[R] SdKfz 233 z GPM-u - relacja połówkowa

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 510
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

[R] SdKfz 233 z GPM-u - relacja połówkowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Witam Kolegów.
Od dłuższego czasu grzebię sobie w zaciszu gabinetu model jak w tytule. Na pewno demon szybkości to ze mnie nie jest. :lol: Ale jednak coś tam powoli się posuwa. No doszedłem do takiego momentu, że mógłbym już ewentualnie pokazać kilka fotek :oops: Jako, że umiejętności jeszcze nie do końca takie jak by się chciało to trudna decyzja, a gdy jeszcze dodatkowo przeglądam i kibicuje toczącym się tu relacjom naprawdę zastanawiam się nad tą decyzją bardzo poważnie. :oops: Ale co mi tam, kiedyś trzeba zacząć. Ja jeśli koledzy pozwolą zacznę dziś. :) Na razie jest więc tak.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Jak widać na załączonych obrazkach droga do ukończenia modelu jest jeszcze bardzo bardzo długa więc jeśli nie zostanę zmiażdżony krytyką pewnie potrwa to jeszcze trochę czasu. Co wcale nie oznacza, że krytyczne uwagi nie są mile widziane. Wręcz przeciwnie to według mnie jedyna droga rozwoju i wcale nie zamierzam się na to obrażać, a raczej wolę uczyć się od lepszych.
A wracając do modelu, jak widać jest pomalowany podkładem i powoli przymierzam się do jego malowania. Koła jeszcze nie są ukończone, a co za tym idzie pojazd stanął na kołach tylko tymczasowo i na potrzeby sesji zdjęciowej. Ja w miedzy czasie buduję powoli armatę no i całą masę wyposażenia dodatkowego, bo mam zamiar zbudować model z oznaczeniami 10 DPanc z Africa Korps. :)
To na razie tyle i jak widać to co w podpisie wreszcie okazało się prawdą. :roll:
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Awatar użytkownika
mateusz.machal
Posty: 18
Rejestracja: pt sie 15 2014, 14:50
Lokalizacja: Białystok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz.machal »

Świetna robota. Na tym drugim obrazku wygląda jakby to był plastikowy model :D Szkoda że ja nigdy takich nie będę robił :D Kibicuję i czekam na dalsze zdjęcia

Pozdrawiam :papa:
Awatar użytkownika
tommy-79
Posty: 87
Rejestracja: pn sie 16 2010, 8:17
Lokalizacja: Żary
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tommy-79 »

Ależ się krygujesz:). Wygląda całkiem OK. Przed końcowym malowaniem przeszlifuj go drobnym papierem 500, szczególnie łączenia elementów, tam gdzie widać "włoski"
w trakcie: SM 03
gotowe: CWS T-1; ISU-122; Jagdpanzer IV Ausf.F; Leopard A4; Mercedes Benz L 3000; Mk.VIII-CROMWELL IV, PzKpfw II Ausf.C; PzKpfw III Ausf.M; PzKpfw V Panthera Ausf.G; PzKpfw VI Tiger I; SdKfz 7-2; SdKfz 234-2 PUMA; SG-122; Sturmgeschutz IV (SdKfz 163); Mazur D-350; T-28
KRAZ 255B; T-70; 4TP; Px 29; T-34
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 510
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

tommy - patrząc na Twoje dokonania mam prawo się krygować. ;-) O szlifie pamiętam i zrobię go na pewno, ale za przypomnienie dziękuję.
Mateusz - z pewnością będziesz robił i lepsze. :)

Dzięki Koledzy i pozdrawiam.
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2759
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 727

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Szlifowanie krawędzi zdecydowanie niezbędne. Szkoda, że utrudniłeś sobie robotę montując już tyle detali.
Szlif szlifem, ale ważniejsza jest odpowiedź na pytanie dlaczego większość krawędzi jest taka poszarpana? Znajdując odpowiedź oszczędzisz zbędnej sobie pracy przy kolejnych modelach ;-)
Przy cięciu na skalpelem na macie nie powinny się tak strzępić :roll:

Pzdr Grzegorz
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 510
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Grzegorz dzięki. Dałeś mi do pomyślenia i chyba znalazłem przyczynę błędu. Pracuję teraz nad armatą i mam nadzieję, że gdy jej zdjęcia się pokażą, uwagi o strzępiących się krawędziach będą już tylko wspomnieniem. Dzięki i pozdrawiam. :)
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 510
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Witam wszystkich.
Praca nad modelem powoli posuwa się do przodu (jak wcześniej mówiłem demon szybkości to ze mnie nie jest :lol: ), więc pozwolę sobie pokazać dziś nowe zdjęcia samochodu z kompletem już gotowych kół.
ObrazekObrazek

Następny krok to przymiarka do malowania. :roll:
I jak powiadają ciąg dalszy nastąpi. ;-)
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 510
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Kurcze coś pokręciłem i poście zamiast pełnego zdjęcia pojawił się jakaś miniaturka. Może to było związane z moimi nieudolnymi próbami z linkerem. :oops: Przepraszam.
W każdym razie zdjęcie podłączam raz jeszcze
Obrazek
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 510
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Witam kolegów
Model w jakimś tam stopniu już sklejony, więc powoli czas na to aby rozpocząć przymiarki i eksperymenty z malowaniem. Efekty tego przedstawiam poniżej:
najpierw podwozie jako mnie widoczne, łatwiejsze do eksperymentowania
Obrazek
Obrazek
następnie wnętrze przedziału bojowego samochodu czyli:
Obrazek
Obrazek Obrazek
W przedziale bojowym zdecydowałem się spróbować wykonać ślady eksploatacji pojazdu, czyli jakieś zabrudzenia gdzieś po kątach i zakamarkach. Jak mi wyszło widać na obrazkach. :oops:
Konstruktywne uwagi krytyczne oczywiście mile widziane i oczekiwane.
Pozdrawiam
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Bigos
Posty: 12
Rejestracja: pt wrz 17 2004, 13:58
Lokalizacja: Pabianice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bigos »

Wnętrza to raczej były białą lub kremową farbą malowane
ODPOWIEDZ