[Galeria] P-38H Lightning, AH, 5-6/2013

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kedzier
Posty: 175
Rejestracja: wt gru 12 2006, 15:11
x 70

[Galeria] P-38H Lightning, AH, 5-6/2013

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kedzier »

nowe zdjecia, podmienione po upadku wstaw.org, niektóre komentarze mogą się odnosić do poprzednich zdjęć

Witam, w kolejnej galerii, tym razem P-38, również z AH. Model dośc skomplikowany, chyba to nad nim spędziłem najwięcej czasu. Niestety podczas budowy uszkodziłem mu nos, i musiałem go trochę "wyklepać". Został on później wyszpachlowany, przeszlifowany, oraz miejscami pomalowany aerografem. Niestety po polakierowaniu modelu kontrast między farbą drukarską, a tą którą użyłem do malowania się zwiększył, co widać doskonale na zdjęciach, Od tego czasu już wiem, żeby tego typu retusz/malowanie robić już po nałożeniu lakieru bezbarwnego. Przody gondol silnika też nie wyszły jakoś cudownie, zwłaszcza, że kolor użyty do retuszu był trochę za ciemny.

Zapraszam do oglądania.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony wt sty 22 2019, 16:07 przez Kedzier, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2096
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 133

Re: [Galeria] P-38H Lightning, AH, 5-6/2013

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Podoba mi się – gratulacje!
Tylko dwa „zastrzeżenia” – łopaty śmigieł mogłyby mieć lepszy skręt i na poszyciu prawego skrzydła „przebija” dźwigar.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2050
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

Re: [Galeria] P-38H Lightning, AH, 5-6/2013

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Długo czekałem, żeby zobaczyć ten model sklejony, no ale nie powalił mnie na kolana niestety.
Generalnie można powiedzieć, że w zasadzie poprawnie sklejony, ale retusz... klapa kompletna.
Całkiem nie trafiłeś z doborem koloru, no i pomysł z aerografem do retuszu uważam za absurdalny.
Czemu lakierujesz modele na wysoki połysk? Nie wygląda to dobrze.
No ale gratuluję ukończenia wymagającego modelu. To i tak duży sukces.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Kedzier
Posty: 175
Rejestracja: wt gru 12 2006, 15:11
x 70

Re: [Galeria] P-38H Lightning, AH, 5-6/2013

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kedzier »

Heinrich Kosmala - dziękuję. Łopaty starałem się ułożyć wg. zdjęć np. tego:
Obrazek

laszlik - dziękuje za opinie, zgodnie z sugestią Twoją i innych użytkowników polakierowałem te błyszczące modele lakierem matowym, przez co uzyskałem satynowe wykończenie (przynajmniej wg. mnie jest ono satynowe). Modele lakieruję ze względu na ochronę przed kurzem i dla zabezpieczenia powierzchni, szczerze mówiąc nie przywiązywałem uwagi do tego, czy obiekt rzeczywisty jest matowy czy błyszczący.

Oto zdjęcia zmatowionego modelu i kilka nowych ujęć i zbliżeń:

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