[R] Mazur D-350, wydanictwo ORLIK, skala 1:25

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
tommy-79
Posty: 87
Rejestracja: pn sie 16 2010, 8:17
Lokalizacja: Żary
x 4

Re: [R] Mazur D-350, wydanictwo ORLIK, skala 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tommy-79 »

@Camillo. Nie poprawiam, jest jak jest, mi się podoba.

Drzwi i tylna ścianka na swoim miejscu. Jak ktoś nie chce mieć otwieranych drzwi (jak ja) to niech wytnie zawiasy z drzwi, ponieważ dość paskudnie je się skleja z drugą częścią, czyli tą od ścianek środkowych. Mam wątpliwości co to szczeliny w drzwiach, czy nie za duże. Może czymś je delikatnie wypełnić, żeby nie rzucały się tak w oczy?
Tylna ścianka paskudnie pomalowana. Nie poprawiam, bo jak przykleję plandekę to zasłoni. Dach wstępnie przyłożony i pasuje.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
w trakcie: SM 03
gotowe: CWS T-1; ISU-122; Jagdpanzer IV Ausf.F; Leopard A4; Mercedes Benz L 3000; Mk.VIII-CROMWELL IV, PzKpfw II Ausf.C; PzKpfw III Ausf.M; PzKpfw V Panthera Ausf.G; PzKpfw VI Tiger I; SdKfz 7-2; SdKfz 234-2 PUMA; SG-122; Sturmgeschutz IV (SdKfz 163); Mazur D-350; T-28
KRAZ 255B; T-70; 4TP; Px 29; T-34
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2723
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 687

Re: [R] Mazur D-350, wydanictwo ORLIK, skala 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Wg mnie szczeliny przy drzwiach na zdjęciach wyglądają ok. Nic bym nie ruszał.
Fajnie idzie.

pzdr Grzegorz
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
tommy-79
Posty: 87
Rejestracja: pn sie 16 2010, 8:17
Lokalizacja: Żary
x 4

Re: [R] Mazur D-350, wydanictwo ORLIK, skala 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tommy-79 »

Pół roku minęło od ostatniej aktualizacji. W tym czasie skończyłem model:).

Ale, aby zakończyć jako tako relację załączam ostanie zdjęcie z budowy, na którym zaznaczyłem to co mnie bolało. A bolało mocno, tylko ilość poświęconej pracy powstrzymała mnie od skończenia jego marnego żywota. Na ciągnięcie relacji nie starczyło już sił, wybaczcie. A więc:
- szyba wyszła 1mm za wysoka i nie chciała zmieścić się w ramie, prosta przeróbka,
- element 22m cholernie trudny do uformowania,
- w dole zabrakło 2mm atrapy chłodnicy,
- przy oklejaniu maski przy podszybiu zabrało mi 3-4mm, było szpachlowanie oraz szlifowanie, ale udało się wyprowadzić w miarę OK.

Obrazek

Paka sklejona bez przygód, uprosiłem ją tylko i wzmocniłem od środka, ponieważ wszystko nakryłem plandeką. Cztery razy robiłem samą plandekę z papieru ryżowego. Za pierwszym razem wyszła za mała, za drugim też, ale to była wina farby podkładowej, ponieważ mocno ściągnęła papier. Za trzecim razem wyszła za duża, ponieważ uwzględniłem skurcz papieru po pomalowaniu podkładem. Pech chciał, ze podkład się skończył i użyłem innego, a ten już tak nie ściągnął papieru. Dopiero czwarta wyszła OK.

Czekam na dobrą pogodę, aby zabrać Mazura w plener.
w trakcie: SM 03
gotowe: CWS T-1; ISU-122; Jagdpanzer IV Ausf.F; Leopard A4; Mercedes Benz L 3000; Mk.VIII-CROMWELL IV, PzKpfw II Ausf.C; PzKpfw III Ausf.M; PzKpfw V Panthera Ausf.G; PzKpfw VI Tiger I; SdKfz 7-2; SdKfz 234-2 PUMA; SG-122; Sturmgeschutz IV (SdKfz 163); Mazur D-350; T-28
KRAZ 255B; T-70; 4TP; Px 29; T-34
Endrju
Posty: 24
Rejestracja: śr sty 20 2016, 14:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: [R] Mazur D-350, wydanictwo ORLIK, skala 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Endrju »

Piękny model. Gratuluję ukończenia.
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70, BRDM-2
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2723
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 687

Re: [R] Mazur D-350, wydanictwo ORLIK, skala 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

No to czekamy na pogodę.

Kalka z orłem srebrzy się okrutnie.

pzdr Grzegorz
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
ODPOWIEDZ