w rysunkach montażowych są złe numery, ale to żaden problem.
Na razie wzięłam się za dłubanie w Bramie Wolińskiej w Goleniowie.
stillman
Posty: 365
Rejestracja: wt sty 20 2004, 19:36
Lokalizacja: WMG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stillman »

a do relacji niech Abi dołączy swoje zdjęcie ;-)
stillman
Posty: 365
Rejestracja: wt sty 20 2004, 19:36
Lokalizacja: WMG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stillman »

trzeci ukończony ponieważ jeden z nich został rozpoczęty przez kogoś innego. Tym sposobem Abi ukończyła trzy modele podczas gdy zaledwie dwa z nich rozpoczęła ;-)
Awatar użytkownika
abi
Posty: 28
Rejestracja: pn wrz 27 2004, 9:07
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: abi »

Eeeeej no, no mówię przecie że zaczęłam 3 i skończyłam 3. Ino tylko kończyłam nie po kolei.
A fotka moja przecie je w avatarze. Niezła laska, nie? Prosto z kombajnam zlazła. Niemieckiego kombajna. :twisted:
ODPOWIEDZ