[R] RWD-25

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
danielprasal
Posty: 24
Rejestracja: śr wrz 03 2014, 21:07
x 1

[R] RWD-25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: danielprasal »

Witam wszystkich.

Chciałbym zaprezentować budowę modelu samolotu RWD-25 z darmowego wydawnictwa, którego strona internetowa niestety już nie istnieje, ale model ten oraz inne mozna nadal znaleźć w sieci. Jako, że jest to model do wydruku, idealnie nadaje sie dla modelarzy początkujących. A za takiego nadal się uważam, mimo iż kilka modeli już popsułem :)

Ale do rzeczy. Zacząłem chyba nietypowo, bo od skrzydeł. A zdecydowałem się na to, ponieważ to zawsze przysparzało mi największych problemów. I tu nie mogło być inaczej. Dlatego też zwracam się z prośbą o pomoc do Was a w szczególności do kolegi Łukasza K. (o ile przeczyta ten post), który ten model skleił i jego reacja jest mi bardzo pomocna. Złożyłem na sucho szkielet lewego skrzydła i coś mi nie pasuje. Krawędź natarcia zwichrowała się po włożeniu żeber. I nie wiem, czy coś robie nie tak, czyw projekcie jest błąd. Patrząc na relację Lukasza, u niego szkielet wygląda w porządku. Według mnie bład może być w pozycji slotów w żebrach na krawędź natarcia i nazwijmy to dźwigar. Slot pod krawędź natarcia jest wyżej niż tylny lot co powoduje podniesienie tejże krawędzi względem płaszczyzny skrzydła (tzn. elementu szkieletu). Spójrzcie na zdjęcia i jeśli macie jakiś pomysł to będę wdzięczny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z góry dziękuję za jakiekolwiek kometarze i zapraszam do dalszych odcinków relacji wkrótce.
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2096
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 133

Re: [R] RWD-25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

danielprasal pisze: ndz mar 05 2017, 21:50 ... i zapraszam do dalszych odcinków relacji wkrótce.
Coś się zacięło? :(
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
ODPOWIEDZ