[G] Lokomotywa parowa Penydarren, 1/25, Świat z Kartonu

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Kapitan1
Posty: 15
Rejestracja: pn lis 09 2015, 18:23
Lokalizacja: Lublin
x 5

[G] Lokomotywa parowa Penydarren, 1/25, Świat z Kartonu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kapitan1 »

Witam,
Mam na imię Piotr, mam 13 lat a modelarstwem zajmuję się od około 5 lat :) . Najbardziej interesują mnie wszelkiego rodzaju maszyny parowe, a w szczególności pokraczne konstrukcje okrętów i statków z XIX w. i przełomu XIX i XX w., co oczywiście nie oznacza, że nie sklejam nic innego;) Lubuję się w jednostkach rzecznych i portowych, w szczególności holownikach :razz: . Jednak w tej galerii przedstawiam parową lokomotywę Richarda Trevithicka Penydarren z 1804r. Model jest wydawnictwa Świat z Kartonu, pomimo wielu błędów (pomylona numeracja części, skąpa instrukcja montażu) jestem dosyć zadowolony z efektu końcowego. Tutaj link do relacji, jak kto chce może sobie poczytać: http://www.konradus.com/forum/read.php? ... r=0&page=1
Co do technologii: większość części wielokrotnie była szlifowana i nasączana ca, by uzyskać gładką powierzchnię. W modelu nie użyłem laserów (niestety :( ), koła i zębatki były dziobane ręcznie. Na kotle i kominie także dorobiłem nity z pociętej izolacji do kabli. Podstawa to styropian posypany pyłem lessowym, z doklejonym tłuczniem, podkładami z balsy oraz szynami z kartonu pomalowanymi na brązowo i pobrudzonymi pigmentami MIGa. Wszystko zalane washem z czarnej farby dla utrwalenia i pocieniowania podstawki. W niektórych miejscach teren pobrudziłem miksturą wikolu i czarnej farby matowej, przez co uzyskałem półmatową mieszankę bardzo podobną do smaru. Co do samej lokomotywy, pobrudziłem ją pigmentami MIGa, a przy ruchomych elementach dodałem imitację smaru w postaci fresh engine oil effect od AK Interactive. Wagon doczepka wyłożony jest balsowymi deskami porysowanymi szczotką drucianą w celu uzyskania głębszej faktury drewna. Po przemyśleniu dorobiłem także skrzynię na węgiel, której nie było w zestawie. Drewniane elementy zostały pomalowane zestawem Wood effects również od AK Interactive. Łopata i wiadro zostały pomalowane na czarno i przetarte suchym pędzlem w kolorze srebrnym. Węgiel z racji niedostępności prawdziwego zrobiłem ze spalonej szmaty. No więc dość ględzenia, czas na zdjęcia:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu.
Awatar użytkownika
Viking_BB
Posty: 458
Rejestracja: pt maja 08 2015, 7:58
Lokalizacja: Rychvald, Czechy
x 28

Re: [G] Lokomotywa parowa Penydarren, 1/25, Świat z Kartonu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Viking_BB »

Witaj na "denaturacie" – wejście zaliczyłeś z grubej rury - pięknym apratem bimbrowniczym na szynach :)
Pozdrowienia z Czech
----------------------
Dumny właściciel portalu: Kartonowa Kolej
Dumny członek grupy: Bielska Strefa Modelarska
Awatar użytkownika
tommy-79
Posty: 87
Rejestracja: pn sie 16 2010, 8:17
Lokalizacja: Żary
x 4

Re: [G] Lokomotywa parowa Penydarren, 1/25, Świat z Kartonu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tommy-79 »

