Ursus c-45 z Modelik'a

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Endrju
Posty: 24
Rejestracja: śr sty 20 2016, 14:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ursus c-45 z Modelik'a

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Endrju »

Witam. Nie jestem mistrzem w klejeniu modeli kartonowych. W przeszłości różne modele widziałem. Patrzę na to co nam pokazuje ShadowModels i się zastanawiam co napisać. Może zabrzmi bardzo brutalnie dla autora ale zaryzykuję stwierdzenie, że to chyba jednak jakiś żart albo rodzaj testu, któremu poddał nas autor. Z góry przepraszam jeśli nie mam racji.
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70, BRDM-2
Awatar użytkownika
claas
Posty: 171
Rejestracja: ndz sty 01 2012, 17:24
x 27

Re: Ursus c-45 z Modelik'a

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: claas »

U mnie od tego modelu wszystko się zaczęło.
Tak na moje oko, czy używasz tektury ze sztywnych okładek zeszytów? Te okładki mają taką wadę, że się paskudnie cokolwiek z nich wycina. Lepszym materiałem będzie tekturka z tyłu bloku technicznego czy rysunkowego. Każdy element wymagający grubego podklejenia należało by podkleić 3 razy taką tekturką.
No i niestety ten długi element na górze przykleiłeś tyłem na przód. Utrudni to dalsze prace nad modelem. Musiałbyś ten element delikatnie odciąć nożykiem ( lub z braku laku w ostateczności żyletką) i ponownie przykleić, tym razem poprawnie ;)

I jeszcze coś dodam. Elementy podklejane powinny być proste jak blat stołu. Przed sklejeniem należy takie elementy prostować, aby nie były zwichrowane. Natomiast elementy, którymi będziesz oklejał, posiadają krawędzie do zaginania. Zaginać warto za pomocą linijki.

Na razie tyle ode mnie ;)
ODPOWIEDZ