Grand Prix KARTONWORK 2004 - zasady nominacji

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

Grand Prix KARTONWORK 2004 - zasady nominacji

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Dobiega końca kolejny rok naszych zmagań z budowaniem modeli. Tak jak w zeszłym roku tak i w tym chciałbym otworzyć zabawę, w której wspólnie wybierzemy najlepszy model naszego forum w roku 2004.
Forum wciąż się rozrasta, więc dla jego nowych uczestników parę słów o zabawie.
Jak zaznaczyłem na samym początku, w zasadzie to Tadziu zaznaczył w zeszły roku, jest to zabawa. Ponieważ nie mamy możliwości technicznego oceniania modelu, kierujemy naszą uwagę na nieco inne aspekty jego powstawania. Oceniając model należy wziąć pod uwagę nie tylko jego techniczne wykonanie, ale także to jak była prowadzona relacja, jak został zaprezentowany i jakie wywarł na nas wrażenie.
W pierwszym etapie nominujemy modele do poszczególnych kategorii. W tym roku postanowiłem odrobinę zmodyfikować podział, gdyż jest większa ilość relacji oraz liczba uczestników. A oto ogólne zasady nominacji, częściowo przeniesione z roku poprzedniego.

Zasady zabawy o tytuł GRAND PRIX KARTONWORK 2004

1- Zgłaszamy (nominujemy) tylko modele wykonane przez uczestników tego forum i na tym forum zaprezentowane,
2- Ilość nominowanych modeli nie jest ograniczona, każdy może zgłosić tyle modeli ile uzna za słuszne pod warunkiem napisania dwóch zdań, dlaczego go nominuje.
3- Modele nominujemy w następujących grupach:
Modele kartonowe:
1. Samoloty
2. Statki i okręty (+ modele z działu New technology)
3. Pojazdy kołowe
4. Pojazdy gąsienicowe i pancerka
Modele działu New technology
5. Samoloty
6. Pojazdy kołowe
7. Pojazdy gąsienicowe i pancerka,
Osobna kategoria (wspólna)
8. Budowle, figurki, dioramy i inne nie ujęte.

4- modele można zgłaszać do 22 grudnia 2004 włącznie
5 – w dniach 24-30 grudnia 2004 odbędzie się głosowanie na zwycięzców w poszczególnych grupach.
6 –Do walki o GRAND PRIX staną zwycięscy poszczególnych grup ( 8 relacji) oraz dodatkowo dwa modele z miejsc od 2 do 3 w poszczególnych grupach, które uzyskają największą liczbę głosów ogólnie biorąc (łącznie będzie 10 relacji), głosowanie odbędzie się w dniach 2-7 stycznia 2005.
7 – Zwycięska relacja otrzyma tytuł GRAND PRIX KARTONWORK 2004

Nominacje wpisujemy w tym wątku. Po ich zakończeniu zrobię zestawienie, jakie relacje znajdują się w poszczególnych grupach oraz sporządzę formularz do głosowania. Na zapoznanie się i głosowanie jest 6 dni. Na przełomie roku ogłoszę wyniki w poszczególnych grupach oraz zamieszczę formularz do głosowania w głównym konkursie. Tu będzie 5 dni na oddanie swojego głosu.
O tym jak głosować i ile punktów będziecie przyznawać (szczegóły) podam po podsumowaniu nominacji i umieszczeniu ich w poszczególnych grupach.

Dla nowych uczestników, którzy chcą popatrzeć jak to było rok temu podaję linki:
nominacje ,
głosowanie,
finał,

A laureatem zeszłorocznego konkursu okazał się model Parowozu Ol49, autorstwa kierownika. Oto on bez zbędnego komentarza….
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw gru 02 2004, 21:45 przez Vivit, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
Sadzior
Posty: 33
Rejestracja: śr sie 18 2004, 14:40
Lokalizacja: Bielawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sadzior »

