[G] FW-190 A4 – KA nr 3/13 i Spitfire Mk Vb &#

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

[G] FW-190 A4 – KA nr 3/13 i Spitfire Mk Vb &#

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Witajcie.
Kolejna para. Tym razem FW-190 A4 oraz Spitfire Mk Vb czyli dalsza część Polaków z walkach nad Europą podczas II WŚ.
Obydwa od Hala. Coś mi się nie udaje dogadać z balansem bieli, może następnym razem będzie lepiej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Podziękowania dla Rovina i Vincenta za „zamianę” wycinanki z otwartym dziobem koguta i za wypraski pilotów oraz dla Walusia za zdjęcia tła z lotu ptaka.
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2050
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Ta Foka jest po prostu przepiekna.
Jestem zachwycony. Brak mi slow...
Genialny wykon.

Zdjecia ktore pokazujesz rzeczywiscie sa zbyt niebieskie, ale jakosciowo poza tym, bardzo dobre.
W czym lezy problem z balansem bieli w Twoim aparacie? Jaki to aparat?Nie probowales innych trybow? Ustawienie balansu bieli to jedna z prostszych czynnosci przy robieniu zdjec.
Napisz co jest nie tak, to moze ktos cos podpowie.

Pozdr!
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
pees
Posty: 174
Rejestracja: śr lip 14 2010, 21:55
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pees »

Przeglądam zdjęcia Foki i pieje z zachwytu, jest tak idealna że aż nie rzeczywista.

Moje modele przy tym wyglądają jak wydzieranki z papieru kolorowego na zajęciach w przedszkolu.

Jestem pod wrażeniem - wspaniała robota !
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2723
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 688

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Przepiękne Art. Świetnie zrobiłeś wszelkie obłe elementy. Można gapić się godzinami, albo… zamiast tego też spróbować tak zrobić :haha: .

Co do zdjęć, mi też prosto z aparatu w pewnych warunkach oświetleniowych wychodzą niebieskie. Wtedy z pomocą przychodzi program do obróbki zdjęć. Używam darmowego XnView – obsługa intuicyjna, j. polski. Pozwoliłem sobie przerobić Twoje zdjęcie w celach demonstracyjnych:

Obrazek

Jakieś 3 sekundy roboty. Wcisnąłem przycisk „automatyczne poziomy” oraz „automatyczny kontrast”

Efekt:

Obrazek

Zapewne każdy program do obróbki pozwala biały zrobić białym ;-)

Pzdr Grzegorz
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 854
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

No jak Art coś sklei to... genialna sztuka Ci wyszła. Model jak z jednego kawałka papieru zrobiony, a linie łączenia tylko dla niepoznaki nadrukowane. W zasadzie ta niebieskawa poświata i miękkie światło bardziej podkreślają ciekawy kamuflaż foki i jakość wykonania niż szkodzą odbiorowi. Kurde... co tu więcej pisać, świetnie wykonany model!
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Bardzo dziękuję za pozytywne opinie.
Zdjęcia wykonuję Nikonem D-60, i jak w świetle żarowym jest ok, tak w dziennym już lipa (nie z winy aparatu oczywiście).
Ustawiłem automatyczny balans bieli, sprawdziłem, i kursor w siatce był centralnie, może tutaj trzeba by poćwiczyć.
Nieco za szybko zdjęciowałem przed dłuższym wyjazdem. Jak przybędę, poćwiczę z balansem.

Używam tego programu Xn-Vew i tam właśnie sporo przyciąłem niebieskiego, może za mało.

Do zobaczenia w następnym duecie :)
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2050
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Ja uzywam Nikona D40, wiec teoretycznie slabszy, starszy model.
Ale nie uzywam automatycznego balansu bieli. Robie zdjecia w trybie A, czyli priorytet przyslony, taki nie calkowity manual, ale chyba najlepszy tryb do fotografowania modeli.
W trybie tym mozna recznie ustawic balans bieli mierzac barwe swiatla aparatem, poprzez zrobienie zdjecia bialej kartki w danym oswietleniu.
Potem, jak juz aparat zapamieta dane swiatla, mozesz sobie zmienic tlo na niebieskie, jezeli takie lubisz, i zdjecia powinny byc o wiele lepsze.
Sprobuj, polecam.
Jezeli cos nie jasno napisalem to pytaj smialo, chetnie pomoge.

Pozdr!
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
MMC1964
Posty: 191
Rejestracja: sob maja 31 2008, 23:06
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MMC1964 »

Witam,
zwykle gdy porównać model plastikowy z kartonowym to plastikowe jakoś tak wyglądają korzystniej.
A tu...?
Art, zastanów się, może wykonałbyś pilotów z kartonu....:twisted:

pozdrawiam
Mirek
Myślę, że w realu mamy wystarczającą ilość rywalizacji i pogoni za wszystkim. Spędźmy tutaj czas miło na pogawędkach o tym co robimy.
Obrazek Obrazek Obrazek
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

Ekstra sie prezentuje! Masz fach w reku! Szkoda ze tylko z tymi fotkami, masz problemy. Moze warto gdzies w necie poszukac manual do Twojego aparatu. Na pewno posiada opcje manualnego ustawienia WB (White Balance) wtedy kladziesz biala kartke w srodowisku w ktorym bedziesz fotografowal, cykasz jej fotke, definiujac tym samym kolor bialy, i zdjecia wychodza idealne. Poszukaj info o tym....

PS
W trakcie pisania posta szybko wklepalem w google i juz:
http://www.dailyphotographytips.net/cam ... h2gbD.dpbs
w razie jak nie kumasz po ang skopiuj tekst tutaj, to troche rozjasni sprawe:
https://translate.google.pl/#en/pl/
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 123

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Bez zabawy z detalami, ale za to piękna i dopieszczona sylwetka, idealne łączenia części.

Ciekawa konwencja prezentacji i jak zwykle świetny efekt końcowy.

Gratuluję.
ODPOWIEDZ