Projekt własny+garbus

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
NooControl
Posty: 11
Rejestracja: pn mar 25 2013, 22:55

Projekt własny+garbus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NooControl »

Cześć wszystkim :) Pewnie zaciekawi was fakt Garbusa(dla zainteresowanych AIRFIX A55207), ale niestety on jest z plastiku i nie będzie głównym bohaterem tego tematu :)

Ogólnie w chwili odskoczni od samego garbusa, wpadłem na pomysł zrobienia garażu dla niego, niby szybka, prosta, mała makieta, ale z minuty na minutę pomysłów się uzbierało tyle, że obawiam się czy zmieszczę się w 50cm x 50cm :) Nie ma dużo, bo raptem dwa elementy sklejone, ale ten temat, ma mnie nie jako napędzać, żeby zaraz nie odpuścić i nie rzucić tego w chu* , co niestety działo się z niektórymi kartonówkami u mnie.

Jednak mam pytanie jeszcze, czy warto pchać elektronikę w modele kartonowe? Dokładnie chodzi mi o automatyczne (otwierane przez silnik) drzwi garażowe i bramę, oświetlenie zewnętrzne, oraz jedno światło pomarańczowe podczas otwierania bramy. Pytam dlatego, że już mnie tak to wkręciło, że z każdą chwilą coraz bardziej chce pchać się w to i poświęcić jak najwięcej czasu, a sama elektronika to by była dodatkiem, który nawet jeżeli nie znajdzie tam swojego miejsca, to model zostanie ukończony.

Oczywiście, przy samym projektowaniu garażu wziąłem pod uwagę ciężar silników i sam garaż będzie stanowił dosyć solidna konstrukcje, ale mimo wszystko to planuje w samym garażu trzymać tylko niezbędne minimum, żeby nie było za bardzo obciążone.

O tego Garbusika chodzi, pozwoliłem sobie na takie malowanie, ponieważ kupiłem 3 sztuki za 30zł, więc stwierdziłem że sobie raz pozwolę tak poszaleć z plastikiem :D obecnie garbus jest pomalowany w środku, i prawie ukończony lecz nie mam żadnego aktualnego zdjęcia jego :)
Obrazek

Tutaj częściowo widać kilka arkuszy które już zostały wydrukowane, i na razie z tych arkuszy powstanie że tak się wyrażę pusty garaż z bramą (chwilowo bez dachu :D)
Obrazek

Na płytach chodnikowych na pewno wyćwiczę swoją cierpliwość, przy rysowaniu tego w AutoCad myślałem że pole do sklejenia będzie ciut większe, ale trudno, zrobie jak jest ;)
Obrazek
Obrazek

I jeszcze porównanie do jedno groszówki ;)
Obrazek

Oczywiście liczę się z krytyką i jak najbardziej czekam :)
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu :)
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Re: Projekt własny+garbus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Na pytanie czy warto pchać elektronikę w karton musisz odpowiedzieć sobie sam bo to przecież Twój model, a karton nie stoi tutaj na przeszkodzie bo to akurat materiał dobry jak każdy inny po odpowiednim potraktowaniu. Zamierzenia co do tego modelu masz zacne a my czekamy tylko jako widzowie na efekty :D
NooControl
Posty: 11
Rejestracja: pn mar 25 2013, 22:55

Re: Projekt własny+garbus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NooControl »

Jednak "listki" do klejenia zwiększyłem podczas wycinania. Z oryginału okazały się zbyt małe. Dzisiaj na spokojnie kleimy płyty, do rana 32 sztuki będą sklejone :)

Gdyby nie spinacze biurowe cienko by było :)
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