Moje nominacje na 2004 rok:
1) Fiat 621 (autopogotowie pożarnicze) stworzony przez Kierownika - zgłoszony za niesamowitą precyzję wykonania
2) Jelcz W640 made by Wisa - bo co drugi dzień podobny wymusza na mnie pierwszeństwo przejazdu, a poza tym podoba mi sie relacja
3) ORP Wicher, twórca jhradca - bo "Regulus" Bundyego był zgłoszony w zeszłym roku, a obydwa modele przekonały mnie do technologii kartonowo-piankowej

Ps. Mam nadzieję że nie będzieproblemu iż 2 z nominacji są w budowie?
Ad 1) http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=1291
Ad 2) http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=2654
Ad 3) http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=2467
Ostatnio zmieniony wt lis 30 2004, 8:00 przez Sadzior, łącznie zmieniany 1 raz.
TS/S Stefan Batory - zawieszony do odwołania.
Przyczepa PN 1,5 - w budowie
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

To może ja skromnie podam swoje typy:

Modele kartonowe:
1. Samoloty
- Raiden w wykonaniu Tempesta
Uzasadnienie - mam sentyment do tego modelu - kiedyś go sam sklejałem, lecz całkowicie inaczej wyglądał :D

2. Statki i okręty
- Dzik w wykonaniu Swingera
Uzasadnienie - ostatni model przed opętaniem Swingera przez ducha złego krasnoludka który chce nam udowodnić, że można robić remont silnika przez rurę wydechową :jezyk2:
- Yamato - Vivit - nie wiem czy może być, bo był zaczęty w 2003 roku, ale zakończony w 2004
Uzasadnienie - to była moja pierwsza relacja jaką ujrzałem przychodząc tu na forum... szczena mi opadała na kazdej stronie...

3. Pojazdy
- Star w wykonaniu miniKierownika i Kierownika ;)
Uzasadnienie - kapitalny pomysł z ruchomym wysięgnikiem...

4. Pojazdy gąsienicowe i pancerka - pomijam (nie znam się)

Modele New Technology

5. samoloty - pomijam

6. Pojazdy kołowe - o ile można to nazwać pojazdem... ale koła ma - nawet 4 :)
- Katapulta E_Nity
Uzasadnienie - widzieliście ładniejszą katapultę ?
- Dragon Wagon w wykonaniu Fidela
Uzasadnienie... po co? wystarczy obejrzeć relację - na jej podstawie można się uczyć jak robic dobre modele...

7. Pancerka - tak jak w kartonie pomijam

Osobna kategoria

8. St. Paulus Dom w wykonaniu Marii
Uzasadnienie - widać kobiecą dłoń :)
Ostatnio zmieniony wt lis 30 2004, 10:09 przez kopajt, łącznie zmieniany 1 raz.
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Moje typy

Papier
Okręty
BISMARCK Scorpio - tu chyba komentarz jest zbędny - Supermodel :)
z Niu Technology - Sovrymienny Okonka


Samoloty
tutaj się wachałem - mogą być nieskończone??
bo Ju-88 Swingera na razie wymiata, Val Gały też - no i Jego Gladiator był super.. dlatego na te 3 bym zagłosował :-)

Pojazdy kołowe
Willis Wujka za czystość i precyzję,

Pojazdy gąsiennicowe
Cromwell Helliosa za super malowanie i ogólnie całość oraz FAMO Kierownika - tu chyba słowa są zbędne...

New Technology

Pojazdy
Bigtank ze swoim Stugiem w 1:15

Inne
katapulta Edmunda_N

pzdr
michał
Ostatnio zmieniony pn lis 29 2004, 23:49 przez Łosiu, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Okręty miały być w "kartonach" Łosiu ...