Chciałbym zobaczyć Twoją metryczkę urodzenia, bo po opisie i zastosowanych technikach oraz samym modelu nie wierzę, że masz 13 lat, prędzej 31 i od 13 lat kleisz:D .
Świetny model, gratulacje.
w trakcie: SM 03
gotowe: CWS T-1; ISU-122; Jagdpanzer IV Ausf.F; Leopard A4; Mercedes Benz L 3000; Mk.VIII-CROMWELL IV, PzKpfw II Ausf.C; PzKpfw III Ausf.M; PzKpfw V Panthera Ausf.G; PzKpfw VI Tiger I; SdKfz 7-2; SdKfz 234-2 PUMA; SG-122; Sturmgeschutz IV (SdKfz 163); Mazur D-350; T-28
KRAZ 255B; T-70; 4TP; Px 29; T-34
Awatar użytkownika
Viking_BB
Posty: 458
Rejestracja: pt maja 08 2015, 7:58
Lokalizacja: Rychvald, Czechy
x 28

Re: [G] Lokomotywa parowa Penydarren, 1/25, Świat z Kartonu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Viking_BB »

Tommy-79, mamy na prawdę świetną i utalentowaną młodzież. Ja to widzę na zajęciach modelarskich w Bielskiej Strefie Modelarskiej. Trzeba się cieszyć, że nie wszyscy głaszczą teleony :usmiech:
Pozdrowienia z Czech
----------------------
Dumny właściciel portalu: Kartonowa Kolej
Dumny członek grupy: Bielska Strefa Modelarska
Awatar użytkownika
Kapitan1
Posty: 15
Rejestracja: pn lis 09 2015, 18:23
Lokalizacja: Lublin
x 5

Re: [G] Lokomotywa parowa Penydarren, 1/25, Świat z Kartonu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kapitan1 »

Dziękuje bardzo za miłe opinie.
Tommy-79-no mam 13 lat, tutaj zdjęcie dyplomu z konkursu we Franciszkowie, wyraźnie napisane, że junior :lol: :
Obrazek
Jak chcesz to mogę przesłać świadectwo czy wyniki testu szóstoklasisty :haha: ;-) .
Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu.
Sławek 57
Posty: 4
Rejestracja: śr paź 28 2015, 9:02
Lokalizacja: Łódź

Re: [G] Lokomotywa parowa Penydarren, 1/25, Świat z Kartonu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sławek 57 »

Trzymaj tak dalej

GRATULACJE
Awatar użytkownika
tommy-79
Posty: 87
Rejestracja: pn sie 16 2010, 8:17
Lokalizacja: Żary
x 4

Re: [G] Lokomotywa parowa Penydarren, 1/25, Świat z Kartonu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tommy-79 »

Oczywiście, że Ci wierzę. W młodym wieku osiągnąłeś wysoki poziom.
w trakcie: SM 03
gotowe: CWS T-1; ISU-122; Jagdpanzer IV Ausf.F; Leopard A4; Mercedes Benz L 3000; Mk.VIII-CROMWELL IV, PzKpfw II Ausf.C; PzKpfw III Ausf.M; PzKpfw V Panthera Ausf.G; PzKpfw VI Tiger I; SdKfz 7-2; SdKfz 234-2 PUMA; SG-122; Sturmgeschutz IV (SdKfz 163); Mazur D-350; T-28
KRAZ 255B; T-70; 4TP; Px 29; T-34
Awatar użytkownika
Kapitan1
Posty: 15
Rejestracja: pn lis 09 2015, 18:23
Lokalizacja: Lublin
x 5

Re: [G] Lokomotywa parowa Penydarren, 1/25, Świat z Kartonu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kapitan1 »

Dzięki :D .
Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Re: [G] Lokomotywa parowa Penydarren, 1/25, Świat z Kartonu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Też zaczynałem w tym wieku ale moje modele z tamtego okresu, ehhhhh, szkoda gadać. Zbieram szczękę z podłogi. :shock:
Pt-47
Posty: 183
Rejestracja: czw cze 02 2005, 10:33
Lokalizacja: Radom

Re: [G] Lokomotywa parowa Penydarren, 1/25, Świat z Kartonu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pt-47 »

Swego czasu też popełniłem ten model, ale gdzie mi do tego ,który skleiłeś. Fachowy opis budowy i świetne zdjęcia. Nic tylko pogratulować.
ODPOWIEDZ