[R] Parowóz PX29 Modelik 1:25

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 108
Rejestracja: ndz lip 13 2014, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
x 5

Re: [R] Parowóz PX29 Modelik 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zulus »

Witam po krótkiej przerwie :)

Pomalutku staram się od czasu do czasu coś robić przy parowozie ale to zazwyczaj jak najdzie wena - nie ma jej za dużo do składania ostatnimi czasy. Zwłaszcza jak do zrobienia cała masa nitów :)

Złożyłem kabinę maszynisty oraz pomalowałem od wewnątrz, jest bardzo średnio ale chyba pozostaje mi kupić świeżą farbę lub w sprayu, bo pędzel to nie jest raczej moja domena.

Podłogę złożyłem od nowa oraz wyszlifowałem na 1 mm, by dobrze się spasowała z kabiną.

Następny etap to malowanie całości na zielono, co pozwoli się troszeczkę posunąć do przodu :)

Załączam zdjęcia (PS nity nie wszędzie chciały być równe, ot urok :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)
Awatar użytkownika
szerszeń
Posty: 61
Rejestracja: ndz gru 06 2015, 16:01
x 20

Re: [R] Parowóz PX29 Modelik 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szerszeń »

Witaj, całkiem sporo pracy już wykonałeś. Brawo. Co do malowania, może masz za gęstą farbę, spróbuj ja rozcieńczyć wtedy pewnie będzie trzeba nałożyć więcej warstw ale efekt może być lepszy. Teraz przed Tobą malowanie na zielono, nie wiem jakie masz farbki ale mi się zdarzało że zielony słabo krył i dobrze by były żebyś sobie elementy wcześniej "psiknął" podkładem na jednolity kolor. Pozwoli Ci to uniknąć różnicy w kolorze.

pozdro
Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 108
Rejestracja: ndz lip 13 2014, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
x 5

Re: [R] Parowóz PX29 Modelik 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zulus »

Hej,
szerszeń pisze: czw mar 08 2018, 18:59 Witaj, całkiem sporo pracy już wykonałeś. Brawo. Co do malowania, może masz za gęstą farbę, spróbuj ja rozcieńczyć wtedy pewnie będzie trzeba nałożyć więcej warstw ale efekt może być lepszy. Teraz przed Tobą malowanie na zielono, nie wiem jakie masz farbki ale mi się zdarzało że zielony słabo krył i dobrze by były żebyś sobie elementy wcześniej "psiknął" podkładem na jednolity kolor. Pozwoli Ci to uniknąć różnicy w kolorze.

pozdro
Bardzo możliwe, że masz rację szerszeń. Maluję Pactrą, czasami wychodzi naprawdę dobrze ale są też gorsze dni :) Możliwe, że kwestia tkwi w gęstości i ewentualnie już jakości farby (czy za długo nie stoi itp - nie wiem czy to nie ma wpływu w tym przypadku).

Co do malowania całości spróbuje zrobić to farbą w spray'u, będzie to na pewno lepszy efekt. Malowałem tak ostoje i uważam, że było dużo lepiej niż pędzlami. Może to kwestia również techniki, ciężko mi powiedzieć.

Co do ilości pracy, zwłaszcza nity dają mi się we znaki a ich jest najwięcej, boje się myśleć o tendrze :D

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 108
Rejestracja: ndz lip 13 2014, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
x 5

Re: [R] Parowóz PX29 Modelik 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zulus »

Witam wszystkich :)

Dawno nic nie pisałem, bo nie modelowałem w ogóle - brak czasu, masa innych obowiązków i zainteresowań :)

Ale cóż, w końcu się rozpakowałem i wracam do robienia kabiny :)

Fotki może nie najlepsze, ale widać, że coś ruszyło. Wnętrza okien będą jeszcze traktowane super glue a potem szlifowane by uzyskać jaką-taką gładkość. Wnętrze kabiny chyba będę mazał jeszcze raz bo farba która są pomalowane wszystkie ściany jest taka sama jednakże jedna ze ścianek wyszła ciemniejsza, troszkę szkoda ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.

No i nie ustrzegłem się od błędów, nie wszystko jest jakieś super równe ale mam nadzieję, że malowanie w tym przypadku troszkę pokryje nierówności :)

Obrazek

Obrazek

Zrobię kabinę i mniej więcej wszystko wewnątrz oraz powiedzmy na zewnątrz to wstępnie pomaluje :)

Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