Stacja kolejowa Bąk, skala 1:87, projekt własny

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
mkraskow
Posty: 61
Rejestracja: czw wrz 08 2011, 7:37
Lokalizacja: Gdynia
x 8

Re: Stacja kolejowa Bąk, skala 1:87, projekt własny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mkraskow »

Dzięki za dobre słowo, widzę, że ta zapomniana stacyjka ma swoje modelarskie pięć minut :) W Twoim z kolei podoba mi się bardziej rzetelne podejście do wykończenia krawędzi dachu oraz zainspirowałeś mnie do odkurzenia budynku kibelka i dorobienia brakujących części przy okazji wycinania następnej stacji. Zostałem kiedyś zagadnięty przez osobę pozamodelarską - że owszem ma szacunek do nakładu pracy i dokładności ale co można widzieć w wiejskiej stacji kolejowej - no bo pancerniki, samoloty - ale obdrapany domek? Oryginalny tekst mojej odpowiedzi (co w nim widzę) był taki: "Na zupełnym odludziu stoi buda sugerująca istnienie jakiegoś innego dalekiego świata z którym co jakiś czas się łączy za pośrednictwem pociągu, no i taka przesiąknięta atmosferą emocji związanych z podróżami". Mam nadzieję nikogo nie zniesmaczyć ale myślę że model gotowy to i pospamować w swoim wątku można.

Pozdrawiam, zerknij na Starą Janię jeśli masz ochotę, być może w przyszłości podpytam o tą rampę z wiatą :)
Awatar użytkownika
Rotor72
Posty: 6
Rejestracja: śr gru 31 2014, 19:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Stacja kolejowa Bąk, skala 1:87, projekt własny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rotor72 »

"Odkurzając kibelek" zerknij na moje rysunki, jeśli dobrze pamiętam wprowadziłem znaczne zmiany do projektu na podstawie odbytej wizji lokalnej, jakby co dysponuję sporą paczką zdjęć.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W sprawie rampy z wiatą wal śmiało, aczkolwiek to co mam to spora impresja, nie udało mi się pozyskać na tyle dobrych zdjęć aby być w 100% pewnym właściwego odtworzenia konstrukcji. Niestety obiekt ten zniknął już bezpowrotnie.
Halicz

Re: Stacja kolejowa Bąk, skala 1:87, projekt własny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Halicz »

Budynek jest świetny(model oczywiście :-), mam tylko jedną uwagę-plamy na dachu zbyt kontrastowe(krawędzie zbyt widoczne), trzeba je "ściągnąć" od góry w dół i ujednolicić.
Pozdrawiam serdecznie :-)
Awatar użytkownika
kaine
Posty: 61
Rejestracja: sob gru 11 2004, 11:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: Stacja kolejowa Bąk, skala 1:87, projekt własny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kaine »

Jak ja tutaj dawno nie wchodziłem a tutaj się dzieje :)
Awatar użytkownika
mkraskow
Posty: 61
Rejestracja: czw wrz 08 2011, 7:37
Lokalizacja: Gdynia
x 8

Re: Stacja kolejowa Bąk, skala 1:87, projekt własny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mkraskow »

Małe odświeżenie tego starego tematu - była prośba o dioramkę, i coś się dzieje:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

Re: Stacja kolejowa Bąk, skala 1:87, projekt własny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Czy planujesz wymienić sprzęgi standardowe w wagonach na jakieś KKS-y ? Lepiej by się skład prezentował, przynajmniej na prostym odcinku toru.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
mkraskow
Posty: 61
Rejestracja: czw wrz 08 2011, 7:37
Lokalizacja: Gdynia
x 8

Re: Stacja kolejowa Bąk, skala 1:87, projekt własny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mkraskow »

Przyznam że nad tuningiem taboru do tej pory nie myślałem, ale po to jest forum żeby zebrać pomysły.
ODPOWIEDZ