[R\G] Bishop - Brytyjskie działo samobieżne z II wojny światowej, MODELIK Nr 10/04, 1:25

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
seba44490
Posty: 22
Rejestracja: pn sie 01 2016, 19:43
Lokalizacja: Pilzno

Re: [Relacja] Bishop - Brytyjskie działo samobieżne z II wojny światowej, MODELIK Nr 10/04, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: seba44490 »

Ładny model , ja pewnie bym po tygodniu odpuscił ale gratuluje uporu i umiejętności i czekam na nowe relacje .
klint
Posty: 543
Rejestracja: ndz lut 07 2010, 13:51
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 158

Re: [R\G] Bishop - Brytyjskie działo samobieżne z II wojny światowej, MODELIK Nr 10/04, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: klint »

Dales rade, ladny model a skoro klejenie robi Ci frajde to jest git czyz nie?

Pozdrawiam Piotr.
Awatar użytkownika
Viking_BB
Posty: 458
Rejestracja: pt maja 08 2015, 7:58
Lokalizacja: Rychvald, Czechy
x 28

Re: [R\G] Bishop - Brytyjskie działo samobieżne z II wojny światowej, MODELIK Nr 10/04, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Viking_BB »

Noo i całkiem nieźle Ci to poszło. Co prawda to białe jednak wyziera z gąsienic, ale nikt nie mówił, że nie można na model nanosić poprawek :) Najważniejsze (jak nadmienił klint), żeby klejenie sprawiało radość, nawet wtedy, gdy model nie jest łatwy. Zobaczysz, ze z modelu na model pójdzie coraz lepiej. Myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sobie przyswoić różne techniki malarskie. Pamiętaj – ćwiczenie nawet na prostych bryłach przynosi efekty. Ja swoje "próbne kanciaki" malowałem po kilka razy różnymi farbami, pędzlami i aerografami, jednak to wcale nie jest "robota po próżnicy".

Czekam na kolejny model :)

I takie spostrzeżenie na koniec: nie ma czegoś takiego jak za rzadka farba, natomiast bardzo często bywa zbyt gęsta :)
Pozdrowienia z Czech
----------------------
Dumny właściciel portalu: Kartonowa Kolej
Dumny członek grupy: Bielska Strefa Modelarska
Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 108
Rejestracja: ndz lip 13 2014, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
x 5

Re: [R\G] Bishop - Brytyjskie działo samobieżne z II wojny światowej, MODELIK Nr 10/04, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zulus »

Hej hej :)

Dziękuję za miłe słowa :) Udało się dotrzeć do końca również dzięki forumowiczom, którzy mnie wspierali :) Malowanie jest kwestią ćwiczeń, i będzie trzeba popracować to fakt ale obecny model mam zamiar bez farb zrobić - zabieram się za Focke Wulf'a F190 Kartonowego Arsenału. Zapowiada się super, skala mniejsza ale odpocznę :) Już naklejone na tekturę są żeberka - jutro rozpoczynam relację :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

Re: [R\G] Bishop - Brytyjskie działo samobieżne z II wojny światowej, MODELIK Nr 10/04, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Jako osobnik specjalizujący się raczej w rozpoczynaniu modeli a nie ich kończeniu zazdroszczę wytrwałości i gratuluję ukończenia pracy nad modelem. Sam model jak widać na zdjęciach idealny nie jest ale następny będzie z pewnością lepszy.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
ODPOWIEDZ