Coś z innej beczki: czołg średni T-12 z wydawnictwa ORLIK

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
GRAC
Posty: 32
Rejestracja: pn lis 28 2011, 22:26
Lokalizacja: Opatów

Coś z innej beczki: czołg średni T-12 z wydawnictwa ORLIK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GRAC »

Witam wszystkich ciepło i serdecznie :)
Sezon letni już dawno dobiegł końca więc pozostaje trochę wolnego czasu, który można spożytkować w szelaki sposób. Jak już wspomniałem w temacie zabrałem się za coś zupełnie innego, owszem też jeździ, ale dodatkowo szczela... miało szczelać bo skończyło się na prototypie w ilości jednej sztuki. Mowa o czołgu manewrowym T-12. Rozpisywać się nad historią tego modelu zbytnio nie warto bo czołg już podczas prób miał wiele wad technicznych i szybko zaniechano nad nim pracy. Po gruntownym przeprojektowaniu konstrukcji powstał prototyp czołgu o oznaczeniach T-24 który do pierwszych prób, uzbrojenie oraz wieżę zamontowane miał od swojego poprzednika.
Koniec opowiadania "bajek" pora pokazać postępy prac nad moim prototypem...

Okładka plus zakupione dodatki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Oraz prace nad ogniwami gąsienic.
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz gru 20 2015, 15:06 przez GRAC, łącznie zmieniany 2 razy.
"Jeżeli za­bałaga­nione biur­ko jest oz­naką za­bałaga­nione­go umysłu, oz­naką cze­go jest pus­te biurko?"

Albert Einstein
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Coś z innej beczki: czołg średni T-12 z wydawnictwa ORLIK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Witaj,

... i właśnie po sklejonym kiedyś modelu T-24 przez chwilę miałem ochotę skleić T-12 - tym bardziej że wycinanka wpadła w moje ręce troszkę przypadkowo. Jakoś chęci mnie przeszły i model jeszcze nie powstał, ale tym bardziej z ciekawością będę śledził Twoje zmagania.

Pozdrawiam
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
GRAC
Posty: 32
Rejestracja: pn lis 28 2011, 22:26
Lokalizacja: Opatów

Re: Coś z innej beczki: czołg średni T-12 z wydawnictwa ORLIK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GRAC »

Proponuję zasiąść do modelu "wk82", po pierwsze jest w miarę prosty, więc jako przerywnik w długodystansowych modelach akurat. A po drugie zmierzyć się z doświadczonym modelarzem to doskonała lekcja :D
Odnalazłem sobie Twoją relacje z budowy T-24 i studiuje. Na początek pytanie bo już od dawna miałem zaplanowane wykonanie nitów na poszyciu, zakupiłem dwa rozmiary nitów poniżej zdjęcie: po prawej 1,5 mm a po lewej 1 mm.

Obrazek
Obrazek

Moje pytanie jest następujące który rozmiar najbardziej by odpowiadał? Moim zdaniem 1 mm a najlepiej 1,2 mm bo rozmiar na wycinance na to wskazuje. Co do postępów budowy... zdjęcia pokażą.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeśli chodzi o dotychczasową opinie muszę poskarżyć się na obrazki montażowe. Są dość ubogie i trzeba dużo wertować aby dany element dobrze wykonać i przykleić. Z opisem budowy podobnie.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony ndz gru 20 2015, 15:10 przez GRAC, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeżeli za­bałaga­nione biur­ko jest oz­naką za­bałaga­nione­go umysłu, oz­naką cze­go jest pus­te biurko?"

Albert Einstein
GRAC
Posty: 32
Rejestracja: pn lis 28 2011, 22:26
Lokalizacja: Opatów

Re: Coś z innej beczki: czołg średni T-12 z wydawnictwa ORLIK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GRAC »

Witam.

Mała aktualizacja. Ogon z nitami pomalowany podkładem.
Obrazek
"Jeżeli za­bałaga­nione biur­ko jest oz­naką za­bałaga­nione­go umysłu, oz­naką cze­go jest pus­te biurko?"

Albert Einstein
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Coś z innej beczki: czołg średni T-12 z wydawnictwa ORLIK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

GRAC pisze: Moje pytanie jest następujące który rozmiar najbardziej by odpowiadał? Moim zdaniem 1 mm a najlepiej 1,2 mm bo rozmiar na wycinance na to wskazuje.
Witaj,

z tego co widać na nielicznych zdjęciach - gdy zmierzyłem w programie graficznym, wychodzi 1,2 mm. Nity były dosyć masywne.
GRAC pisze: Co do postępów budowy... zdjęcia pokażą.
Nie wiem jak u innych, ale u mnie nie wyświetlają się żadne zdjęcia... tylko napis "zdjęcie niedostępne".

Pozdrawiam
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
Karol1985
Posty: 228
Rejestracja: śr wrz 30 2015, 23:55
Lokalizacja: Wałbrzych
x 20

Re: Coś z innej beczki: czołg średni T-12 z wydawnictwa ORLIK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol1985 »

Cześć.

Brak zdjęć :/
Pozdrawiam,
Karol :D
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2096
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 133

Re: Coś z innej beczki: czołg średni T-12 z wydawnictwa ORLIK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Już są... :)
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
GRAC
Posty: 32
Rejestracja: pn lis 28 2011, 22:26
Lokalizacja: Opatów

Re: Coś z innej beczki: czołg średni T-12 z wydawnictwa ORLIK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GRAC »

Uporałem się już z problemem.
Co do nitów, zdecydowałem się na 1 mm wydają mi się najbardziej odpowiednie. Owszem mógł bym postarać się o oryginalny rozmiar jak w wycinance, ale ma to być szybki przerywnik w długodystansowych modelach.
"Jeżeli za­bałaga­nione biur­ko jest oz­naką za­bałaga­nione­go umysłu, oz­naką cze­go jest pus­te biurko?"

Albert Einstein
ODPOWIEDZ