[R] Parowóz Okz32 1:25 /ANSWER

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Halicz

Re: [R] Parowóz Okz32 1:25 /ANSWER

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Halicz »

Okz 32 ma również skosy na bokach skrzyń węglowych i wodnych, więc i na to powinieneś zwrócić uwagę bo w projekcie nie jest to wykonane-wyszło dopiero jak ukazał się rysunek przekrojowy w necie :-)
Robercie-B -świetnie , czekamy na wydanie Ty43 :-)
Pozdrawiam serdecznie :-)
Robert_B.
Posty: 237
Rejestracja: czw mar 26 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław
x 7

Re: [R] Parowóz Okz32 1:25 /ANSWER

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert_B. »

He he póki co, to model prywatny ;) wydany w dwóch egzemplarzach.
Jeżeli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie – przyjdzie i to zrobi.
Obrazek
Halicz

Re: [R] Parowóz Okz32 1:25 /ANSWER

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Halicz »

Szkoda :-)
Pozdrawiam serdecznie i sory za offa :-)
klint
Posty: 543
Rejestracja: ndz lut 07 2010, 13:51
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 158

Re: [R] Parowóz Okz32 1:25 /ANSWER

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: klint »

@Viking_BB farba to paktra A26

@Halicz ja za cienki bolek jestem by sam projektować modele, a to jak wygląda moja Okazetka to efekt patrzenia na fotki orginału. A kartonowy model Answera to tylko podstawa do tego co widać w relacji.

@Robercie z tego co już sprawdziłem to kocioł jest za krótki o około centymetra. A jakoś nie widać relacji z budowy Tekatki. Chętnie bym popatrzył.

Pozdrawiam Piotr.
klint
Posty: 543
Rejestracja: ndz lut 07 2010, 13:51
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 158

Re: [R] Parowóz Okz32 1:25 /ANSWER

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: klint »

Na dzisiejszych fotkach widać wózki, przedni i tylni tak jak powinny wyglądać. Bo to co pokazuje fotka z wycinanki jest daleka od tego jak wyglądać powinna. Jak już kiedyś pisałem to dwa odbijacze nie mieszczą się po prostu w ostoji. Co do dyszla to też kicha bo fotki orginalnych pokazują zupełne co innego. Ci co kleją model jak leci (wycinanka) zapewne maja to w d...... :D ale ja wole model przypominający Okz32. Co tu pisać czas na fotki.

Obrazek

A tak powinny wyglądać.
Obrazek Obrazek Obrazek

Na tej fotce widać mnie więcej jak i co :D
Obrazek

No to by było na tyle myślę że oszczędziłem niektórym modelarzom czas i nerwy. Fotki dzięki uprzejmości kol. Adamowi.

Pozdrawiam.
klint
Posty: 543
Rejestracja: ndz lut 07 2010, 13:51
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 158

Re: [R] Parowóz Okz32 1:25 /ANSWER

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: klint »

Zabrałem się w końcu za pomalowanie ostoji i wózków pokładem, trochę gimnastyki było. Kiedyś na słowackim forum zobaczyłem taką jak gdyby obrotnicę która mnie bardzo pomogła w malowaniu jak i ułatwia obracanie modelu i klejenie drobnicy. Dokonałem też przymiarek bo gdy elementy robi się od zera to z reguły są jakieś niespodzianki. Zakupiłem też kulki bo nitów w budzie, skrzyni węglowej oraz w skrzyniach wodnych jest multum.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

To do następnego razu :D
Pozdrawiam Piotr.
Bosman
Posty: 121
Rejestracja: śr lip 18 2007, 18:53
Lokalizacja: centralna Polska

Re: [R] Parowóz Okz32 1:25 /ANSWER

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bosman »

można prosić o link albo dokładniejsze zdjęcie tej "niby obrotnicy"?
Wietrzny Bosman
klint
Posty: 543
Rejestracja: ndz lut 07 2010, 13:51
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 158

Re: [R] Parowóz Okz32 1:25 /ANSWER

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: klint »

@Bosman trudno mi teraz o link bo nie pamiętam, ale może to pomoże.
Obrazek Obrazek

Musisz tylko zrobić dłuższy gwint na szprysze i to powinno Ci wystarczyć by zrobić niby obrotnicę :D Myślę że choć troszkę pomogłem.
klint
Posty: 543
Rejestracja: ndz lut 07 2010, 13:51
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 158

Re: [R] Parowóz Okz32 1:25 /ANSWER

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: klint »

Witam.
Zabrałem się w końcu za malowanie ostoji, Powiem że bardzo pomogła mi w tym obrotnica :D spokojnie mogłem operować aero. Ale do rzeczy ja używałem farb PACTRA A29 i A7 jednak do A7 dolałem parę kropel czarnej matowej Pactry no i efekt finalny widać na fotkach. Ostoja którą wam pokazuje jest to element roboczy który wymaga jeszcze wstępnej walorki. Ale tej czynności muszę poświęcić troszkę więcej czasu. Patrząc na fotki Okzetka którą ja mam na fotkach to była bardzo delikatnie upaprana, ale to na pewno efekt tego że jest eksponatem. Więc pomyślę co i jak z brudzeniem, dobra jadę z fotkami :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

To by było na tyle.
Pozdrawiam Piotr.
Awatar użytkownika
Viking_BB
Posty: 458
Rejestracja: pt maja 08 2015, 7:58
Lokalizacja: Rychvald, Czechy
x 28

Re: [R] Parowóz Okz32 1:25 /ANSWER

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Viking_BB »

Ja to mam chyba jakiś kompleks albo paranoję związaną z kolorem czerwonym na ostoi. A29 w moim odczuciu jest jakaś taka za różowa. Ostatnio bawiłem się Vallejo 71.085 "Ferrari red" i chyba jest najbliższa mojemu gustu. Podobnie z tamiyą X7+XF7 (matowa na złamanie błyszczenia)… nadal jednak szukam. Cały czas też myślę o modulowaniu koloru, jednak to dopiero po wakacyjnej wizycie w Chabówce i obserwacji ostoi różnych lokomotyw, i odnalezieniu jakiegoś wzorca schematu płowienia/zacieków/kurzu/tłuszczu.
Pozdrowienia z Czech
----------------------
Dumny właściciel portalu: Kartonowa Kolej
Dumny członek grupy: Bielska Strefa Modelarska
ODPOWIEDZ