Grand Prix KARTONWORK 2004 - zasady nominacji

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Jezus Maria - to ma więcej paragrafów niż moja umowa kredytowa zawarta z pewnym bankiem :)
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Być może, ale nasz regulamin nie śni Ci się po nocach, bo nie obliguje Cię do spłaty kredytu. He, he...
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Szydercza Gała pisze:Panowie nasz świat opanowuje nowa "nowomowa" ..... Ten prawniczy bełkot mnie dołuje...
No Wasza Szyderczość !!! Ale się naraziłeś!!! Przy najbliższych odwiedzinach autora tekstu zamiast fotek dostaniesz pewnie fangę...... :haha:
Swoją szosą to prawnicy faktycznie są mistrzami w komplikowaniu wszelkich zapisów, które można ująć w kilku prostych słowach. Też jestem chory jak muszę przeczytać jakiś "papiór" przez nich popełniony.
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Jeta... większymi mistrzami w komplikowaniu tego co powiedzieć są politycy :)
Co nie zmienia faktu że Szyderczy nadal będzie musiał skanować modele, bo chętnego z aparatem nie prędko chyba zobaczy :D
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1033
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Uderz w stół a nożyce i nożyki się odezwą :lol:

Język prawniczy nie jest jedynym "skomplikowanym" . A czytaliście kiedyś opracowania ekonomiczne? Zapewniam, że większość z Was niewiele by z tego zrozumiała. Widziałem coś takiego, niezrozumiałem już dwóch pierwszych zdań :shock: . A informatycy, elektronicy, księgowi itp. itd. O politykach nie wspominam, bo na sam ich widok niedobrze mi się robi a niechcę mieć treści żołądka na klawiaturze.

A co do języka prawniczego(głównie pisemnego), to moim zdaniem (prawnika) jest on niezbyt udaną próba uniknięcia woloznaczności języka potocznego i naturalnej skłonności ludzi do wykręcania się od danego komuś słowa lub przyjętych wcześniej zobowiązań :czytaj: .

Zauważyliście, że większość osób, które złapało się na różnych kłamstwach, pomówieniach itp. zawsze wykręca się tym, że został źle zrozumiany :bebe: , albo że zdanie zostało wyjęte z kontekstu?

Sam nie lubię takiego nowomowia, ale odradzałbym :nie: spisywanie umów posługując się językiem potocznym. Procesów :kazanie: o wszystko byłoby jeszcze więcej :klotnia: :boks: . To samo dotyczy regulaminów (niestety) ;-)
Ostatnio zmieniony pt gru 03 2004, 16:14 przez jhradca, łącznie zmieniany 4 razy.
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

regulamin zakrecony jak stado wiertarek... ale da sie zrozumiec :) i dlatego glownie ze nie mam problemow z rozumieniem tego typu txtow chce byc prawnikiem wlasnie.... huehuehue :}
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

kopajt pisze:Szyderczy nadal będzie musiał skanować modele, bo chętnego z aparatem nie prędko chyba zobaczy :D
Dlaczego się nie dziwię ?
UMBERTO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: UMBERTO »

To raczej chyba jezyk prawny, a nie prawniczy:-)
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Swoją drogą moglibyśmy ... tworzyć bardziej "przyjazne"
regulamino-paragrafiny. Bo zabawa traci na atrakcyjności.

Pozdrawiam,
Maciej
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Wszystko to bierze się z tego, że układający prawo zawsze kombinują jakby tu zostawić jakąś furtkę i odnieść z niej korzyści w przyszłości. To tak ogólnie bez żadnych, Broń Boże, sugestii ale popatrzcie ile takich furtek pozostało w tym regulaminie:
- Coroczny Konkurs o Grand Prix Kartonwork składa się z trzech etapów
coroczny wcale nie musi oznaczać, że tegoroczny również.... :)
- W początkowych siedmiu dniach lutego
to wcale nie musi znaczyć, że w pierwszych.... :)
- kierując się kryterium rodzajowym
bliżej nieokreślone kryterium, dopuszczające nawet podział modeli na męskie, żeńskie i nijakie.... :)
Autor będzie niewątpliwie świetnym prawnikiem w przyszłości, czego mu z całego serca życzę .... :)
I pomysleć, że oryginalny tekst został poddany uczłowieczeniu po protestach modów....
ODPOWIEDZ