[G] Px 29, wydawnictwo MODELIK 1:25

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tommy-79
Posty: 87
Rejestracja: pn sie 16 2010, 8:17
Lokalizacja: Żary
x 4

[G] Px 29, wydawnictwo MODELIK 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tommy-79 »

W 2013 roku na wystawie we Wrocławiu miałem po raz pierwszy okazję oglądać modele lokomotyw na żywo. Zachwycony modelem z pierwszej fotki, postanowiłem skleić sobie też jakiś czajnik. Wybór padł na Px 29 z Modelika. Sam model skleja się dobrze, kilka elementów trzeba przykleić na „oko”, tylko na podstawie rysunku ogólnego.
Zakupiony zestaw laserów okazał się dość lipny: elementy, które w wycinance wymagają podklejenia kartonem 0,2, lub 0,5mm w zestawie były zrobione z kartonu 1mm. Koła to lipa jeszcze większa, dość powiedzieć, że kupiłem zestaw z Draft Model. Swoją drogą zestaw z Draft Model jest dość kanciasty i trzeba było trochę szlifować.
A teraz zapraszam do galerii.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Mam już w planach jeszcze jedną ciuchcię, tym razem normalnotorową, ale skleję ją dopiero po kilku innych modelach.
w trakcie: SM 03
gotowe: CWS T-1; ISU-122; Jagdpanzer IV Ausf.F; Leopard A4; Mercedes Benz L 3000; Mk.VIII-CROMWELL IV, PzKpfw II Ausf.C; PzKpfw III Ausf.M; PzKpfw V Panthera Ausf.G; PzKpfw VI Tiger I; SdKfz 7-2; SdKfz 234-2 PUMA; SG-122; Sturmgeschutz IV (SdKfz 163); Mazur D-350; T-28
KRAZ 255B; T-70; 4TP; Px 29; T-34
Awatar użytkownika
draccus
Posty: 548
Rejestracja: śr mar 18 2009, 21:07
Lokalizacja: Łódź
x 31

Re: [G] Px 29, wydawnictwo MODELIK 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: draccus »

Ta z fotki Ol-ka to jak się nie mylę RobertaB. Co do Px to model świetnie się prezentuje tylko ten zielony jakiś taki warszawsko muzealny trochę jakby za jasny ale to może wina światła. Czekamy na następne ciufy w twoim wykonaniu.
Pozdrawiam :D
Na warsztacie
Ty51-1 BR52 Zags
Galeria
Schienenwolf|Liebherr 954 Litronic|Ghs|SSyms|Rnh
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: [G] Px 29, wydawnictwo MODELIK 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Bardzo ładnie wykonany model tylko trochę zbyt matowy. Wydaje mi się, że lekki satynowy byłby odpowiedniejszy.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

Re: [G] Px 29, wydawnictwo MODELIK 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Bardzo ładne wykonanie, model świetnie się prezentuje – gratulacje!
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
ODPOWIEDZ