[R] DUKW 1:25 DrafModel

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
messer
Posty: 713
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 18

[R] DUKW 1:25 DrafModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

Witam w kolejnej relacji. Tym razem padło na niedawno wydany model wydawnictwa DrafModel, mianowicie amerykańska amfibię z IIWŚ - DUKW. Skala standardowa dla tego typu modeli, czyli 1:25. W tej skali model ma całkiem słuszne rozmiary. Budowę rozpocząłem od szkieletu - jest co wycinać. Na tą chwilę nie było problemów z pasowaniem elementów do siebie. Nie wszystkie elementy widoczne na zdjęciach są zamocowane na stałe. Systematycznie szkielet będzie uzupełniany o kolejne części.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

Re: [R] DUKW 1:25 DrafModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

W Twoim wykonaniu będzie na co popatrzeć więc na pewno będę często zaglądać do tej relacji, poza tym u mnie ten model czeka w kolejce, prawie na szczycie stosu :) więc tym bardziej jestem ciekaw jak z jego sklejalnością itd.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 512
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

Re: [R] DUKW 1:25 DrafModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Oj to będzie się działo, a model całkiem świeży i też wzbudził moje zainteresowanie, więc jeśli nie masz nic przeciwko temu będę się przyglądał przez ramię. W każdy razie, jestem zainteresowany. :)
Pozdrawiam i trzymam kciuki.
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Awatar użytkownika
messer
Posty: 713
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 18

Re: [R] DUKW 1:25 DrafModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

Szkielet prawie gotowy:

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

Re: [R] DUKW 1:25 DrafModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Ciekawy kształt ma ten szkielet - zwłaszcza podwozie. A wycinania rzeczywiście było sporo :)
Ciekawy temat na model.

Podglądam dalej i pozdrawiam
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
messer
Posty: 713
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 18

Re: [R] DUKW 1:25 DrafModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

Długo nic nie pokazywałem, relacja Camilllo w jakimś stopniu mnie zmobilizowała ( ale nie do końca, bo modelu nie ruszałem prawie od dwóch miesięcy). Jako, że jestem na podobnym etapie, jak Camillo, to chciałem się z Wami podzielić moimi uwagami.
Przede wszystkim mam wrażenie, że model nie był testowany przed wydaniem. Część 44a, o której już wspomniał Camilllo, jest tak słabo widoczna w instrukcji, że nie wiadomo, jak ją wkleić - zostaje miejsce wymagające retuszu.
Druga sprawa, to część 48 i znajdujące się w niej otwory. Są zdecydowanie za małe; na części widać jakieś linie, które sugerowałyby miejsce prawidłowej wielkości otworu, ale niestety otwór powinien być jeszcze większy - poniżej prezentuję wygląd części 48:

Obrazek

Na koniec prezentuję zdjęcia w jakim stanie obecnie znajduje się model. Części 48 i 50 nie są jeszcze przyklejone. Chwilowo straciłem zapał do DUKW-a, ale model na pewno za jakiś czas dokończę.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Błyszczące plamy to oczywiście klej cyjanoakrylowy.
Awatar użytkownika
messer
Posty: 713
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 18

Re: [R] DUKW 1:25 DrafModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

Drobna aktualizacja - cały kadłub oklejony; niestety widać różnice w odcieniach boków kadłuba. Teraz przede mną zabawa z przyklejaniem wszystkich podłużnic wzmacniających kadłub.

Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