Pozdrawiam,
Maciej
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Ponieważ jest mało wpisów poproszę o podawanie nominacji w uporządkowanym systemie z linkiem do relacji.
przykład :
model [autor] - link
Jeżeli moge poprosić kolegów o poprawienie powyższych wpisów. Ułatwi mi to późniejsze zestawienia...
z góry dziękuje...
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Vivit - Proszę na początku od razu podać czy chodzi o modele skończone...
Bo takim sposobem do niczego nie dojdziemy...
Ja głosowałem tylko na modele skończone - bo chyba troszke dziwnym jest posunięciem głosowanie na najładniejszy model jeśli ten model nie jest skończony...
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Dobra zatem wstrzymajmy się odrobinę niech Tadziu jako moderator wypowie się bo faktycznie może ograniczymy się do modeli ukończonych w 2004 roku i zrobimy odpowiedni spis. Dobrym pomysłem tez jest w takim układzie przeniesienie zabawy na styczeń....
Zatem poczekajmy na jego odpowiedź....
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1051
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Moim zdaniem w konkursie powinny brać udział tylko modele skończone.

Wstrzymanie konkursu do początku 2005 roku uważam za zasadne, szczególnie wtedy, gdy w konkursie będą uczestniczyć modele skończone, bo przez miesiąc niektórzy będą mieli możliwość dokończyć modele a my je zgłosić do konkursu.
Awatar użytkownika
admin
Posty: 305
Rejestracja: sob mar 01 2003, 23:34

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: admin »

Konkurs wystartował. Wypada przedstawic regulamin. Troszkę spóźniony, to prawda.

Regulamin Konkursu o Grand Prix Kartonwork

§ 1. Coroczny Konkurs o Grand Prix Kartonwork składa się z trzech etapów:
1) Zgłaszanie nominacji,
2) Wyłonienie najlepszych modeli w grupach,
3) Wyłonienie najlepszego modelu spośród modeli najlepszych w grupach.

§ 2. Zadania związane z przeprowadzeniem Konkursu wykonuje Prowadzący, powoływany każdorazowo przez Administratora Forum Karton NetWork.

§ 3. 1. Zgłaszanie nominacji odbywa się w styczniu i polega na przedstawieniu przez Użytkowników Forum Karton NetWork (dalej "Użytkownicy Forum") list modeli ukończonych w roku poprzedzającym, które ich zdaniem zasługują na wyróżnienie Grand Prix Kartonwork.
2. Zgłaszany model musi być zaprezentowany na stronie Karton NetWork, a jego wykonawcą musi być Użytkownik Forum.
3. Do nominacji może zostać dołączone uzasadnienie.

§ 4. 1. W początkowych siedmiu dniach lutego Prowadzący dokonuje podziału zgłoszonych modeli na grupy tematyczne, kierując się kryterium rodzajowym oraz liczebnością modeli danego rodzaju, oraz ogłasza listę modeli podzielonych na grupy. Podział dokonywany jest zgodnie z zasadami lojalnej współpracy forowej.
2. Głosowanie na modele najlepsze w grupach odbywa się od ogłoszenia listy, o której mowa w ust. 1 do dziewiętnastego dnia lutego. Każdy Użytkownik Forum może oddać do dwóch głosów w obrębie każdej grupy.

§ 5. 1. W terminie od dwudziestego do dwudziestego drugiego dnia lutego Prowadzący zamieszcza listę modeli najlepszych w poszczególnych grupach tematycznych, wyłonionych w trybie § 4 ust. 2. Do listy powinny zostać dołączone nie więcej niż dwa modele o największej liczbie głosów wśród modeli nie będących modelami najlepszymi w grupach.
2. Głosowanie na najlepszy model Forum odbywa się od ogłoszenia listy, o której mowa w ust. 1 do ostatniego dnia lutego. Każdy Użytkownik Forum może oddać jeden głos na jeden model z listy, o której mowa w ust. 1.

§ 6. 1. Pierwszego marca Prowadzący ogłasza najlepszy model, wyłoniony w trybie § 5 ust. 2.
2. Wykonawca najlepszego modelu otrzymuje tytuł Grand Prix Kartonwork.
3. Mogą być przyznane nagrody dodatkowe.

§ 7. Zmiana regulaminu następuje w drodze decyzji podejmowanej przez Administratora Forum Karton NetWork.

Prowadzącym jest Vivit. Paweł, wielkie dzięki.

Miłej zabawy i powodzenia dla wszystkich uczestników !!!
ODPOWIEDZ