[T] Zasady budowy modeli kartonowych, nie malowanych

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2054
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

Re: [T] Zasady budowy modeli kartonowych, nie malowanych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Artur, z przykrością stwierdzam że wklejasz nam tu te same dokładnie posty, które pisałeś na Konradusie. Znaczy to, że tak naprawdę nie prowadzisz debaty tu, tylko tam, a nam wklejasz to co tam napisałeś... My myślimy że mówisz do nas a Ty mówisz do nich.
No nie wiem, może jestem przewrażliwiony, ale w moim odczuciu to chyba lekko nieuprzejmie, żeby nie powiedzieć że chamskie.
Nawiasem mówiąc uważam że to co wymyśliłeś to zbiór banałów który żadnemu młodemu modelarzowi nic nie da, a każdy stary modelarz to wie. I żaden młody modelarz nie będzie miał ochoty szukać Twoich złotych myśli w internetach. Ludzie raczej wolą (jeżeli już) wzorować się na zdjęciach fajnie sklejonych modeli i dążyć do tego, by móc kiedyś samemu tak kleić. Jak ktoś chce, to sam sobie znajdzie sposób albo poradę co i jak zrobić żeby było dobrze. Twoje punkty to są oczywiste oczywistości które się akceptuje zaczynając przygodę z modelarstwem i chcąc kiedyś porządnie kleić, albo nie akceptuje i ma się to w nosie, wybierając drogę "frajdolarstwa". To jest kwestia osobistego podejścia do zagadnienia i wytyczania sobie celów. Po samym sobie mogę stwierdzić, że najlepszym motorem postępu dla mnie były i są modele modelarzy lepszych ode mnie, między innymi Twoje, ale zanim się objawiłeś na forach wyznacznikami dla mnie byli zawsze Łukasz Karczyński i Marcin Grygiel. To ich zawsze próbowałem dogonić i do dziś wydaje mi się że cały czas jeszcze ich nie dogoniłem, pomimo że od lat już nic nie pokazują. Tak, jesteś aktualnie jednym z najlepszych kartoniarzy świata, ale wydaje mi się też że lekutko Ci od tego sodowa uderzyła i zacząłeś chyba wierzyć że jesteś Bogiem i zapragnąłeś tworzyć przykazania.
A i daj już spokój z tą Navigą C-7. Po raz kolejny przewija się ten temat w Twoich wypowiedziach. Już każdy wie że uczestniczyłeś w takim konkursie z Bismarckiem. Nie wszyscy jednak są zainteresowani zasadami oceniania modeli według tych kryteriów i nie każdy robi modele ma konkursy Naviga w klasie C-7...
I przyznam szczerze, że coraz mniej rozumiem to co piszesz...
Sorry.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

Re: [T] Zasady budowy modeli kartonowych, nie malowanych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Myślę jednak Laszlik, że przesadzasz.
Sam odniesiesz się do tych czy innych "generalnych" zasad oceniając jako uprawniony Bóg tą, czy inną pracę na forum, bo masz do tego słuszne prawo :)
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
Witek S.
Posty: 400
Rejestracja: śr kwie 22 2009, 10:05
x 21

Re: [T] Zasady budowy modeli kartonowych, nie malowanych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witek S. »

Laszlik nie przesadza... Ma rację!
Star 20 PinkSpit STAR 21 HP-3
Szanuję swój czas i nie klikam w miniaturki zdjęć!
Awatar użytkownika
air_22
Posty: 120
Rejestracja: pn lis 02 2009, 11:53
Lokalizacja: Katowice
x 1

Re: [T] Zasady budowy modeli kartonowych, nie malowanych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: air_22 »

Art każdy wie że żeby skleić czysty model nie można go ubrudzić klejem i farbą. Żeby skleić prosty model trzeba sklejać prosto/dokładnie.
Chciałeś się podzielić doświadczeniem to napisz jak to robisz, tak jak to pokazuje w szczegółach Wojtek vel ceva. Po to się robi fora.
ODPOWIEDZ