[R] MiG-21 1/33

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

sławomir kromer
Posty: 737
Rejestracja: wt maja 25 2010, 18:42
Lokalizacja: Pabianice
x 229

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sławomir kromer »

witam
próba pokazania podziału blach na kadłubie i pierwsza przymiarka skrzydeł -zaczyna przypominać szybkiego
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
myślę że będzie dobrze -trzeba przykleić skrzydła i dalej szpachlować ubytki
Sławek
sławomir kromer
Posty: 737
Rejestracja: wt maja 25 2010, 18:42
Lokalizacja: Pabianice
x 229

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sławomir kromer »

Witam
było trochę czasu więc lepiłem
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
do następnego spotkania
Sławek
sławomir kromer
Posty: 737
Rejestracja: wt maja 25 2010, 18:42
Lokalizacja: Pabianice
x 229

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sławomir kromer »

Witam
Po małych kłopotach (szybki startował trzy razy z ręki ) prace posuwają się do przodu -zaczyna nabierać wyglądu
Obrazek Obrazek Obrazek
do goleni przybyło parę drucików i częściowo pomalowane
Obrazek Obrazek
pierwsza przymiarka na modelu
Obrazek Obrazek
do następnego spotkania
Sławek
sławomir kromer
Posty: 737
Rejestracja: wt maja 25 2010, 18:42
Lokalizacja: Pabianice
x 229

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sławomir kromer »

Witam
trochę przybyło
w wycinance jest pokazany fotel pilota KM-1 który był stosowany w późniejszym okresie.Do modelu zrobiłem fotel SM i tak mi wyszedł
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
zmieniłem trochę tablice
Obrazek Obrazek
zmieniłem także dodatkowy zbiornik
Obrazek Obrazek
tyle na dziś do następnego spotkania
Sławek
sławomir kromer
Posty: 737
Rejestracja: wt maja 25 2010, 18:42
Lokalizacja: Pabianice
x 229

[R] MiG-21 1/33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sławomir kromer »

Witam
dorobiłem wiatrochron i rakiety nakleiłem kalkomanie i wygląda tak
Obrazek Obrazek ObrazekObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
nie wszystko wyszło jak planowałem ale już inaczej nie będzie
pozdrawiam
Sławek
KONIEC RELACJ
Awatar użytkownika
piotr_k
Posty: 72
Rejestracja: śr lut 18 2009, 13:56
Lokalizacja: MALBORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotr_k »

ładniutki
pozdrawiam
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2050
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

No coz.
Musze niestety stwierdzic ze smiem byc innego zdania.
Powiem tak:
Nieudolna i niepotrzebna waloryzacja w modelu ktory zasadniczo nie trzyma bryly samolotu MiG-21PF i jest krzywo posklejany.
Za wysoki garb i wiatrochron nie trzymajacy takze wlasciwego ksztaltu, usterzenie poziome poodchylane od osi podluznej co widac po odchylonych na boki odciazeniach, podwozie krzywo poprzyklejane, golenie glowne sa porozjezdzane wzgledem siebie, przednie kolo krzywo przyklejone do widelca przedniej goleni, kola w ogole sa slabo wykonane, za ostry wierzcholek statecznika pionowego.
Powinien wygladac tak
Ale najgorsze sa masakrycznie beznadziejne zdjecia, na ktorych nic nie widac, bo sa nieostre, poruszone i slabo doswietlone.
A poza tym to szkoda ze powazny czlowiek w Twoim wieku nie wie ze zdanie zaczynamy z wielkiej litery, na koncu zdania stawiamy kropke, w srodku przecinek itd, itp...
I pisze sie KONIEC RELACJI a nie RELACJ.
Wolalbym zeby moj komentarz moglby byc pozytywny, ale niestety w tym przypadku ja tego nie kupuje. Jestem na NIE. X
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
MMC1964
Posty: 191
Rejestracja: sob maja 31 2008, 23:06
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MMC1964 »

Witam,
Na ogół staram się nie wypowiadać w takich kwestiach jak teraz ale nie mogłem się powstrzymać. Mój wpis dotyczy tylko wpisu powyżej, dokonanego przez laszlika.
Laszlik, jesteś wspaniałym modelarzem, znakomicie panujesz nad kartonową materią ale tylko tyle.
Jeśli chodzi o inne aspekty Twojej osoby, o takie, o których można wnioskować z Twojej obecności na tym forum to nie ma szczególnie się czym chwalić. Życzę Ci abyś w wieku 65 lat potrafił skleić taki model jak Sławek. Poza tym jakoś nie wyczytałem zachęty ze strony Sławka aby oceniać jego pracę.
To tyle, nie zamierzam kontynuować tego wątku.

