HMS Granado (Shipyard) by Piotr [relacja z budowy]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
jungu
Posty: 119
Rejestracja: wt sie 23 2005, 11:16
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jungu »

Witam wsystkich sprobuje przesłać kilka moich prac ze styroduru chociaz dopiero zaczynam więc mam ich niewiele więc najpierw zamieszcze zdjęcia prac moich znajomych zajmują się budową słynnych budowli w skali a narazie podaje ciekawy link z modelarstwem szkutniczym. Panie Piotrze są tam zdjęcia modelu jaki Pan właśnie wykonuje tyle że wykonany z drewna ale może to w czymś pomóc

http://www.westbourne-model.co.uk/Nelso ... tm#Granado

Pozdrawiam
Jerry27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jerry27 »

Trochę off topic. Mam wielką prośbę. Niedawno trafiłem na to forum i własnie jestem w trakcje budowy Granado. Czy mógłbym prosić Cię, Piotrze, o skany rufy oraz reszty ornamentów, gdyż nie mam dostępu do skanera a będę rzeźbić coś takiego po raz pierwszy w zyciu i trochę się cykam spsuć oryginał :-). Niedługo zamieszczę swoją relację stoczniową. Będzie to już z tego co widzę trzeci Granado na tym forum :-) I dobrze, bo okręcik jest sliczny :-) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piotr K
Posty: 153
Rejestracja: śr sie 25 2004, 9:53
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr K »

Cześć!
Przez dłuższy okres nie miałem czasu zaglądać na forum. A widzę, że wiele się tu dzieje...
W mojej stoczni był (a tak naprawdę wciąż jeszcze trwa) przestój.
Model zakryty folią czeka na dalsze prace...

Na razie jednak zaczynam od odrobienia zaległości w korespondencji.

Jerry27 - Chętnie Ci pomogę. Napisz tylko dokładnie o jakie części chodzi (najlepiej podaj numery elementów w wycinance) i podaj e-mail, gdzie Ci to wysłać.

jungu - Styrodur może być ciekawą propozycją materiałową dla modelarzy. Zgadzam się z Umberto, że warto o tym napisać szerzej. Oczywiście im więcej zdjęć przykładów wykorzystania tym lepiej. Coś takiego zainteresuje na pewno wielu uczestników naszego forum.
Dzięki za link ze zdjęciami modelu firmy Caldercraft.
A na koniec jeszcze mała prośba - na forum nie ma Panów... :lol:
pozdrawiam

Piotr
------------
W budowie HMS GRANADO 1:96 Shipyard
Jerry27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jerry27 »

Dzięki Piotrze, ale już załatwiłem sobie skany :-) Na razie utknąłem na płaskorzeźbach, które wykonuję wg pokazanej przez Ciebie techniki. Niestety rezultaty na razie marne - do pięciu razy sztuka (tyle mam kopii) :D . Jakoś nie mogę zorganizować czasu na sesję zdjęciową (aktualnie zajmuję się robieniem akwarium do Santy Marii Hellera, którą popełniła moja dziewczyna :-) ). Jednak słowo się rzekło i w ten weekend upublicznię moje zmagania z upartym wciąż dla mnie kartonem.

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do budowy :-)
Embes

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Embes »

Witam
Również wziąłem się jakiś czas temu za Granado,który w połowie zbudowany (kiedyś tam) czekał sobie na mnie w jakiejś szufladzie (tutaj należą się podziekowania Piotrowi,który wysłał mi skany olinowania /które z kolei gdzieś posiałem/ ,dzięki czemu nabrałem chęci i mam możliwość żeby go skończyć). I też to mój pierwszy model kartonowy :) Może nie wyszedł jak na razie idealnie,no ale staram sie jak mogę:)

Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
Piotr K
Posty: 153
Rejestracja: śr sie 25 2004, 9:53
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr K »

Cześć!
Embes - Pochwal sie swoimi dokonaniami. Podejrzewam, że jeszcze wiele osób budowało/buduje ten pozornie łatwy model. Chętnie zapoznałbym się z ich uwagami.

Ostatnio trafiłem na dwa ciekawe linki związane z budową drewnianych modeli HMS Granado w oparciu o zestawy firmy Caldercraft:
Relacje fotograficzne z budowy - gallery.drydockmodels.com
Na tej samej stronie znajdziecie sporo zdjęć innych żaglowców.
Ciekawa stronka projektu grupowego - Granado Group Build 2006
Warto na niej szczególnie zaglądnąć do dostępnego w formacie pdf artykułu recenzującego ten model w czasopiśmie Model Boats (10/2005).

W mojej stoczni nawał innych zajęć skutecznie blokuje dalsze prace.:oops:
Model spokojnie czeka...
Obrazek
...a pod folią kryją sie maszty...
Obrazek
pozdrawiam

Piotr
------------
W budowie HMS GRANADO 1:96 Shipyard
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Chętnie zobaczę inne relacje bo wygląda na to, że to ja będę kończył model którego sklejony szkielet dostałem od mojej żony. Szkoda zmarnować jej pracę i go wyrzucać.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Embes

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Embes »

Hej!
Piotrze - widze ze kawal dobrej roboty zrobiles z Granado. Widac,ze masz wprawe i serce do klejenia modeli.
Jutro pozycze jakas cyfrowke,zrobie kilka zdjec,i wrzuce w jednym poscie takie podsumowanie tego co do tej pory zrobilem.Moze piekny on nie jest,kilka rzeczy mimo wszystko nie wyszlo jak powinno,ale mam nadzieje,ze drugi model za jaki sie wezme bedzie lepszy. Duzo sie nauczylem przy tym pierwszym.

Pozdrawiam
Krzysiek
Embes

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Embes »

Zrobilem,poki co tak na szybko,krociutki opis tego co wykonalem z moim Granado.Wybaczcie jakosc fotek,nie mialem zbyt dobrego aparatu.
Wszelki uwagi/rowniez te krytyczne/ mile widziane.
http://strony.aster.pl/embes
ODPOWIEDZ