Willys MB Jeep razy dwa, a może i trzy [Koniec] [Galeria]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 516
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

Re: Willys MB Jeep razy dwa, a może i trzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Trzy różne modele, każdy w innym odcieniu.
Hmm, przydałoby się pomalować, a w związku z tym, czy będziesz korzystał z moich kalek po malowaniu modelu?
W tej chwili mam w ofercie wzory z 1 AWP i 1 DP Gen. Maczka. Będzie także malowanie od Sosabowskiego.
Byłaby piękna polska triada.
Ostatnio zmieniony wt lis 14 2017, 21:34 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

Re: Willys MB Jeep razy dwa, a może i trzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Hej, właśnie zastanawiałem się nad kupnem kalek, nie ukrywam, że do jednego z jeepów chętnie kupiłbym jakieś hamerykańskie. Ponieważ nie ma niestety sensownych kalek do wersji US, to pewnie wezmę Maczka. Mam kalki niby dedykowane do tego modelu, ale są słabe (jedna duża gwiazda na maskę, jedna mała, i numery). No ale to jeszcze chwilka zanim będę go znakować, na razie jeszcze czeka mnie parę poprawek i szlif drobnym papierem i porządne malowanie karoserii. Odnośnie jeepa SAS, to raczej chcę zachować jego charakter, czy będzie malowany, może byłby ale nie ma kalek SAS z teatru afrykańskiego :D.
Tymczasem prace posunęły się sporo do przodu. Jeep z Modelika, dostał sporo elementów, zamontowana na zawiasach maska, reflektory, siedzenia, zegary, światła, wydech, przewody hamulcowe itd. Teraz tylko okablowanie i dół będzie gotowy. Aktualnie powstają opony, także znowu trochę dłubania. Potem przeskakuję do jeepa z WAK-u. Jedyny problem jaki napotkałem to zawiasy maski, papierowe nie bardzo działały, więc zrobiłem własne z izolacji z kabli od telefonu (tak drogie dzieci, kiedyś telefony miały kabel :D ).
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
krzywy
Posty: 174
Rejestracja: ndz sie 12 2012, 0:34
x 23

Re: Willys MB Jeep razy dwa, a może i trzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krzywy »

Ładne reflektorki, ożywiają to pudło. Podwozie od spodu też nieźle wygląda po skompletowaniu. Planujesz jeszcze jakieś cieniowanie, "czy coś", po malowaniu?
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

Re: Willys MB Jeep razy dwa, a może i trzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Cześć, jak najbardziej model będzie brudzony na koniec. Na razie wygląda trochę sztucznie 😊.
Obrazek
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 516
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

Re: Willys MB Jeep razy dwa, a może i trzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

W sprawie amerykańskich kalek mógłbym też pomóc, bo mam przecież plasticzane modele ;-), a na pewno jankesa nie zrobię mając do wyboru polskie malowanie.
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

Re: Willys MB Jeep razy dwa, a może i trzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Dzięki za zdjęcie tygodnia :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

Re: Willys MB Jeep razy dwa, a może i trzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Hoł hoł hoł, jeepy rosną jak na drożdżach,części coraz mniej na arkuszach, zwłaszcza w modeliku. Ostatnio doszła przednia szyba. Natomiast w WAK-u, skończone są koła. Cóż lepiej moim zdaniem prezentują się modelikowe. No to parę fotek :).
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

Re: Willys MB Jeep razy dwa, a może i trzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

A więc przygody nadszedł kres :). W skrócie Jeep z modelika to fajny model, intuicyjny w budowie. Fakt ma trochę błędów, ale to przejścia, niezła detalizacja, spasowanie super. Ode mnie doszły nowe zegary (z modelu WAK), plandeki (akcesoria do modeli plastikowych), karabin Lee Enfield mkIII (kolba z WAK, reszta moja inwencja), sporo detali w silniku, przewody hamulcowe, plus weathering, malowanie i kalkomania (koniec końców detykowana od wydawnictwa), śrubki, nakrętki itd. Drugi model z WAK-u, jest na pewno trudniejszy do zrobienia, jeśli chodzi o ramę i nadwozie. Rama fajnie odwzorowana, zapowiadało się, że tak będzie do końca, ale chyba gdzieś po drodze autorowi brakło weny. Model w pewnej części jest zaprojektowany z dużą ilością detali, a w pozostałej uproszczony. Brak konsekwencji. Koniec końców, silnik, kabina itd mają mniej detali niż w modeliku. Od siebie dodałem plandeki, śrubki, jakieś klamry, weathering. Spasowane słabe, jedne części za długie, inne za krótkie, trzeba trochę kombinować. Tak naprawdę, jak będę sklejać trzeciego jeepa w przyszłości to wykorzystam oba wydawnictwa. Co do brudzenia to oba modele zrobione zupełnie inaczej, w ramach eksperymentu oczywiście, jestem świeżak jeśli chodzi i brudzenie więc idealnie nie jest. Ale jestem zadowolony z efektu końcowego w obu wypadkach.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2723
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 687

Re: Willys MB Jeep razy dwa, a może i trzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Wow,
Gratki, ładnie zrobione. :spoko:
Zrolowane plandeki mało przekonujące. Takie detale to jednak do plastików.
I co na pace robią kłaki do uszczelniania rur? :haha:

pzdr Grzegorz
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

Re: Willys MB Jeep razy dwa, a może i trzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

W naturze, te plandeki wyglądają całkiem całkiem :). Co do sznurka to jest jak najbardziej z konopii :haha: jest tylko położony także niekoniecznie tu zostanie :).
Obrazek
ODPOWIEDZ