[R] Solaris Urbino IV 1:25 Projekt własny

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

[R] Solaris Urbino IV 1:25 Projekt własny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Witam wszystkich ostatnio postanowiłem sobie troszkę odpocząć od samego sklejania modeli i spróbować coś sobie zaprojektować, trafiło na miejski niskopodłogowy autobus jaki to się okaże w trakcie (chyba że ktoś zgadnie ) Autobus jest w skali 1:25. Dokumentacje udało mi się zdobyć a i pozwolono mi zrobić masę zdjęć autobusu, zależało mi głownie na zdjęciach od spodu i to się udało dlatego skala 1:25 pewnie gdyby się nie udało skala była by 1:43. Sam projekt jest dosyć daleko rozwinięty teraz pomalutku sklejam to co się udało zaprojektować. Więcej szczegółów kolejnych osłonach.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob kwie 22 2017, 19:17 przez tomo11, łącznie zmieniany 1 raz.
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
Biafra
Posty: 144
Rejestracja: ndz wrz 20 2009, 20:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [R] Niskopodłogowiec ;) 1:25 Projekt własny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Biafra »

Solaris Urbino 12?
Ukończone:
Plastik: Su-22M4 Fitter K; German Fuel Truck; B-17 Mephis Belle; Mil-Mi24A; Mil-Mi 24D, He-117 Greif;
Papier: pomnik Prypeć


Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 417
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 105

Re: [R] Niskopodłogowiec ;) 1:25 Projekt własny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Oj, będę podglądał. Fajnie, że zabrałeś się za autobus, bo nadal jest to raczej rzadkie zjawisko na naszych forach...skala 1-25 to sporo kartonu :-) powodzenia
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

Re: [R] Niskopodłogowiec ;) 1:25 Projekt własny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Rzeczywiście będzie to Solaris Urbino 12 ale będzie to najnowsze dzieło z Bolechowic czyli IV generacja tego autobusu, model będzie w malowaniu PKM Sosnowiec
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
Biafra
Posty: 144
Rejestracja: ndz wrz 20 2009, 20:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [R] Solaris Urbino IV 1:25 Projekt własny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Biafra »

Będę śledzić uważnie.
Faktycznie wizualnie dużo się różni od tych Solarisów, które są w PKM Czechowice.
Koniecznie dodaj logo DAF na silniku ;)
Ukończone:
Plastik: Su-22M4 Fitter K; German Fuel Truck; B-17 Mephis Belle; Mil-Mi24A; Mil-Mi 24D, He-117 Greif;
Papier: pomnik Prypeć


Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 854
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: [R] Solaris Urbino IV 1:25 Projekt własny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Eloł
Zdobycie dokumentacji zdjęciowej autobusu, a co gorsza jego podwozia to nie lada wyzwanie... A to bardzo wdzięczny obiekt do budowy, jedyny ból w nim tylko taki, że jak już masz te zdjęcia to można zrobić CAŁY autobus :D Powodzenia i trzymam kciuki. Ciekawy jestem technologii jego wykonania, będę sobie zaglądał.
Pozdrowionka i powodzonka!
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

Re: [R] Solaris Urbino IV 1:25 Projekt własny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Rodzinę tych docierających do wielu krajów autobusów produkuje się w miejscowości Bolechowo, nie Bolechowice. Wiem, bo często tam bywałem ;-)
Halicz

Re: [R] Solaris Urbino IV 1:25 Projekt własny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Halicz »

No brawo!, większość tylko gada i krytykuje a ty wziąłeś się za projektowanie, tak trzymaj !! :-)
Będę tu zaglądał, mam nadzieję że tym razem dotrzymasz do końca :-), nie tak jak ja -rozgrzebane relacje a klecę całkiem co innego :-)
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

Re: [R] Solaris Urbino IV 1:25 Projekt własny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

kierownik pisze: ndz kwie 23 2017, 10:20 Rodzinę tych docierających do wielu krajów autobusów produkuje się w miejscowości Bolechowo, nie Bolechowice. Wiem, bo często tam bywałem ;-)
Zgadza się Kierowniku mój błąd oczywiście chodziło mi o Bolechowo ;)
Halicz pisze: ndz kwie 23 2017, 16:54 No brawo!, większość tylko gada i krytykuje a ty wziąłeś się za projektowanie, tak trzymaj !! :-)
Będę tu zaglądał, mam nadzieję że tym razem dotrzymasz do końca :-), nie tak jak ja -rozgrzebane relacje a klecę całkiem co innego :-)
Sam projekt jak już pisałem jest dalece posunięty, więc myślę że dam radę go dociągnąć do końca.
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

Re: [R] Solaris Urbino IV 1:25 Projekt własny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Mała aktualizacja.
Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
ODPOWIEDZ