Sławku, życzę ci abyś nadal czerpał jak najwięcej przyjemności ze sklejania modeli i abyś nadal je pokazywał.

Pozdrawiam
Mirek
Myślę, że w realu mamy wystarczającą ilość rywalizacji i pogoni za wszystkim. Spędźmy tutaj czas miło na pogawędkach o tym co robimy.
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2096
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 133

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Witaj Sławku,
gratulacje z okazji ukończenia modelu! Ma pewne wady warsztatowe, ale w sumie mnie się podoba.
Zdjęcia są rzeczywiście niewłaściwie naświetlone, model (na zdjęciach) nie oddaje efektu „aluminium“ czy też wręcz go „zakłamuje“.

A co do oceny „innych“ – każdy ma do tego prawo; gdy pokazuje się swoje prace na forum (no i bardzo dobrze, o to przecież chodzi), to trzeba się też liczyć z krytyką. Jak ona jest formułowana, to już inna sprawa...
Bardzo mi się spodobało sformułowanie greatgonzo z jakiegoś innego postu; ...warto odpowiedzieć sobie na pytanie jakie one (modele) mają być. Czy chcesz dążyć do takich wybitnych prac, jak podlinkowane wyżej, czy chcesz tworzyć rozbudowaną kolekcję... Mówiąc inaczej, każdy autor wybiera drogę, jaka mu odpowiada i jaka do niego przemawia. Dla takich modelarzy (ja sam też się do tej grupy zaliczam) też jest (musi być) miejsce na forum.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2050
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Zamierzasz czy nie zamierzasz, ale ja Twoj post jednak skomentuje.
Po pierwsze ja sie swoja osoba nie chwale.
Forum ma to do siebie ze polega miedzy innymi na komentowaniu.
Po drugie komentarz nie musi byc zawsze pozytywny. Nigdzie nie jest napisane ze jezeli prezentowany model lub relacja nie wywoluje zachwytu, to trzeba wsadzic morde w kubel i milczec. Nie uzylem w swoim komentarzu zadnego obrazliwego zwrotu ani przesmiewczej ironii, mogacej wywolac obraze, ani tez niczego sprzecznego z regulaminem.
Napisalem wprost, co mysle o modelu i o sposobie prowadzenia relacji, ot co.
Tak, jestem szczery do bolu i jak mi sie nie podoba to mowie/pisze wprost.
Jezeli mi sie podoba, to takze.
Po trzecie, istnieje cos takiego jak regulamin forum. Jeden z punktow traktuje o poprawnej pisowni.
Po czwarte, co do wieku autora to moze i masz troche racji, ale nie we wszystkim. Osobiscie nie wybiegam myslami az tak daleko w przyszlosc zeby rozmyslac jak bede kleil majac 65 lat. Uwazam jednak, ze jezeli jest sie w stanie dorabiac obwodki zegarow z drucikow, to chyba mozna je prosto przykleic na miejsce tak?
Jezeli jest sie w stanie wzbogacac podwozie, to chyba moznaby je chociaz rowno przykleic do skrzydel, a kola do goleni, tak?
Jezeli w koncu prowadzi sie relacje na foum to moznaby chociaz postarac sie o jako takie zdjecia, przynajmniej w galerii koncowej.
Po piate, w moim rozumieniu komentarz do relacji nie wymaga jakiejs specjalnej zachety ze strony autora. Po to chyba pokazuje swoje dokonania na forum publicznym, zeby inni mogli sie w tym temacie wypowiedziec.
Jezeli ktos sobie komentarzy nie zyczy, to powinien wyraznie o tym poinformowac albo nie zakladac watku na forum w ogole. Tak to chyba dziala w moim rozumieniu.
Cala relacje siedzialem cicho i obserwowalem w nadziei ze chociaz galeria koncowa bedzie ciekawa, a zdjecia chociazby wyrazne. Niestety jest jak jest i jak napisal autor 'juz inaczej nie bedzie', a szkoda.
Tyle co mam do powiedzenia odnosnie wpisu powyzej kolegi MMC1964.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
ODPOWIEDZ