stara łódka - czyli orp kormoran, mm 3/83

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2250
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 135

Re: stara łódka - czyli orp kormoran, mm 3/83

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Jeeezu chOpie, jeszcze tego nie skończyłeś ???? To prawie jak mój Kit i Bezszumny, never ending story :haha: Coraz lepiej Ci to wychodzi, nie zaglądam tu za często, ale pamiętaj Pułkownik śledzi Twoje poczynania....
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
Diogenes
Posty: 209
Rejestracja: czw maja 20 2010, 23:41
Lokalizacja: wejherowo
x 11

Re: stara łódka - czyli orp kormoran, mm 3/83

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Diogenes »

eloł Gałskie, co zrobić - paraliż niechęciowy - po ludzku lenistwo i dwa lata zeszły. Nie chwal nie chwal, bo szału nie ma, tragedii też nie, jest średnio.

Ludzie pułkownika by się przydali do pogonienia roboty. A najskuteczniejszą metodą popędzania jest: wystrzelić dwa ostrzegawcze magazynki w plecy przypadkowego robotnika.

Trochę śmietnika (jak ktoś nie lubi czytać, to niech popatrzy):

Obrazek

pozdro 1000
- The Truth is…?
- …that there is no Truth. There is only an agreement about it.
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2250
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 135

Re: stara łódka - czyli orp kormoran, mm 3/83

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Nie nie nie, żadne tam magazynki w plecy. Najpierw delikwent musi złożyć obszerną samoktykE na PLENUM, a potem w zaciszu domowym popełnić samobójstwo, SZCZelając sobie 4 razy z nagana w potylicę...... :haha: Łańcuszki całkiem całkiem, rozmiem Cię, u mnie teraz tartak....

Pozdro 1500
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
Diogenes
Posty: 209
Rejestracja: czw maja 20 2010, 23:41
Lokalizacja: wejherowo
x 11

Re: stara łódka - czyli orp kormoran, mm 3/83

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Diogenes »

HELLoł kitty,

głupio tak bez niczego, to będzie coś. Bo każdy ekshibicjonista lubi pokazywać, więc i ja. W tym odcinku wystąpi gromada czarnych cosi służących do przywiązania okrętu do lądu stałego. Są ich trzy rodzaje, każdy pewnie jakoś się nazywa, ale jak, kto to wie, bo ja nie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Głos komentatora zza kulis mówi: "Było to czarne na zielonym, niczym kupa w lesie."

Ze świątecznym pozdrowieniem dla tych którzy sobie na to zasłużyli, jak i dla tych, którzy wierzą, że nie można sobie na nic zasłużyć ponieważ wszystko zostało już wprzód ustalone i zdecydowane. Udanej resurekcji, smacznego jaja, schłodzonego w zamrażarce wieczoru itd.

pozdro 1505
- The Truth is…?
- …that there is no Truth. There is only an agreement about it.
Awatar użytkownika
Diogenes
Posty: 209
Rejestracja: czw maja 20 2010, 23:41
Lokalizacja: wejherowo
x 11

Re: stara łódka - czyli orp kormoran, mm 3/83

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Diogenes »

Heloł ludziska,
wiosna przyszła i co wy na to?

Jak większość wypowiedzi rozpoczyna pewien znany mi człowiek: "A teraz tak..." po czym nastaje dłuższe milczenie tzw. zbieranie myśli.

To teraz ja. A teraz tak, mam dla was kilka średnio-kiepskich zdjęć. Na inauguracyjnym mamy łańcuszki i kotwiczki - czarniutkie jak smoła. Łańcuchy słabo widać - niedoświetlone (reklamacja dla słońca), ale za to świetnie widać jaki mam ekstra obrus w domu.
Obrazek

Tu natomiast mamy efekt kiepsko zabezpieczonego pokładu, o czym się przekonałem po zdjęciu tych szmat z onego. Prawda do przekazania jest taka - jak się marnuje maskol w szafie to potem się retuszuje trzy razy dłużej.
Obrazek

Proszę zobaczcie jak tu balans bieli odjechał w kosmos. Ale nic to. Gorsze rzeczy tu pokazywali. Wracając do pomarańczowego meritum - łańcuchy ledwo dały się przeciągnąć przez otwory, właściwie to tylko jeden przeszedł i farba mu spadła w procesie, przy drugim zmądrzałem i zrobiłem inaczej.
Obrazek

Na kolejnych fotach pokazuję jaki mam milusi koc, prawda że fajowy. Poza tym sekcja dziobowa do falochronu ma wszystkie graty jakie przewidziała wycinanka, ma też kilka, których ona nie przewidziała. Jest to przed retuszem - koniczne będzie użycie trzech kolorów (jak u Kieślowskiego, tylko że innych) czarnego, brązowego i szarego. No i werniksa na sam finisz.
Obrazek

Obrazek

No i przeliczyłem nawiewniki jakie zaoferowała pani wycinanka, jak i zinwentaryzowałem malunki na pokładzie, które zaproponował projektant; w wyniku tych, zbędnych analiz, poczyniłem pewne odkrycie - otóż zgodnie z malunkami na pokładzie, wycinanka ma mniej nawiewników niż wycinanka twierdzi, że potrzebuje. Jaki stąd wniosek? Taki, że Arystoteles się mylił, a Diogenes Pies rację miał - można jednocześnie być i nie być.

