ET22 Cargo 1:25 Answer - problem

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
thor
Posty: 7
Rejestracja: pt sty 20 2017, 20:18

ET22 Cargo 1:25 Answer - problem

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: thor »

Zabrałem się za kolejny model, padło na ET22 od Answera, zakupiłem model, wręgi i przystąpiłem do klejenia szkieletu, w zestawie brakowało kilku wręg (zdarza się, napisałem do wydawnictwa), nie odpowiadali długo więc wyciąłem i podkleiłem oryginalne z wycinanki, w tym momencie zorientowałem się, że brakuje w wycinance całych arkuszy. Zacząłem szukać, przeglądać, nic... Na stronie jakiegoś sklepu znalazłem niewielkie zdjęcia arkuszy tego modelu, wielu z nich nie znalazłem w swojej książce. Obejrzałem dokładnie ksiażkę, nic nie wygląda na wyrwane, wszystko fabrycznie nowe. I tak od kilku tygodni wymieniam się mailami z wydawnictwem, dostaję tylko informację, że muszę skonsultować z szefem lub proszą o czas. Mieliście tego typy syutację? Co radzicie? Wygląda na to, że mam sporego pecha, bo tak jak kilka wręg można dorobić, to poszycia lokomotywy nie wyczaruję :( Model zakupiony od podmiotu zależnego od wydawnictwa więc nie przechodziło to przez ręce trzecie. A szkielet stoi na parapecie i czeka...
pawcio37
Posty: 211
Rejestracja: sob sty 31 2015, 15:52
x 6

Re: ET22 Cargo 1:25 Answer - problem

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawcio37 »

Ja taki problem miałem z SP45 tj zakupiłem w wydawnictwie części laserowe i w opisie było że zawierają - szkielet, detale, koła, pomosty... a jak dostałem przesyłkę to brakowało wszystkich kół oraz maskownice kraty wentylacyjnej (dwie z czterech) były źle wycięte. Pisałem do wydawnictwa dwa razy wiadomości poprzez email i kontakt na ich stronie (komentarz do otrzymanego zamówienia) i odpowiedzi nie dostałem. Pisałem również na czarnym forum dwa razy i dopiero za drugim nawiązałem dialog z wydawcą po czym po ok tygodniu dostałem brakujące i źle wycięte części. Trwało to jednak kilka tygodni. Jestem również w posiadaniu tej lokomotywy, ale czeka cierpliwie na swoją kolej. Czego dokładnie ci brakuje bo może jest to problem nie jednego a większej ilości egzemplarzy.
thor
Posty: 7
Rejestracja: pt sty 20 2017, 20:18

Re: ET22 Cargo 1:25 Answer - problem

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: thor »

najbardziej rzuca się w oczy brak większości poszycia (niebieskie, duże elementy z napisem PKP Cargo), brak zielonych pulpitów (https://ibb.co/gQLfdv) oraz 1 zamiast 4 foteli maszynisty. Reszty już nie przeglądałem w szczegółach. Za to dostałem o jedno koło wycięte więcej ;)
thor
Posty: 7
Rejestracja: pt sty 20 2017, 20:18

Re: ET22 Cargo 1:25 Answer - problem

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: thor »

sprawa wyjaśniona, miałem wrażenie, że mnie olewają, chorowali (wg facebooka), wrócili do żywych i sprawa rozwiązana elegancko, nowy model, nowe wręgi, jestem pozytywnie zaskoczony, solidna firma
ODPOWIEDZ