[G] CWS T-1 - Modelik 22/04

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzywy
Posty: 174
Rejestracja: ndz sie 12 2012, 0:34
x 23

[G] CWS T-1 - Modelik 22/04

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krzywy »

Witajcie. Oto druga galeria jaką zamieszczam na Kartonworku, ale w zasadzie pierwsza, bo tamta zdążyła spokojnie zniknąć.

Po dłuższych przerwach w modelarstwie, i dwóch modelach które porzuciłem, w końcu po ponad roku mąk udało mi się skończyć ten raczej prosty model.

Starałem się wypatrzeć coś na archiwalnych zdjęciach pojazdu, i dodałem modelowi kawałki karoserii z przodu pod chłodnicą, i po bokach między maską, kabiną, i błotnikiem. Wytłoczyłem tarcze kół - w każdym razie tyle ile się dało, zanim karton zaczął pękać. Zieleń karoserii na różnych arkuszach ma dosyć różne odcienie, smugi i gradienty. Co ciekawe, jest to bardziej widoczne na zdjęciach niż w rzeczywistości - odwrotnie niż retusz, który lepiej wygląda na zdjęciach. Kilka prostszych elementów - np. "przetłoczenia" na burtach dorobiłem z zapasu koloru o bardziej zbliżonym odcieniu. Na szczęście tego zapasu było sporo, i na różnych arkuszach.

Dopiero kiedy kleiłem model dotarło do mnie jak wiele nie wiadomo o tym samochodzie. Normalnie wielka biała plama, kilka przypadkowych rysunków, i trochę zdjęć różnej (ale raczej słabej) jakości.

To był raczej ostatni model jaki retuszowałem akwarelkami.

Większość dałem jako miniaturki, bo jeszcze chyba nie wszyscy mają szybkie łącze. A jak ktoś uzna że warto, to zawsze może sobie kliknąć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Zdjęcia z wcześniejszego etapu - wnętrze i podwozie.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

Re: [G] CWS T-1 - Modelik 22/04

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Całkiem ładny model. No może oprócz jak dla mnie zbyt kanciastych na bocznej powierzchni opon. Na pewno dałoby się je jakoś "za-oblić".
To był raczej ostatni model jaki retuszowałem akwarelkami.
Jakieś wytłumaczenie ? Problem z nakładaniem czy doborem/wymieszaniem odpowiedniego koloru ?
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
stanisław.z
Posty: 143
Rejestracja: pt kwie 09 2010, 17:44
Lokalizacja: Biłgoraj
x 8

Re: [G] CWS T-1 - Modelik 22/04

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stanisław.z »

Czysto, poprawnie, ładne światła, podoba się Twoje wykonanie-Gratuluję.
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2722
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 687

Re: [G] CWS T-1 - Modelik 22/04

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

:spoko:
Ładnie zrobiony model.
Żaluzje na masce silnika są naklejane czy to nacięcia i "tłoczenie"?

pzdr Grzgorz
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
krzywy
Posty: 174
Rejestracja: ndz sie 12 2012, 0:34
x 23

Re: [G] CWS T-1 - Modelik 22/04

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krzywy »

Tempest pisze: śr maja 10 2017, 0:05 Całkiem ładny model. No może oprócz jak dla mnie zbyt kanciastych na bocznej powierzchni opon. Na pewno dałoby się je jakoś "za-oblić".
Przedtem kleiłem bolid F-1 i właśnie zepsułem opony, próbując ładnie wyoblić boczki zaprojektowane jak tutaj, jako ścięty stożek. Zrobiłem kilka prób, i wyszło mi, że się to po prostu nie zejdzie bez zrobienia "daszka". Tutaj już nie kombinowałem, chociaż proporcje inne, i zrobiłem te daszki - myślałem, że będzie to mniej widoczne, bo oprócz załamania są też przetłoczone. Wolał bym takie boki jako krążki, była by szansa ładnie je wytłoczyć, i jedno widoczne łączenie mniej.
Tempest pisze: śr maja 10 2017, 0:05
To był raczej ostatni model jaki retuszowałem akwarelkami.
Jakieś wytłumaczenie ? Problem z nakładaniem czy doborem/wymieszaniem odpowiedniego koloru ?
Mieszać już się nauczyłem, problem że kolory szybko się rozwarstwiają. Na przykład brązowy i zielony, a tej mieszanki tutaj było najwięcej. Retusz zrobiony przed klejeniem potrafi się brzydko rozmazać, kiedy trzeba "popracować" nad łączeniem, a robiony po klejeniu zwykle wychodzi jeszcze gorzej. Akwarele są bardzo matowe po wyschnięciu, i przez to bardzo widoczne. Po lakierowaniu powinno się to wyrównać, ale na razie nie przewiduję takich zaawansowanych technik modelarskich. A, no i się łatwo ścierają. Właśnie kupiłem modelarskie akryle, i mam dużą nadzieję, że będzie łatwiej i lepiej.

Żaluzje na masce są wytłoczone. Niepotrzebnie podkleiłem od wewnątrz szary spód z cienkiego papieru, i te dwie warstwy trochę się rozpaprały przy wypychaniu na mokro.

Dzięki za komplimenta, starałem się.
mario555
Posty: 147
Rejestracja: czw sie 16 2007, 8:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [G] CWS T-1 - Modelik 22/04

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mario555 »

Bardzo ładnie zrobiony model w standardzie. Moim zdaniem to, że koła nie są uwypuklone, nie wpływa negatywnie, jest ok. Dobry retusz, dobrze zrobione reflektory, przyjemnie się patrzy :-)
Manufaktura Modelarska
Akcesoria do modeli kolejowych 1:25, 1:45 http://www.mariomodelario.eu
Nity, śruby, nakrętki, wydruki 3D
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 672
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

Re: [G] CWS T-1 - Modelik 22/04

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

Bardzo ładny modelik.
Kleiłem kiedyś CWS-a w wersji "bankowóz", bardzo przyjemnie sie go kleiło .
Pozdrawiam
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
Awatar użytkownika
krzywy
Posty: 174
Rejestracja: ndz sie 12 2012, 0:34
x 23

Re: [G] CWS T-1 - Modelik 22/04

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krzywy »

pulpetto pisze: czw maja 11 2017, 7:37Kleiłem kiedyś CWS-a w wersji "bankowóz"
Widziałem, chyba jedyny CWS bankowóz w internetach.

Ale jest ktoś, kto ma dwadzieścia pięć razy większy rozmach w podejściu do CWS-a:

http://www.cwst1.pl/index.php

Sporo spawania.
ODPOWIEDZ