[R - koniec] Ił-18 z GPM 7/2013 - przeskalowany na 1:33

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
januszmk
Posty: 124
Rejestracja: pn lut 14 2011, 19:02
Lokalizacja: Knurów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: januszmk »

Ten "kaczy dziób" psuje wygląd tego samolotu ale taka to uroda tej konstrukcji .Podoba mi się zdjęcie uruchomionej turbiny nr 3 ;-) .Aż się nie mogę doczekać jak zaczną pracować cztery na raz . Oglądam dalej .
Ostatnio zmieniony pn lip 27 2015, 11:13 przez januszmk, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Janusz



Ukończone:
Wagon 1Aw
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

PS
A tak to powinno być; 3°...

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob maja 05 2018, 18:09 przez Heinrich Kosmala, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Koła kupione jeszcze przed wiekami w Conradzie – opony gumowe, obręcze z tworzywa. Musiałem je trochę zeszlifować (dremel, papier ścierny) po obwodzie, żeby zgadzały się wymiary.

Obrazek

Próba odzyskania dodatniego wzniosu skrzydeł „na kopycie“. Zobaczę, jak długo będzie można utrzymać ten wynik po zdjęciu modelu (po paru dniach). Do tej pory trzymało parę godzin – na zrobienie zdjęć więc wystarczy... :D

Obrazek

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob maja 05 2018, 18:10 przez Heinrich Kosmala, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Opony można zdemontować, czyli oddzielić od obręczy, przez co nie ma (ja nie mam :D) problemów z pomalowaniem obręczy bez brudzenia opony.

Obrazek

Obrazek

Podwozie główne, jeszcze bez zastrzałów goleni. Na podstawie zdjęć z internetu podrasowałem nieco jego konstrukcję czyli dodałem kilka elementów, które w wycinance nie są przewidziane (siłowniki?). Przy próbach imitacji przewodów hydraulicznych poległem, głównie z powodu braku cyny o średnicy 0,5 – 0,6 mm (mam tylko 0,3 mm), poza tym są one na wózku praktycznie niewidoczne. Postaram się niektóre (przynajmniej te widoczne na goleniach podwozia) później zamocować, po kupnie cyny o odpowiedniej średnicy.

Obrazek

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob maja 05 2018, 18:11 przez Heinrich Kosmala, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
mr.jaro
Posty: 560
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

Heinrich Kosmala pisze:Przy próbach imitacji przewodów hydraulicznych poległem, głównie z powodu braku cyny o średnicy 0,5 – 0,6 mm...
To malo istotna uwaga, ale moze sie ewentualnie w przyszlosci przydac. Imitacje wszelkich przewodow, a szczegolnie calych wiazek, daja sie bardzo dobrze wykonac takze z drutu miedzianego, ktory jest dostepny we wspomnianym wyzej Conradzie, w duzo wiekszej gamie przeroznych srednic. Wowczas latwiej cos dobrac. Ja juz dawno przestalem ogladac sie za pasujacymi drucikami z cyny i do moich modeli (plastik) uzywam juz tylko drucikow miedzianych.

Moim zdaniem przewody warto uzupelniac, nawet w mniej widocznych miejscach. To wlasnie takie drobiazgi dodaja modelom duzo smaku.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
Awatar użytkownika
Viking_BB
Posty: 458
Rejestracja: pt maja 08 2015, 7:58
Lokalizacja: Rychvald, Czechy
x 28

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Viking_BB »

A mnie zastanawia, jak Ty chcesz taką kobyłę wynieść z pokoju, na przykład na wystawę.
Pozdrowienia z Czech
----------------------
Dumny właściciel portalu: Kartonowa Kolej
Dumny członek grupy: Bielska Strefa Modelarska
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Witaj Jarku,
drutów miedzianych jako imitację różnych przewodów też używałem, ale przerzuciłem się na cynowe, ze względu na o wiele łatwiejsze formowanie takowych, w szczególności w chwili przyklejania takiego ustrojstwa do innych elementów - cynowe bardziej (mnie) „słuchają“ . To oczywiście także kwestia wprawy i przyzwyczajeń – upodobań.

Vikking_BB,
spoko, ta „kobyła“ spokojnie daje się przenieść przez (nawet stosunkowo wąskie) drzwi :D. Z transportem byłoby już gorzej...
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Cyna do lutowania nadeszła – przewody instalacji (hydraulicznej? pneumatycznej?) zainstalowane. Te przeze mnie posiadane zdjęcia nie są aż tak szczegółowe, żebym gwarantował oddanie wierności konstrukcji. Ale i tak „coś widać“. Przewody na goleniach i zastrzałach dojdą później.

Obrazek

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob maja 05 2018, 18:12 przez Heinrich Kosmala, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Doody
Posty: 88
Rejestracja: czw lip 23 2015, 14:08
Lokalizacja: Kępno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Doody »

Super to wygląda!
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika
Paweł O.
Posty: 506
Rejestracja: śr maja 19 2010, 19:35
Lokalizacja: Jaworzno
x 15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paweł O. »

Henryku, wyszło to wszystko bardzo realistycznie aż szkoda że niewiele będzie z tego można zobaczyć. Chciałbym kiedyś Twojego Iła na żywo zobaczyć w tej skali musi imponująco wyglądać.
Umysł jest jak spadochron, działa o wiele lepiej gdy jest otwarty
ODPOWIEDZ