[R] Focke-Wulf Ta-183 (MPM/Answer 1/33)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
mr.jaro
Posty: 560
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: [R] Focke-Wulf Ta-183 (MPM/Answer 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

Przepraszam, ze sie wtracam, ale czy pedaly steru kierunku nie sa przypadkiem odwrotnie wklejone?
O ile sobie przypominam, byly to standardowe elementy stosowane w wielu niemieckich samolotach, a w nich owo zaokraglenie powinno sie znajdowac na spodzie.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2779
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 740

Re: [R] Focke-Wulf Ta-183 (MPM/Answer 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

mr.jaro pisze: wt kwie 16 2024, 7:25 Przepraszam, ze sie wtracam, ale czy pedaly steru kierunku nie sa przypadkiem odwrotnie wklejone?
O ile sobie przypominam, byly to standardowe elementy stosowane w wielu niemieckich samolotach, a w nich owo zaokraglenie powinno sie znajdowac na spodzie.
:mrgreen:

A kto ich tam wie.
Są wklejone tak jak zaprojektował autor.
W wypadku tego modelu jestem szczęśliwym budowniczym, bez problemów. Nie doszukuję się ilości cukru w cukrze ;-) I nie zamierzam.
To co piszesz to fakt - zaokrąglenie w jakichś Me kojarzę tam gdzie pięta pilota + wystający rant żeby stopa nie wypadała.
Jak planowano tutaj. Nie mam pojęcia. Może to kwestia położenia "przekładni" do napędu sterów? Jeśli byłą pod podłogą to kto wie ...

Generalnie dzięki za czujność, ale ten model to dla mnie sama rozrywka bez ingerencji w meritum, za to z ingerencją w techniczne aspekty składania kartonówki, żeby było ładnie i/lub wygodnie do budowania.
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
haydee
Posty: 11
Rejestracja: wt lut 13 2024, 11:11

Re: [R] Focke-Wulf Ta-183 (MPM/Answer 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: haydee »

W wydaniu Quest też tak to położenie zostało pokazane więc jest 2 : 1 😉. Nie ważne, że to przedruk 😁.
W moim pojawiły się skrzydła i pierwszy raz przy tym modelu ponarzekałem. Nie wiem jeszcze tylko czy na projekt czy na moje umiejętności 😀.
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2779
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 740

Re: [R] Focke-Wulf Ta-183 (MPM/Answer 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

haydee pisze: wt kwie 16 2024, 21:05 W moim pojawiły się skrzydła
Śledzę. :zeby:
Rób, rób, żebym wiedział czy sOM jakieś pułapki :lol:

Kolejny element. Fotel pilota:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I wszystko byłoby fajnie gdyby nie fakt, że zaznaczony na podłodze okrąg, będący miejscem przyklejenia drążka sterowego, zniknął pod fotelem :roll: Elementy są sklejone tak jak są narysowane (tak mi się przynajmniej wydaje), fotel dosunięty do końca.
Czy to zapowiedź problemów z dopasowaniem tablicy lub, o zgrozo, owiewki? Wkrótce się przekonam :)

Na zdjęciu widać piękne kółeczko pod fotelem:

Obrazek
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
haydee
Posty: 11
Rejestracja: wt lut 13 2024, 11:11

Re: [R] Focke-Wulf Ta-183 (MPM/Answer 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: haydee »

Owiewka po testach siada ładnie, drążek u mnie też jest przesunięty do przodu ale wciśnięcie tablicy pod poszycie jest trochę kłopotliwe i wygląda na to że musi być pochylona a nie w pionie.
A i ja przedrukowywałem tablicę z nowymi zegarami bo ta w wycinance to była zupełnie niewyraźna.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3196
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: [R] Focke-Wulf Ta-183 (MPM/Answer 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

gk pisze:uprzedzam, że będzie przerwa, bo muszę chwilowo trochę zwiększyć intensywność pracy, kosztem zabawy w modele.
Analizując daty postów można dojść do wniosku, że była to jakaś bardzo krótkotrwała i zapewne wysoce zyskowna praca albo jeszcze do tej "prawdziwej" pracy nie doszło i trwa nadal praca "modelarska" ;-)
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2113
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

Re: [R] Focke-Wulf Ta-183 (MPM/Answer 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Zaiste prześliczny fotelik! A miejscem na drążek bym się nie przejmował – i jak widzę się nie przejmujesz
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2779
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 740

Re: [R] Focke-Wulf Ta-183 (MPM/Answer 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Tempest pisze: wt kwie 16 2024, 23:33Analizując
:lol:

deadline się szczęśliwie leTko przeusnął, to nie trzeba zanadto się spinać po tzw "godzinach urzędowania" i daje się coś wykroić na zabawę ;-)

Heniu nie przejmuje się tym czy on jest, ten drążek, w miejscu projektowanym przez twórców maszyny. "Przejmuję się" za to tym, że z kabiną wewnątrz jest coś nie tak. Czyli nie da się tylko wyciąć i skleić, a trzeba kombinować ;-)

No to rzeczony drążek:
Autor podaje drut 0,3 mm. Po odpaleniu komputera kwantowego i przeliczeniu EjAj podała, że drążek miałby w oryginale 9 koma 9 milimetra średnicy. Coś mało mi się to widzi. Centymetrowa rurka tylko? Użyłem drutu 0,5 + farba.

Obrazek

Obrazek
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Ceva
Posty: 111
Rejestracja: ndz gru 05 2004, 16:40
Lokalizacja: Sierpc
x 3

Re: [R] Focke-Wulf Ta-183 (MPM/Answer 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ceva »

Po przeliczeniu średnicy drążka sterowego, odniosłeś ją do hipotetycznej rzeczywistości, ciekawe że nie zrobiłeś tego z pasami na fotelu i ich długość nie wzbudziła twoich podejrzeń... :roll:
Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

Było smaszno i jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały.
Peliczaple stały smutnocholijne,
A zbłąkinie rykoświstąkały...

GUZZISTI
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2779
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 740

Re: [R] Focke-Wulf Ta-183 (MPM/Answer 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Wzbudziła. :mrgreen:
Nie wywołała emocji. To kartonowa część zestawu której nie zmieniam. Nie chciało mi się nawet o tym pisać.
Taki pasopodobny twór ( choć i tak użycie składnika "podobny" w słowie "pasopodobny" jest dość brawurowym zabiegiem) autor wkleja do wielu swoich produkcji.

Na rynku jest od groma pasów luftwaffe w 1/32 które można kupić i sE wkleić, jak ktoś chce. Albo i uszyć samemu.

Kwestia pasów schodzi na dalszy plan przy tablicy przyrządów, która zamontowana w przewidzianym miejscu wymaga, aby hipotetyczny pilot nie miał nóg co najmniej od kolan :haha: . Drążek teoretycznie jeszcze można by wcisnąć, także ten sterowniczy :lol:

Obrazek
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
ODPOWIEDZ