[R] Polski samochód Fiat 125p - Milicja - 1:25 Answer vs. Świat z kartonu

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

Re: [R] Polski samochód Fiat 125p - Milicja - 1:25 Answer vs. Świat z kartonu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Różnica w szkieletach spora, zobaczymy jakie spasowanie będzie. Jeśli dobrze widziałem to w instrukcji tego z ŚZK kogut jest opcjonalny? Czyli można zrobić cywila?
Obrazek
Awatar użytkownika
Karol1985
Posty: 229
Rejestracja: śr wrz 30 2015, 23:55
Lokalizacja: Wałbrzych
x 20

Re: [R] Polski samochód Fiat 125p - Milicja - 1:25 Answer vs. Świat z kartonu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol1985 »

Camilllo - ba cywila :) Nawet czyste blachy dali :cool: duży plus za to.

Na pewno popełnię go również w wersji cywilnej :)
Pozdrawiam,
Karol :D
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

Re: [R] Polski samochód Fiat 125p - Milicja - 1:25 Answer vs. Świat z kartonu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

W takim razie tym bardziej jestem ciekaw jak się będzie go sklejać, bo skoro można zrobić cywila to daje duże możliwości. Dobry lakierek można na niego wtedy położyć :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Karol1985
Posty: 229
Rejestracja: śr wrz 30 2015, 23:55
Lokalizacja: Wałbrzych
x 20

Re: [R] Polski samochód Fiat 125p - Milicja - 1:25 Answer vs. Świat z kartonu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol1985 »

Kolejna odsłona budowy Fiacików.

Wyposażenie wnętrza na swoim miejscu. O ile części ŚzK są dobrze spasowane, nie trzeba specjalnie kombinować, o tyle wydruk siedzeń z połyskiem stanowi nie lada wyzwanie. Zagięcia szybko się łamią i wychodzą brzydkie białe linie od strony nadruku. Praktycznie każda krawędź do retuszu. Jak wyszło oceńcie sami. Dodatkowo tu akurat pokusiłem się o delikatne przetłoczenie na fotelach i kanapie. Mi efekt bardzo się podoba. Niestety dla kogoś kto pierwszy raz będzie brał się za sklejanie i wybierze to opracowanie może okazać się troszkę za trudne i zniechęcić do dalszej budowy ( to jednak moja własna opinia w tym temacie, mogę się mylić ).

Niestety, nie kupuję montażu koła kierownicy. Według wycinanki i instrukcji wychodzi na to, że kierownice przylepiamy do deski prostopadle. Wyglądało by to jak kierownica w jakimś autobusie czy samochodzie ciężarowym ( tak mi się kojarzy ). Poza tym drążek kierownicy mógłby być dłuższy (do ścianki ), a w desce wystarczyło by zrobić wyżłobienie/wgłębienie na ten drążek.

Opinię na temat jakości oraz wyposażenia obu wnętrz pozostawiam do oceny po obejrzeniu zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Życzę Wszystkim miłej niedzieli Mikołajkowej :)
Do następnego spotkania.
Pozdrawiam,
Karol :D
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 512
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

Re: [R] Polski samochód Fiat 125p - Milicja - 1:25 Answer vs. Świat z kartonu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Witam. Mam jedno pytanie. Patrzę sobie na zdjęcia obu modeli i mocno wydaje mi się, że oba samochody mają zupełnie różne kształty desek rozdzielczych? Czy w takim razie to modele samochodów z różnych etapów produkcji? Skąd te różnice?
Ale te przetłaczane fotele fajnie wyglądają.
Pozdrawiam.
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
staszek-h
Posty: 28
Rejestracja: ndz lis 08 2009, 23:04

Re: [R] Polski samochód Fiat 125p - Milicja - 1:25 Answer vs. Świat z kartonu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: staszek-h »

Jeśli nie wiesz skąd te różnice to ci odpowiem. Ten biały pochodzi z pierwszego okresu produkcji na licencji włoskiego fiata pewnie był jeszcze z silnikiem 1300 natomiast ten niebieski z answeru to jest już pewnie po kilku modyfikacjach przez polskich inżynierów FSO i jako tako pewnie się już nie nazywał Polski Fiat 125p tylko FSO Polski fiat125p 1500 ME taka mala roznica
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

Re: [R] Polski samochód Fiat 125p - Milicja - 1:25 Answer vs. Świat z kartonu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Ten kredens z ŚZK to faktycznie stara wersja bazująca na włoskim pierwowzorze, pewnie gdzieś z ok 1973 roku jeszcze z "kłami" na zderzaku, a Answerowy to MR'75, już po modyfikacjach FSO z czarnymi ramkami z przodu, szerokimi kierunkami, poziomymi lampami z tyłu, nowym wnętrzem itd.
Obrazek
Hator
Posty: 98
Rejestracja: sob maja 01 2010, 18:36
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: [R] Polski samochód Fiat 125p - Milicja - 1:25 Answer vs. Świat z kartonu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hator »

@ Staszku-h, Włosi zabronili używać nazwy Polski Fiat dlatego, że polscy konstruktorzy wprowadzili "przymusowe": zmiany, dzięki którym bardzo mocno spadła finalna jakość samochodu. Wynikało to z oszczędność na materiale, bo był kryzys. Fabryka na Żeraniu musiała z czasem zmienić nazwę samochodu na FSO 1500. Zabroniono też umieszczania nazwy Polski Fiat na masce.

@Karol, dajesz sobie dobrze radę z niebieską wersją. Jak go skleisz to będziesz mistrzem profilowania kartonu "niesklejalnych" modeli. ;-)
Jak się uprzesz, to skleisz każdy, nawet źle opracowany model :)))
Kartonowy Tur Bielska Majówka Modelarska 2022
staszek-h
Posty: 28
Rejestracja: ndz lis 08 2009, 23:04

Re: [R] Polski samochód Fiat 125p - Milicja - 1:25 Answer vs. Świat z kartonu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: staszek-h »

Przepraszam i dziękuje HATOR że mnie poprawiłeś w nazewnictwie ale koledze chodziło o te różnice w kształcie oraz tablicy rozdzielczej w tych dwóch różnych od siebie modelach
Hator
Posty: 98
Rejestracja: sob maja 01 2010, 18:36
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: [R] Polski samochód Fiat 125p - Milicja - 1:25 Answer vs. Świat z kartonu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hator »

Nie masz mnie za co przepraszać. :-) Napisałem bardzo ogólnie. Włosi nie przedłużyli licencji po naszych zmianach. Jak poszukasz na YT programu o autach PRL, p. Mikiciuka, to będzie o tym wspomniane. Czy niebieski jest w wersji ME czy MR'75 to już nie ogarniam. Wg Wiki MR to oznaczenia, kiedy fabryka miała licencję Fiata. Oznaczenia od 1983 roku są inne, niezależne od roku, tylko wyposażenia. Za dużo zmieniało się detali. Karoseria praktycznie ta sama.
Z tematem różnych desek zgodzę się. Inne okresy powstawania.
Jak się uprzesz, to skleisz każdy, nawet źle opracowany model :)))
Kartonowy Tur Bielska Majówka Modelarska 2022
ODPOWIEDZ