Aerograf

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
tomekwidenka
Posty: 28
Rejestracja: pn sty 30 2012, 19:31
Lokalizacja: Lubomia/Opole

Aerograf

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomekwidenka »

Mam pytanie dotyczące aerografu

Niedawno kupiłem aerograf BD - 138
Postanowiłem przetestować zakupiony sprzęt, podłączyłem źródło powietrza pod ciśnieniem, założyłem pojemniczek z odpowiednio rozrobioną farbą, i przystępuję do malowania.
Lecz po dłuższym naciskaniu spustu aerograf nie maluje,
dodam że sprawdziłem czy aby przewody nie są pozatykane, kręciłem regulacją dyszy, podłączałem aerograf pod róże ciśnienia powietrza od 1 atmosfery do 3, (w instrukcji jest zaznaczone że aerograf może pracować pod ciśnieniem od 15 do 50 PSI gdzie zaleca się ciśnienie 30 PSI)
Trzymałem spust aerografu przez 30 minut i nie namalowałem nawet jednej kropeczki.

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć co spaprałem w próbie użytkowania aerografu?

Z góry dziękuję za podpowiedzi
sławomir kromer
Posty: 739
Rejestracja: wt maja 25 2010, 18:42
Lokalizacja: Pabianice
x 229

aerograf

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sławomir kromer »

z tego co widze to jest mini pistolet z dolnym zbiornikiem.Jeśli zakrętka będzie idealnie szczelna ze słoikiem to po pewnym czasie może wystąpić to o czym piszesz.W zakrętce powinien być maleńki otworek-na fotce widać jakby w zaznaczonym mjejscu
Obrazek
.Zanim zrobisz otworek to jak Ci nie chce malować poluzuj nakrętke i zobaczysz jak będzie.Jak zacznie malować to będzie znaczyć że trzeba zrobić otworek
Sławek
Awatar użytkownika
tomekwidenka
Posty: 28
Rejestracja: pn sty 30 2012, 19:31
Lokalizacja: Lubomia/Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomekwidenka »

W denku pojemniczka jest otworek.
Aerograf od samego początku nie podaje farby do dyszy, zauważyłem że farba jest delikatnie zaciągana przez wężyk w pojemniczku ale jakoś nie dochodzi do dyszy.
Awatar użytkownika
amz20
Posty: 136
Rejestracja: pn sty 19 2009, 21:21
Lokalizacja: Włocławek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: amz20 »

Poluzuj troszkę przewód bo jak zbyt mocno przykręcony to zatyka uszczelka dolot niby powietrze leci ale ciśnienia nie ma no i jeszcze raz pokręć tym mosiężnym aby dobrać odpowiednie ustawienie dyszy w strumieniu powietrza które będzie w stanie zassać farbę.A może farbkę masz zbyt gęstą ,wypróbuj na rozpuszczalniku albo na wodzie chociaż.
Zanim pierdoło przykleisz siedem razy przymierz .
Awatar użytkownika
tomekwidenka
Posty: 28
Rejestracja: pn sty 30 2012, 19:31
Lokalizacja: Lubomia/Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomekwidenka »

Przewody przykręcałem i odkręcałem - przelot powietrza jest, jeżeli chodzi o mosiężną końcówkę to też kręciłem żeby, próbowałem przeróżnych ustawień i niestety nic.
Postanowiłem nawet nalać wody prawie do pełna do tego pojemniczka i zobaczyć czy woda będzie przelatywać przez aerograf - próba zakończona totalną porażką.
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Mam taki sam. Na 95% obstawiam, że ten mosiężny stożek jest zbytnio skręcony z iglicą dyszy. Odkręć troszkę stożek iglicy a pomiędzy wewnętrzną ścianą stożka a iglicą pojawi się szczelina przez którą powinna popłynąć farba.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
tomekwidenka
Posty: 28
Rejestracja: pn sty 30 2012, 19:31
Lokalizacja: Lubomia/Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomekwidenka »

Z tym mosiężnym stożkiem też próbowałem (odkręcałem prawie do końca i zakręcałem - trzymałem spust i kręciłem) i dalej nic ;)
Awatar użytkownika
amz20
Posty: 136
Rejestracja: pn sty 19 2009, 21:21
Lokalizacja: Włocławek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: amz20 »

Rozebrałem swój oblukałem i nic mi do głowy nie przychodzi co może być z twoim nie tak , jedyne co mi jeszcze świta to że ten igielitowy wężyk w słoiczku z farbą przyssawa tudzież przyssywa :-) się do ścianki słoiczka .
Rozbierz jeszcze dysze i zobacz czy na iglicy masz osadzony taki mały O-ring.
http://www.aerograf-fengda.pl/pl/c/Czes ... BD-138/125
część nr 8
Zanim pierdoło przykleisz siedem razy przymierz .
Awatar użytkownika
tomekwidenka
Posty: 28
Rejestracja: pn sty 30 2012, 19:31
Lokalizacja: Lubomia/Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomekwidenka »

Rozebrałem, oblukałem, stwierdziłem że ten oring o którym piszesz jest na swoim miejscu. Sprawdziłem jeszcze raz czy wężyk się nie przyssawa lub nie przyssywa, jednak leży spokojnie. ;D
Coś jeszcze wykombinuję.
mr.jaro
Posty: 560
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

Przeciez innej mozliwosci nie ma. Jesli z dyszy wydobywa sie strumien powietrza (zaleznie od ustawienia zrodla powinien on byc co najmniej wyraznie odczuwalny), a farba nie, oznacza to, ze doplyw farby na drodze od pojemnika do dyszy jest przerwany. Jestes pewien, ze dobrze ustawiles zaworek regulujacy ilosc farby, a nie dokreciles go do oporu (o tym pisal juz laszlik)?

Aerograf jest nowy, czy byl juz wczesniej uzywany i tym samym dokladnie wyczyszczony?

Koncowka wezyka w zbiorniku powinna byc calkowicie zanurzona w farbie, inaczej zamiast farby, ze zbiornika zasysane bedzie powietrze.

A w jaki sposob zasilasz aerograf powietrzem? Kompresor, czy co innego?
Ostatnio zmieniony sob sty 24 2015, 11:00 przez mr.jaro, łącznie zmieniany 1 raz.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
ODPOWIEDZ