[R] Polski samochód Fiat 125p - Milicja - 1:25 Answer vs. Świat z kartonu

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Karol1985
Posty: 229
Rejestracja: śr wrz 30 2015, 23:55
Lokalizacja: Wałbrzych
x 20

[R] Polski samochód Fiat 125p - Milicja - 1:25 Answer vs. Świat z kartonu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol1985 »

Witam,

Bosto na półce łapie kurz, więc trzeba ruszyć z nowym projektem.

Na matę trafił milicyjny bandyta :)
Model w opracowaniu p.Maciejczaka, według opisu wydaje się być nawet przyjemny w sklejaniu. Ubezpieczony doświadczeniem z Bosto, przejrzałem inne relacje z budowy Fiata i już tak kolorowo nie było :/ Oglądając samą wycinankę parę rzeczy mi się nie podoba i na pewno będę starał się w miarę moich możliwości "uplastycznić".

Na początku nie dużo:

- okładeczka:

Obrazek

- arkusze:

Obrazek

- i pierwsze cięcia:

Obrazek


Szykuje się trochę luźniejszych dni, także niebawem coś więcej.

Pozdrawiam,
Karol
Ostatnio zmieniony ndz lis 29 2015, 14:31 przez Karol1985, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Karol :D
Awatar użytkownika
Karol1985
Posty: 229
Rejestracja: śr wrz 30 2015, 23:55
Lokalizacja: Wałbrzych
x 20

Re: [R] Polski samochód Fiat 125p - Milicja - 1:25 Answer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol1985 »

Witam.

Szkielecik złożony. O ile przód jest nawet spasowany, o tyle tył w ogóle :( Wręgę nr.9 musiałem przyciąć praktycznie o 1mm z każdej strony i ma szerzej rozmieszczone wycięcia na wręgi podłużne niż wręga nr.8
Autor opracowania, na połowie wręg zostawił czarne fragmenty, wnęki na koła. szkoda tylko że na połowie co i tak zmusiło mnie po malowania całej wnęki na jednolity kolor. Wyciąłem też obniżenia w podłodze, ale nie wiem czy było to dobre posunięcie. Wiem na pewno, że całe podwozie i tak będzie do malowania.

Fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czekam jeszcze na Fiata 125p. ze Świata z Kartonu ( w białych barwach ). Jak tylko dojdzie przesyłka zabieram się też za niego żeby porównać oba opracowania.

Do następnego spotkania.
Karol
Pozdrawiam,
Karol :D
Awatar użytkownika
Karol1985
Posty: 229
Rejestracja: śr wrz 30 2015, 23:55
Lokalizacja: Wałbrzych
x 20

Re: [R] Polski samochód Fiat 125p - Milicja - 1:25 Answer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol1985 »

Witam,

Zabrałem się za podłogę..... :shock: o zgrozo. Wnęki były chyba projektowane do innego samochodu bo nic mi tu nie pasowało. Trzeba było rzeźbić. Wkleiłem też tunel środkowy, ale okazał się za krótki, także trzeba będzie co nie co dorobić. Szkoda tylko, że autor nie przewidział zapasu koloru w kształcie okładziny wewnątrz samochodu :/ Wklejenie cz.nr.: 16 ( ten trójkąt przed tunelem ) spowodował, że cały przód mi się niebezpiecznie uniósł :mil2: Cała podłoga niby miała być sklejona na zakładkę, ale to znowu wnętrze by nie pasowało. Póki co to pod górkę jak z górki, ale brniemy dalej.

I kilka fotek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

P.s
Wciąż czekam na drugi model fiata więc póki co jeszcze bez porównań.
Pozdrawiam,
Karol
Pozdrawiam,
Karol :D
Awatar użytkownika
Witek S.
Posty: 400
Rejestracja: śr kwie 22 2009, 10:05
x 21

Re: [R] Polski samochód Fiat 125p - Milicja - 1:25 Answer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witek S. »

Nie żal Ci czasu na ten badziew?
Star 20 PinkSpit STAR 21 HP-3
Szanuję swój czas i nie klikam w miniaturki zdjęć!
Awatar użytkownika
Karol1985
Posty: 229
Rejestracja: śr wrz 30 2015, 23:55
Lokalizacja: Wałbrzych
x 20

Re: [R] Polski samochód Fiat 125p - Milicja - 1:25 Answer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol1985 »

Witam w kolejnej odsłonie.

Witek S. - Jak już go rozgrzebałem to wypada skleić go do końca. Mam sentyment do Fiaciora i zawsze chciałem mieć swój egzemplarz. Nie myślałem jednak że spotka mnie tyle przeciwności w jego budowie.

Syrenka przy Fiacie to model "cud" praktycznie bez problemów. Niestety fiat rzuca kłody pod nogi i to czasem wielkości amerykańskich sekwoi. Mam nadzieję że dobrnę do końca.

Ale do rzeczy. Udało mi się zmontować tylną kanapę, jeden fotel ( pasażera ) oraz coś tam podłubałem przy desce. Fotele w tym modelu to w ogóle ciekawa zagadka. Mają wyprofilowanie na tunel środkowy, ale mają też ściankę boczną siedziska od strony tunelu. Opis jedno, instrukcja drugie, rzeczywistość trzecie. Poza tym bardzo nie podobał mi się przewidziany przez autora sposób montażu foteli do podłogi ( na tzw. deskę ) z którego zrezygnowałem. Myślałem, że coś uda mi się dorobić wzorując się na zdjęciach z internetu, ale porzuciłem ten pomysł. Odnośnie reszty, nie było tak źle chociaż jak do tunelu , który jest półokrągły projektuje się płaską podstawę drążka skrzyni biegów???

Fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Walczę dalej.....

Do następnego spotkania.
Pozdrawiam,
Karol :D
Awatar użytkownika
Karol1985
Posty: 229
Rejestracja: śr wrz 30 2015, 23:55
Lokalizacja: Wałbrzych
x 20

Re: [R] Polski samochód Fiat 125p - Milicja - 1:25 Answer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol1985 »

Witajcie.

Można powiedzieć wnętrze ukończone. Dało się we znaki, ale z efektu końcowego jestem zadowolony. W stosunku do oryginalnych milicji brakuje mi tu jeszcze głośnika pod radiem ( taki duży biały ) no i gruszki z kablem w cb radiu ( jeszcze nad tym pomyślę ). Z kierownicą chyba trochę przekombinowałem, nie mniej jednak już tu zmieniać nic nie będę. Hamulec ręczny z wycinanki bardzo mi się nie podobał więc zrobiłem go po swojemu wzorując się na zdjęciach z internetu.

Fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A teraz obiadek i do pracy... bo nie każdy ma wolne w święta państwowe :) :/
I zaczynam pracę na karoserią..... hmmmm ciekawe jak to będzie. :)
Pozdrawiam,
Karol :D
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

Re: [R] Polski samochód Fiat 125p - Milicja - 1:25 Answer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Witaj,

sklejasz czysto i ładnie (nie wnikam w jakość opracowania gdyż z pewnością zawiera wiele uproszczeń, ale nie miałem okazji popróbować sklejenia tego modelu) i również bardzo jestem ciekawy bryły karoserii. Ciekaw jestem również czy masz zamiar skleić ją w sposób przewidziany w opracowaniu czy postarać się zbliżyć do oryginału i pokazać jak dobrze lub jak źle model jest opracowany??? Modelem syrenki skusiłeś mnie do wypróbowania sklejenia jej, ciekaw jestem fiata bo nie ukrywając, nim miałem przyjemność sobie pojeździć, syrenką nie :)
Gdybyś jeszcze znalazł chęci proponuję Ci ponownie wykonać koło kierownicy. Okręg nie wyszedł dobrze, a da się go wykonać tak, żeby nie było widać łączenia. Kierownica w oryginale była dosyć cienka, możesz ją więc wykonać z drutu miedzianego i od spodu pilnikiem wykonać nierówności ułatwiające jej trzymanie.

Ale to Twoja wizja sklejenia modelu, więc wszystko powyższe to tylko sugestie :)

Pozdrawiam i powodzenia :)
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
Karol1985
Posty: 229
Rejestracja: śr wrz 30 2015, 23:55
Lokalizacja: Wałbrzych
x 20

Re: [R] Polski samochód Fiat 125p - Milicja - 1:25 Answer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol1985 »

Witam,

ostatnio bardzo mało czasu, a i tego co zostało więcej przeznaczam na dumanie nad modele niż czynne z nim działanie :mil30:

dziękuję za wszelkie uwagi i sugestie w temacie. Na prawdę się przydają :)

Póki co "wymęczyłem jedną stronę samochodu" + maskę. Oj będzie tu dużo pracy...
Patrząc na oryginał i to co oferowała wycinanka bardzo nie podobały mi się wyprofilowania nadkoli ( jak to inni pisali - wiejski tuning ). I tak postanowiłem, że wytłoczę nadkola z podstawy boku. Oczywiście robione już w "powietrzu+ na kolanie" i nie do końca jest idealnie, ale efekt jaki chciałem uzyskać jest zadowalający. Dodatkowo nie podobała mi się płaska ściana boczna i między poszycie zewnętrzne a wewnętrzne wstawiłem paski szer. 2mm dla uzyskania przestrzeni ( tym samym znalazło się miejsce na przetłoczenie wnęk na klamki ).


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zbieram moc na zabranie się za drugą stronę... Mam nadzieję, że do końca roku, zamknę karoserię.
Pozdrawiam,
Karol :D
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 510
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

Re: [R] Polski samochód Fiat 125p - Milicja - 1:25 Answer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Witam.
Bajka to na pewno nie moja, ale zaciekawił mnie ten model. Przypomniały mi się bardzo bardzo dawne czasy, więc trzymam kciuki i będę zaglądał jeśli nie masz nic przeciw.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Awatar użytkownika
Karol1985
Posty: 229
Rejestracja: śr wrz 30 2015, 23:55
Lokalizacja: Wałbrzych
x 20

Re: [R] Polski samochód Fiat 125p - Milicja - 1:25 Answer vs. Świat z kartonu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol1985 »

Szanowni.

Z małym poślizgiem, ale w końcu otrzymałem wycinankę z ŚzK. Opracowanie całkiem inne od Answerowego.

Także póki co Answerowy Fiacior bedzie czekał, aż jego konkurent dojdzie do podobnego poziomu ( budowa karoserii ).

Na szybko okładeczka i kilka fotek tego co udało mi się zrobić do dzisiaj:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i małe porównanie złożonych szkielecików:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Także chętnych zapraszam do odwiedzania budowy równoległej/porównawczej obu Fiacików :)
Pozdrawiam,
Karol :D
ODPOWIEDZ