Obrazek

Z pozdrowieniem wiosennym
777 browarów dla was
- The Truth is…?
- …that there is no Truth. There is only an agreement about it.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Re: stara łódka - czyli orp kormoran, mm 3/83

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

maskowaniem dziobu zmiażdżyłeś system :lol:
Awatar użytkownika
Diogenes
Posty: 209
Rejestracja: czw maja 20 2010, 23:41
Lokalizacja: wejherowo
x 11

Re: stara łódka - czyli orp kormoran, mm 3/83

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Diogenes »

Siemano, wciąż żyję.
Tak, tak system musi upaść teraz i zaraz...

Jak sama nazwa - modelarstwo kartonowe - wskazuje, ostatnio zajmowałem się głównie metalem:

Obrazek

Obrazek

Wężów jest 16, z doświadczenia wiem, że przy montowaniu każdy jeden będzie się złośliwie urywał.

Poza wężami jest jeszcze jedno:

Obrazek

Zalążek pukawki.
pozdro 600
- The Truth is…?
- …that there is no Truth. There is only an agreement about it.
Awatar użytkownika
Diogenes
Posty: 209
Rejestracja: czw maja 20 2010, 23:41
Lokalizacja: wejherowo
x 11

Re: stara łódka - czyli orp kormoran, mm 3/83

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Diogenes »

Heloł,
to dobry czas na pielęgnację zainteresowań i z tej pielęgnacji wyszło trochę rzeczy. Rurki już wam pokazałem, a tu mamy rurki w farfoclami:

Obrazek

Tu natomiast mamy trochę te elemenciki pozesadzane w jedno:

Obrazek

Obrazek

Gdybym jednak zostawił to tak, to trochę łyso by wyglądało - to dodałem trochę rzeczy do luf, poza tym noga do pukawki to absolutnie konieczna rzecz:

Obrazek

Każda noga musi mieć jakieś tam gadżeciki, np. pokrętełka, aby Zenek mógł wymierzyć lufą w cel:

Obrazek

Obrazek

Gwóźdź programu - połączone w jedno:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wszystko wymaga pomalowania. Po pomalowaniu, jak wiecie będzie to znacznie gorzej wyglądać. No i będę musiał jakąś osłonę, blachę czy co przymocować, ale to dopiero po pomalowaniu tego co mam. Wzorowałem się na paru zdjęciach znalezionych w ruskim internecie. Wyszło to jako tako (dałbym sobie warunkowe 3) podobne do fotografii. Na razie wyszło, że jedna pukawa ma jakieś 31 części.

pozdro
600
- The Truth is…?
- …that there is no Truth. There is only an agreement about it.
Awatar użytkownika
Diogenes
Posty: 209
Rejestracja: czw maja 20 2010, 23:41
Lokalizacja: wejherowo
x 11

Re: stara łódka - czyli orp kormoran, mm 3/83

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Diogenes »

heloł człowiekowie,

jak to było w takim jednym filmie:
"This is my rifle, this is my gun, this is for fighting and this is for fun."

Zbudowałem dla takie pokraki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wyglądają jak wyglądają, jak wiekowy katon i średnio dokładne klejenie. Bazowałem na iluśtam znalezionych w necie fotach. Okazało się, że te pukawki były łatwiejsze do zrobienia niż kmy. Nie są idealne i też nie są symetryczne tak jak by się należało. Są rzeczy, które robiłem z ręki, w sumie większość i dlatego to takie koślawe.

Obrazek

Podsumowując - lata płyną, ludzie się zmieniają, forum również, i inne rzeczy też, mamy pierwszy raz od stulecia modę patriotyczną - oby nie skończyło się to jak sto lat temu, bo wtedy nie było nas a się pojawiliśmy, to teraz mogłoby się odwrotnie zakończyć - a co najważniejsze KORMORAN dalej w proszku, tu nic się nie zmienia.
Moi drodzy
pozdro
600
- The Truth is…?
- …that there is no Truth. There is only an agreement about it.
Awatar użytkownika
Viking_BB
Posty: 458
Rejestracja: pt maja 08 2015, 7:58
Lokalizacja: Rychvald, Czechy
x 28

Re: stara łódka - czyli orp kormoran, mm 3/83

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Viking_BB »

hahah normalne toto nie jest :) a pracujesz z lupą/okularami nałepnymi?
Pozdrowienia z Czech
----------------------
Dumny właściciel portalu: Kartonowa Kolej
Dumny członek grupy: Bielska Strefa Modelarska
ODPOWIEDZ