[R] Morane Saulnier MS 406C1 - Haliński 1/33

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
pees
Posty: 174
Rejestracja: śr lip 14 2010, 21:55
Lokalizacja: Częstochowa

[R] Morane Saulnier MS 406C1 - Haliński 1/33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pees »

Witam
Zaczynam budowę nowego modelu, Me-262 jest na razie w odstawce, zepsułem sloty i patrzeć na niego nie mogę, może kiedyś wrócę do niego.
Morane mnie zainteresował swoją brzydotą, że nie mogłem się oprzeć myśli zbudowania go.
Model będzie prosto z wycinanki, wolant tylko poprawiłem - w wycinance jest to zwykły kawałek drutu, co mi wybitnie nie pasowało.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2050
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

No, ciekawy temat, nie powiem. Bedziemy sledzic uwaznie.
...Ale... jak to, zepsules sloty? Co tam sie stalo? Krzywo wyszly, porwales cos, czy jak?
Moze wartoby kupic nowa wycinanke, zrobic nowe sloty i dokonczyc model? Nie szkoda ci wlozonej pracy?
A ta rekojesc tego drazka, to nie za bardzo rachityczna w stosunku do reszty rury? Albo rura za gruba moze? Jakos dziwnie to wyglada...
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
pees
Posty: 174
Rejestracja: śr lip 14 2010, 21:55
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pees »

Sloty zrobiłem krzywo, dokończe go mimo wszystko, może kiedyś kupię nową wycinankę i wymienię te które najgorzej wyszły.
Co do drążka, na żywo wygląda całkiem dobrze, jak będzie pomalowany to go pokaże.
Rafael
Posty: 149
Rejestracja: pt mar 07 2003, 23:30
Lokalizacja: Lodz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafael »

Hej,
Moze bedzie przydatne
http://www.konradus.com/forum/read.php? ... r=0&page=1
a przynajmniej tak Mariusz sadzi ;)
Pozdrowienia

Rafael

Samoloty IIWW, a czasem inne "ciekawoski" :)
pees
Posty: 174
Rejestracja: śr lip 14 2010, 21:55
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [R] Morane Saulnier MS 406C1 - Haliński 1/33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pees »

Witam serdecznie
Po długiej przewie przedstawiam efekt końcowy, model niby nie pozorny a dał mi w kość solidnie. Niestety na robienie wymuskanych zdjęć nie mam czasu , ani odpowiedniej wiedzy.
Lepszych zdjęć nie będzie. Model wyszedł słabo, jestem w pełni świadom błędów i niedoróbek.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw sie 18 2016, 18:20 przez pees, łącznie zmieniany 1 raz.
salmon
Posty: 90
Rejestracja: sob lis 12 2005, 21:21
Lokalizacja: Poznań
x 2

Re: [R] Morane Saulnier MS 406C1 - Haliński 1/33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: salmon »

W niektórych miejscach strasznie rzucają się w oczy połączenia elementów. Mam wrażenie że robisz retusz przed sklejeniem np. na segmentach kadłuba na dodatek za ciemną farbą. W takich miejscach zrezygnuj z retuszu - wystarczy dokładne dopasowanie ( co przy Twoich umiejętnościach nie jest problemem) i takie miejsca staną się mniej widoczne.
Galeria: Bf-109E-4 AH
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2050
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

Re: [R] Morane Saulnier MS 406C1 - Haliński 1/33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Tak, zdecydowanie za ciemny retusz, szczególnie na brązie.
Dodatkowo kołpak śmigła zdecydowanie odstaje jakością od reszty modelu. Szkoda.
Wiem, że pisałeś, że lepszych zdjęć nie umiesz zrobić, ale nie byłyby one takie złe, gdyby nie to że na niektórych z nich, obiekt jest częściowo zacieniony. Gdybyś tylko postarał się o dobre doświetlenie modelu do zdjęcia, byłoby całkiem dobrze. Wystarczą dwie lampki postawione po obu stronach aparatu. To nie jest taka straszna filozofia jeżeli stosowałbyś się do kilku prostych zasad. No ale skoro się nie da to nie...
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
pees
Posty: 174
Rejestracja: śr lip 14 2010, 21:55
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [R] Morane Saulnier MS 406C1 - Haliński 1/33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pees »

Retusz w rzeczywistości nie jest tak widoczny jak na zdjęciach, ale przy kolejnym modelu użyję jaśniejszych odcieni.
Laszlik - To nie jest tak że się nie da, czasami zwyczajnie nie mam technicznych możliwości, paradoksalnie mam w mieszkaniu najwięcej światła słonecznego w zimie i wtedy mogę robić zdjęcia w dobrym świetle.
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2050
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

Re: [R] Morane Saulnier MS 406C1 - Haliński 1/33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Piotrek, paradoksalnie światło słoneczne to mit rozpowszechniony przez modelarzy mających znikome pojęcie o fotografowaniu. Ja osobiście uważam że to najgorsza z możliwych opcji oświetlania obiektu do zdjęcia. Może nie od zawsze, ale od dłuższego już czasu używam światła sztucznego do zdjęć. Zasłaniam nawet okno przed światłem słonecznym, co by balansu bieli nie psuło.
No ale musiałbyś sam popróbować, żeby się przekonać. Ja Cię zmuszać nie będę. Mogę natomiast pomóc kiedyś, kiedy będziesz chciał popróbować. Tak na przyszłość.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
ODPOWIEDZ