[R] IJN Mogami 1:200 Model-hobby

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

[R] IJN Mogami 1:200 Model-hobby

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Witam, miała być mała przerwa w modelarstwie w oczekiwaniu co się będzie dalej robić z kadłubem Rodney-a chciałem troszkę odpocząć od modelarstwa by znów zrobić się troszkę głodnym modelarstwa, ale głód przyszedł bardzo szybko a że mata modelarska nie lubi próżni to wylądował właśnie na niej kolejny model. Tym razem jest to kolejny japoniec IJN MOGAMI wydawnictwa Model-hobby w końcu coś mniejszego gabarytowo ale nie znaczy że będzie łatwiej wręcz odwrotnie patrząc na ilość drobnicy może być dużo trudniej, ale przynajmniej łatwiej będzie to wszystko z fotografować. Model budować zacząłem dwa tygodnie temu na dzień dobry standardowo poszedł kadłub który został wypełniony pianką, jednak ucząc się na błędach szczególnie nie wiedząc gdzie popełniłem błąd podczas budowy Rodney-a postanowiłem tym razem wypełnić kadłub pianką ale w kostkach którą idzie kupić niemal w każdej kwieciarni, kostki odpowiednio po przycinałem później wyszlifowałem i tu już dla mnie standard czyli szpachla tym razem tylko firmy NOVOL z utwardzaczem, a że kadłub w porównaniu do poprzednich dużo mniejszy i prace w tym zakresie poszły dużo szybciej.
Dno na chwilę obecną praktycznie gotowe w chwili obecnej trwają prace kosmetyczne.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw gru 29 2016, 15:42 przez tomo11, łącznie zmieniany 1 raz.
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2246
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 133

Re: [R] IJN Mogami 1:200 Model-hobby

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Ja z prośbą oficjalną do naczelnośĆi: Tomek weź oficjalnie zakaRZ używania tych pier....nych miniaturek.
Tomo nie mam Ci nic do napisania, ponieważ proces otwierania zdjęcia okładki i klikania debilnych reklam zniechęcił mnie do otwierania zdjęć samego kadłuba..... sorry.
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Re: [R] IJN Mogami 1:200 Model-hobby

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Popieram !!!!!! dodatkowo napiszę by wszyscy wstawiający miniaturki wzięli pod uwagę że potem przenosząc fotki na kartonworkowy serwer każdy taki śmieć muszę otwierać i po kilkakroć klikać reklamy, a fotek do przenoszenia są dziesiątki tycięcy.
Też nie klikam miniaturek i tym samym nie oglądam i nie oceniam fotek; jednocześnie rozpoczynam akcję protestacyjną pod nazwą - NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!!!!
Awatar użytkownika
Diogenes
Posty: 209
Rejestracja: czw maja 20 2010, 23:41
Lokalizacja: wejherowo
x 11

Re: [R] IJN Mogami 1:200 Model-hobby

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Diogenes »

Te Admin nie protestuj tylko ustal zasadę i wprowadź ją ogniem i mieczem. Zero tolerancji dla miniaturek! :D :D :D
- The Truth is…?
- …that there is no Truth. There is only an agreement about it.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Re: [R] IJN Mogami 1:200 Model-hobby

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Nie mogę narzucić odgórnie takiej zasady - każdy wstawia fotki jak mu lepiej, ale jak dowiedzą się że wielu nie otwiera takich fotek to może sami zmienią sposób ich wstawiania.
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

Re: [R] IJN Mogami 1:200 Model-hobby

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Proszę, fotki poprawione. Według mnie to jest także lepszy pomysł żeby zamiast miniatur wstawiać normalne zdjęcia ale znajdą się znów tacy którzy będą narzekać że przez duże zdjęcia pół dnia im się strona otwiera ale jak wiemy wszystkich się nie da zadowolić ;)
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
Diogenes
Posty: 209
Rejestracja: czw maja 20 2010, 23:41
Lokalizacja: wejherowo
x 11

Re: [R] IJN Mogami 1:200 Model-hobby

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Diogenes »

Jak w dzisiejszych czasach komuś się będzie otwierać fota pół dnia, to chyba musi mieć indywidualnie wynegocjowaną umowę z dostarczycielem internetu na ułamek najniższego dostępnego na rynku transferu. Bo innego wyjaśnienia nie widzę.
- The Truth is…?
- …that there is no Truth. There is only an agreement about it.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Re: [R] IJN Mogami 1:200 Model-hobby

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Jakiś czas temu była na forum robiona sonda jakiej wielkości fotki wolą forumowicze i zdecydowana większość była za pełnym rozmiarem, to powinno być wiążące. :)
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2246
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 133

Re: [R] IJN Mogami 1:200 Model-hobby

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

No i od razu lepiej. A czemu od razu nie wypełniasz sobie całego kadłuba, tylko tak po kawałku??
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

Re: [R] IJN Mogami 1:200 Model-hobby

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Czemu po kawałku? Wypełniłem od razu cały szkielet pianką.
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
ODPOWIEDZ